Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mikor volt a...

Magyarország mikor volt a csúcson katonailag?

Figyelt kérdés
A 20-21. századra gondolok.

2013. márc. 17. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Pedig már mondtam volna a Honfoglalást... Talán mikor még Császári és királyi hadsereg volt
2013. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hittem hogy a szovjet időkben.

Mivel akkor atomfegyverek kilövésére is alkalmas volt ,sőt voltak kölcsön atom fegyvereink.

2013. márc. 17. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal azok nem a mi fegyvereink voltak, hanem a szovjet hadsereg állomásoztatta itt őket. Mi nem használhattuk volna, csak ha a szovjetek parancsra
2013. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy csak kölcsönbe , mivel nem volt a miénk.
2013. márc. 17. 22:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az atomfegyverek nem kölcsönbe voltak, hanem a szovjet hadsereg felügyelete alatt tartották, és ott adott esetben ők is vetették volna be.
2013. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mátyás király idejében, a fekete sereg korszerű ütős haderő volt. Utána felejtős az egész. Azóta nem nyertünk háborút.

A 20-21. századot mint önálló döntésekre képtelen csatlós ország vergődtük végig.

Az elmúlt napokban meg azt láttam, hogy a TEK-nek korszerűbb technikai eszközei vannak, mint a hadseregnek. Most akkor kit kell megvédeni kitől ? Kormányunkat a néptől vagy a népet a külső ellenségtől ?

2013. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pro Patria ***** válasza:
2013. márc. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:

Most látom, hogy a modern korról beszélsz.

Nos, ez nehéz kérdés, mert adott hadsereget csak az adott korhoz mérhetünk (tehát nem mondhatjuk, hogy a Kádár-korszak hadserege volt a legerősebb, mert abban voltak T-72-esek, hiszen a viszonyítási alapnak mindig a szomszédok hadereje kell, hogy szolgáljon.)


A legnagyobb, legerősebb hadsereggel ilyen szempontból Magyarország a második világháború 1943-1944 közötti időszakában rendelkezett, ekkor volt mindmáig a legnagyobb létszáma (elérte az egymillió főt), és haditechnikailag is elérte a kor színvonalát.


Békeidőben Rákosi alatt érte el az akkori néphadsereg a legnagyobb létszámát, 1953-ban, az akkori erőltetett, háborús készülődések hatására, ez azonban nem volt tartható, így '53-tól el is kezdték visszaléptetni a hadseregfejlesztést. (Ezenkívül komoly hiányosságok voltak, például a harckocsiszázadok sosem érték el papíron előírt feltöltöttségi létszámukat.)

2013. márc. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pro Patria ***** válasza:
És az atomfegyverek nem a mi birtokunkban voltak, nem is voltak "kölcsönben" sem, szovjet állomásokon, szovjet kezelőszemélyzettel voltak ellátva, a magyar felsővezetésből pedig csak a legszűkebb kör tudott róla, magyarokat a közelükbe sem engedtek, tőlünk teljesen függetlenül voltak az ország területén. Mi csak "a telket" adtuk.
2013. márc. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!