Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az alábbi cikkben...

Gibson88 kérdése:

Mi ez az alábbi cikkben található évi 36 ezer forintos segély hajléktalanoknak?

Figyelt kérdés

A kép alatti bekezdésben található:"Az évi 36 ezer forintos fejenkénti segély elmondásuk szerint nem elég semmire".

Nem találtam erről semmit.Ezek szerint nekik nem a 22.800 Ft-os rendszeres szociális segély jár?


2013. márc. 17. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen kép alatt?
2013. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hajléktalanok semmit sem kapnak, mivel bejelentett lakcímmel lehet megszerezni az évi munkanapot, ami a segélyhez kell. Azok a 36-ezresek, a közmunkások.
2013. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hajléktalan is kaphat segélyt. Lásd időskorúak járadéka. Bejelentett cím ilyenkor a hajléktalanszállás.

1993. évi 3. tv.

2013. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kaphatna, de mivel nem tudja ledolgozni az évi 30 napot, mert nem tudják bejelenteni mert csöves, így nem -.-
2013. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szikra Vivi válasza:

A hajléktalanoknak is lehet állandó lakhelyük közterületre bárhová bejelentkezhetnek, ezt nem vettem igénybe, mivel albérletbe bejelentkezhettem.

Ideiglenes lakcímre bejelentkezhetnek valamelyik hajléktalan szállóra, én is így csináltam. Rengeteg hajléktalanokat tanácsokkal segítő szervezet van, akik tudnak tuti tippeket.

Én köszönöm, hogy vannak, így tudtam a CIB-nél számlát nyitni.


Hajléktalannak születünk, vagyon nélkül, lakás nélkül (ha a szüleink nem eléggé felelősségteljesek és az otthonunkat elszórják), nem szégyenlem, mert tudom, hogy a boldogság nem a vagyonban leledzik, hanem a sikerben, az megvan.


A segély csak morzsák, a legtöbbeknek gondjuk van a munkavállalással, a beilleszkedéssel, inkább biztosítani kellene 4-8 órás elfoglaltságot, ki-ki a maga teljesítményéhez mérten. Talán, ha reményt látna a felemelkedéshez lakásteremtéshez minimum 30000-40000FT/ fő 1 hó az albérlet, ehhez nincsenek meg a megélhetési feltételek.

Tetszik már látni, hogyan tartanak nyomorban bennünket?

2013. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!