Bajnai egy igazi neokon technokrata?
A neoliberalizmus a gazdasági liberalizmus egyes doktrínáinak a címkéje, követői nem is feltétlenül liberálisak például az egyéni jogok tekintetében - például Augusto Pinochet, de Margaret Thatchert, Ronald Reagant is ide sorolják. Az Egyesült Államokban a neoliberalizmust gyakran neokonzervativizmusnak nevezik. Több konzervatív állítja, hogy ők közelebb vannak a klasszikus liberalizmushoz, mint a libertariánusok.
Nincs eltérés, illetve annyi hogy akik a liberális oldalról érkeztek azok inkább neoliberálisnak míg a konzervatív oldalról érkeztek neokonzervatívnak nevezik szívesebben. Illetve a sajátosságok miatt az USA ban ragadt a felfogásra a neoliberális szóhasználat.
De linkelhetek 1000 ret is.
A magyarázatok változnak a szóhasználattal kapcsolatban, vannak akik a neoliberális szóhasználatot a Britekkel hozzák kapcsolatba.
A lényeg hogy ugyan az a felfogás csak más elnevezéssel.
"Egy maroknyi ember tönkreteszi milliónyi ember életét, remélem érzitek az iróniát. Sajnos ez a valóság, ezek lennék mi magyarok.
Nem barátom.
A neokonzervatizmus legalapibb lényege, hogy a nagytőkét szolgálja.
Az az egy maréknyi (jó ez túlzás)ember tönkreteszi a világot!
Kedves kérdező, tudod pontosan, miről beszélsz? És főleg mi célból (úgy értem, ha pontost választ kapnál, mit kezdenél vele)?
Ami a sárdobálást illeti, megkezdődött. Lehetek valakivel egy véleményen, vagy nem. Ha nem, kérdezhetem a véleményét, cáfolhatom, vagy sorolhatom a magamét. Szerethetek valakit, vagy nem. Elmondhatom - indokolva - hogy miért. Ez mind rendben. De az alpári minősítgetés csak a minősítő ostobaságát, elfogultságát, vagy bigottságát fejezi ki. Azzal vitatkozni nemcsak nem lehet, hanem nem is érdemes.
Úgy általában tökéletes ember nincs. Hibája mindenkinek van, ha politikus különösen. Elfogadhatónak akkor tarthatjuk, ha tettei egy bizonyos szint alá nem mennek, és fontos dolgokban (ez esetben az ország gazdasági és morális helyzete, útja fontos) mikén vélekedik, főként hogy cselekszik. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül - nálunk mostanság különösen nem - hogy más dolog egy célt meghirdetni, és más dolog kivitelezni akkor, ha ezt ellenszélben (még inkább akadályoztatás, fizikai és lelki terror ellenében) kell tenni. Lehet valaki akármilyen szép és jó, ha megakadályozzák, nem fog hasznosat tenni.
Ha választanom kell a ma regnáló politikusok között abból a szempontból, hogy melyikük lenne képes az országot előbbre vinni, és ezt mennyire akarja is, akkor Bajnai a lista előkelő helyén állna. Ettől még, ahogy másoknál is, jó sok hibáját is fel tudnám sorolni. Csak ezek mértéke másokénál sokkal kisebb. Fontosabb, hogy a célokat, a még inkább a kivitelezésükhöz való hozzáállást tekintve, a lehetőségek közül nem nagyon van jobb. Abszolút mércével sokkal jobbat is el tudnék képzelni, csak nem lehet elővenni ilyent.
"Kedves kérdező, tudod pontosan, miről beszélsz? És főleg mi célból (úgy értem, ha pontost választ kapnál, mit kezdenél vele)?
Kitudja!
Lehet semmit, de itt ezen az oldalon nem is ez a fontos.
Engem nem igazán érdekel Bajnai (amúgy csapnivaló) előélete. Engem a zsigereiből az értékítéletéből az elkötelezettség oldalfüggőségéből merített konzekvencia zavar! 22 éve folytatjuk kisebb megszakításokkal azt a gazdaságpolitikát ami a húzd meg erezd meg en alapul.
Az az, a jó neokon stabilizálja a helyzetet, aztán rábízza a láthatatlan kézre. A politikai erők létérdeke a kormányzás, az az a politika meg közben munkálkodik.
Ez így kb annyit jelent, hogy a sok megszorítás verejtékét nem a gazdaság alakítása érdekében tesszük, hiszen a neokonok nem akarnak az állam segítségével szerkezetet váltani, hanem a láthatatlan kéz segedelmével a politikai populizmus oltárán áldozzák fel az a verítéket. Na most! Bajnai egy tipikus neokon technokrata, az az nem is várhatunk mást az elvei alapján mint az eddigi gyakorlat alkalmazását.
Kérdezlek!
Ez nekünk miért jó?
Tisztán látszik hogy a nyugati nagytőke a rossz torz gazdaságszerkezetünket soha nem fogja átalakítani, hiszen nem is elvárható tőle. Pedig már 2000 tájékán át kellett volna állni az iparosodás utáni állapotú posztindusztriális szerkezetre. Ehez nem megfelelő a neokon felfogás, ehez kooperatív, allokáló és a kitörési pontokat szisztematikusan kereső és megnyitó állam szükséges.
Az az, ha nem minősítem Bajnait, csak pusztán a felfogásából adódó tényekre hagyatkozom, akkor is borítékolható hogy az ország állapotát és adottságait tekintve, nem ő a megfelelő személy az irányításra.
Kérdező!
Az előbbi kommented is azt igazolja, hogy csak kötekedni, provokálni akarsz!
Valahol említetted, hogy ez az oldal ezért van.
Tévedsz, ezt az oldalt nem ilyen célból üzemeltetik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!