Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak így felakadva...

Miért vannak így felakadva egyesek ezen a háttérhatalmas dolgon?

Figyelt kérdés

Na most ha jól értem megy a cirkusz, h az xy státuszt betöltő emberek csak bábuk, őket a háttérből irányítják.

1.Nem értem ezen mit kell hisztizni, hiszen most nem mindegy, h az irányít, aki a nép előtt áll vagy az, aki a háttérben van, a lényegen nem változtat.

2.Viszont a másik oldalt se értem, h mi olyan hihetetlen ebben.

Én is így csinálnám, hülye lennék kiállni én, mikor pár millióért más elviszi a balhét, aztán majd szidják az ő anyját meg majd mutogatnak rá.

Ez a popzenében is jelen van, egy kis Britney Spears, egy kis Timberlake, őket imádják, őket szidják, közben meg a háttérből a szájukba van rágva minden, maguktól egy dalszöveget nem tudnak írni persze azért, mert ott is nincs kedve kiállni a közönség elé meg állandóan lehet hatni az újdonság erejével.

Persze ott sincs elismerve, csak néha azért előjön, h Timbaland nyomta őket ezerrel.

Ugyan ezt csinálta Kozsó, volt a Shyguys meg a többi fiúzenekar, ő irányított, azok meg bólogattak, a sok hülye meg kajak azt hitte, h ezek a srácok milyen jók.

De a lényeg az, h én nem látok semmit abban, h ki áll vagy nem, mert mondom a lényegen nem változtat.



2013. márc. 21. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy, hogy ki irányít valójában.


Ha az emberek azt hiszik, hogy az a hibás, akit látnak, akkor csak őt akarják lecserélni. És ha lecserélődik egy másikra, akkor megnyugodnak, miközben a háttérben ugyanaz az ember viszi tovább a szemetet.


Mintha mániákusan bele lennél bolondulva, hogy egy gyomnövényt simán ki tudsz azzal irtani, hogy letépkeded a leveleit, miközben minidig visszanöveszti őket, de te újra és újra letépkeded őket, mert csak abban hiszel, hogy ettől majd elpusztul, miközben egyre ellenállóbb lesz.

2013. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd, a védekezés alapja az hogy megértsd, felismert ki az ellenfél ellenség, és ki a barát. Ezen nyugszik az evolúció egy jelentős részének mozgatóeleme. Ha nyilvánvaló de még nem egységes a társadalom a magítélésben, akkor egyedül vagy kis csoportokban még nagyon gyenge vagy a védekezésre.

Ha viszont kialakul a konszenzus akkor a háttérhatalom ellen eredményesek lehetnek a társadalmak.

Ezt maga a háttérhatalom is tudja és pénzt paripát nem sajnálva igyekszik kimozdulni a láthatóság mezőjéből.

Felhasználva az emberi naivitást a hatalmát, egyszerű eseményként beállítani a világban minden törekvését, mintha csak a véletlen műve lenne. Akik ezeket a látszólagos véletleneket merészelik egy mechanizmus stratégiájaként láthatóvá tenni hogy maga az esemény direktsége megmutassa magát azok lesznek az ellenségeik, az "összeesküvés gyártók" . Miközben nem gyártják, csak felfedezik a rejtek alól mindig megvillanó összecsengéseket.

2013. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Antimod ***** válasza:

De igen, változtat a lényegen.


"nem mindegy, h az irányít, aki a nép előtt áll vagy az, aki a háttérben van"


Nem. Egyiket ugyanis meg lehet választani, és elvileg le is lehet cserélni, a másikról azt sem tudod, kicsoda.


"Én is így csinálnám, hülye lennék kiállni én, mikor pár millióért más elviszi a balhét, aztán majd szidják az ő anyját meg majd mutogatnak rá."


A tettekért vállalni kell a felelősséget. Ez pedig nem hülyeség, hanem egyszerűen gerinc kérdése.


A zene más, azért az nem dönt emberek élete felett, hogy X zenekar Y fiútagja tényleg tud énekelni, vagy nem.

2013. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mintha mániákusan bele lennél bolondulva, hogy egy gyomnövényt simán ki tudsz azzal irtani, hogy letépkeded a leveleit, miközben minidig visszanöveszti őket, de te újra és újra letépkeded őket, mert csak abban hiszel, hogy ettől majd elpusztul, miközben egyre ellenállóbb lesz.



Igazad lehet!

A levelek a kormányok, amiket az emberek váltogatnak, miközben semmi nem változik.


A szár a WTO az IMF stb stb.


És a gyökér amit ki kellene húzni, az a háttér hatalom.

Mindenki tudja hogy egy növénynek normál esetben kell a gyökérzet, csak ugye ami ne látszik arról könnyű elhitetni hogy nincs.


"A mai világválság ami egyre többet megmutat a gyökérből mert a táptalaj erodálódik körülötte"

2013. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Antimod válasza:"


Nincs választási lehetőséged, ebben igazad van, de védekezni képes minden társadalom ellene.

2013. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert minden hülye azt hiszi, hogy ő beavatott és világméretű összeesküvésekről van tudomása. A világ legtitkosabb társaságairól és azok pontos tevékenységéről még a kocsmában fröccsözgető legutolsó alkoholista is tud, hát elég bénák lehetnek ezek az összeesküvők. :D
2013. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Nem mindegy, épp ez a társadalmi berendezkedésünk lényege, hogy tudjuk, kit választunk, és ha nem tetszik, nem választjuk meg máskor. Ha lenne olyan, aki ettől függetlenül döntéshozó helyzetben van, borulna az egész.


2. Azért nehezen hihető, mert viszonylag könnyen elmozdítanák a bábok a bábjátékost. Ha lenne háttérhatalom, semmiféle jogi eszköze nem lenne a döntései érvényesítésére, a nyilvános bábjai akkor mondanának ellent neki, amikor csak akarnak, és semmit nem tehetne...


Ezen kívül alapvetően a tömegek döntenek, akik ugyan befolyásolhatóak, de ennek is megvannak a korlátai, és mindig tartogatunk meglepetéseket, amit nem lehet előre kiszámolni.


A popszakma teljesen más elvek szerint működik :D

2013. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!