Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok a bolond, hogy nem...

Én vagyok a bolond, hogy nem vettem fel deviza hitelt?

Figyelt kérdés
Ez a kormány olyan rendes, hogy a sok szerencsétlent a magyar államfizető polgárok pénzéből kimentik. Sőt a tüntetésen már egyenes azt követelték vagyis kérték a kormánytól, hogy töröljék el az adósságukat. Én vagyok a bolond, mert én nem vettem fel ezek szerint?

2013. márc. 23. 18:46
1 2
 11/12 rémuralom ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy gondolták a devizahitelesek, hogy a következő 20-25 évben nem fog drasztikusan gyengülni a forint. Aki 2007-ben vett fel devizahitelt, annak húsz évvel számolva 2027-ig kellett volna előrelátnia (vagy legalábbis tisztában lennie a kockázatokkal). Ha az előző húsz évet nézzük, nem tudom, hol találhatunk adatokat a svájci frank, a dollár és az euró 1987 körüli árfolyamairól, de a 90-es éveket ismerve biztos vagyok abban, hogy 1987 és 2007 között rengeteget drágultak forintban kifejezve ezek a valuták. Akkor miért ne lett volna benne a pakliban, hogy a 180 forintos svájci frank a futamidő során elmegy 270 forintig is? A valóság persze úgy hozta, hogy ehhez nem is kellett 20 év, csupán három vagy négy (úgy emlékszem, 2011 nyarán 273 forintnál tetőzött a frankárfolyam).


Úgyhogy minden felelősséget a bankokra hárítani aljas hazugság. Persze a bankok sem ártatlan bárányok. Tudták, hogy a lakosság pénzügyi kultúrája borzalmas, simán becumizzák, hogy a két szép szemükért kapnak jóval alacsonyabb kamatú hitelt. És ezt ki is használták.

2013. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
92%

A magyarok úgy szocializálódtak, hogy nem hajlandók a tetteikért, döntéseikért felelősséget vállalni, mindig más a hibás: valamilyen háttérhatalom, a bankok, a kormány, a zs...k tehetnek mindenről.

És sokan gondolják, hogy végül az állam majd úgy is segít, és általában be is jönnek a számításaik. De ez Amerikában és az EU-ban is így van. Ha elég sok embert érint, a politikusok úgy is segíteni fognak.

2013. márc. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!