Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok a bolond, hogy nem...

Én vagyok a bolond, hogy nem vettem fel deviza hitelt?

Figyelt kérdés
Ez a kormány olyan rendes, hogy a sok szerencsétlent a magyar államfizető polgárok pénzéből kimentik. Sőt a tüntetésen már egyenes azt követelték vagyis kérték a kormánytól, hogy töröljék el az adósságukat. Én vagyok a bolond, mert én nem vettem fel ezek szerint?

2013. márc. 23. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
nem lenne semmi gond a deviza hitellell ha a szeretett kormány nem emelné az egekbe az árfolyamot...
2013. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
te vagy ... meg én is
2013. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha már én is így gondolom.
2013. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem védeném se a kormányt, se a devizásokat, de azért ennyire ne sarkítsunk.


Egyrészt, a bedőlt hitel senkinek nem jó. Se az áldozatnak, se az államnak, de még a banknak se. Ezt nem csak emberileg, de az államnak anyagilag is megéri elkerülnie, hiszen egy bedőlt devizás kevebb adót fizet.


A mentegetés pedig nem azt jelenti, hogy törlik az adósságot. Azt ma nem lehet megcsinálni, még a végtörlesztés is eléggé necces húzás volt, ennek a határát súrolta.

Hanem azt, hogy kisegítik annyira, hogy saját erőből tudja törleszteni a hitelt anélkül, hogy tönkremenne. Ez pedig méltányos.


(Főleg ha elhisszük azt, amit korábbi kérdésekben már pedzegettek: hogy összességében a devizahitelek még így is olcsóbbak voltak a forintalapúaknál. Csak egy magyarnak tökmindegy, mekkorák a terhei, mindig éppen napról napra él, ez a baj.)

2013. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz konszenzus az ügyben akár még az is lehet, vagy éppen örülhetsz is neki mint a majom a farkának, hogy te ezt megúsztad. A devizahitelesek sorsa egyenlőre igencsak bizonytalan.
2013. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező elmehetsz a sunnyogóba..

Maga a hitel egy hasznos dolog, de a devizahitellel jól átb*szták a népet. Ha felveszel 1 milliót, akkor oké, hogy kb 1.2-t kell visszafizetned. De milyen már, hogy a devizákkal való manipuláció miatt aki felvett 1milliót azon most 3 milliót követelnek? És a legtöbben 5-10 milliót vagy mégtöbbet vettek fel. Naná, hogy nem tetszik nekik.

De jössz te az önző bunkó és önelégülten cseszteted akiket a bankok szivattak meg. Tipikus Magyar.. De kívánom, hogy egyszer veled is csesszen ki valaki hasonlóan, akkor máris mennél és te lennél a leghangosabb tüntető.

És mellesleg akik bíróságra viszik ezt a devizahitel ügyüket, 99%-ban megnyerik, azután meg már semmivel nem tartoznak a banknak. Ebből is látszik, hogy a bank a hunyó, nem a hiteles.

Sajnos alig tud valaki erről a lehetőségről, állambácsi is kussol. Úgyhogy aki devizahiteles 2008 előttről, irány egy ügyvéd!

2013. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó adj nekem 1. milliót én meg 10. év múlva visszaadok 1.2 milliót. Na ez hogy tetszene?
2013. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Aki hitelt vesz fel, legyen tisztában a kockázatokkal.

Igen, a deviza hitel magában rejti a jelentős növekedés kockázatát is.


Nekünk is volt hitelünk, senki, sehogy sem segített és mégis most pár hónapja sikerült az utolsó részletet is kifizetni.

Az összeg dupláját fizettük meg, nem volt könnyű, de amikor felvettük akkor 1. kellett, 2. gondoltunk arra, hogy ha valami nagy gond is lesz, tudjuk fizetni a részleteket.


Persze, van aki tényleg megjárta, de tuti elég sok olyan devizahiteles van, aki egyszerűen azért panaszkodik, mert pénzt felvenni jó, de vissza fizetni már nem akarja.

2013. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"És mellesleg akik bíróságra viszik ezt a devizahitel ügyüket, 99%-ban megnyerik, azután meg már semmivel nem tartoznak a banknak. Ebből is látszik, hogy a bank a hunyó, nem a hiteles."


Forrás?

2013. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos sok devizahiteles elvetette a sulykot, azt akarják kierőszakolni most már, hogy ne kelljen visszafizetni a pénzt. Ilyen nincs! Ha a devizahiteles becsapva érzi magát, akkor miért vette fel? Miért nem a szerződés aláírása előtt mérték fel a kockázatokat? Mindenki elhessegette azokat, akik figyelmeztetni próbáltak arra, hogy amibe belevágtak, az kockázatos, de senki nem hallgatott a jó szóra. A devizahitel kizárólag a bankra és az ügyfélre tartozik! Az állam ebbe nem kellene hogy bele avatkozzon! Sokan már a hitel felvételénél is kicentizve, épphogy fizetni tudták.
2013. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!