Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus idején hány...

A szocializmus idején hány évente lehetett kapitalista országba utazni?

Figyelt kérdés
Én úgy emlékszem, hogy kétévente, de ma azt mondta Bayer Zsolt a tévében, hogy 4-5 évente.
2013. márc. 16. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

2 évente Jugoszláviába lehetett (nyugati ország volt, de kommunista) és 3 évente lehetett kapitalista országokba (pl. Ausztria, Olaszország).


Olyan is volt, amikor csak 4-5 évente lehetett, de az még késői 60-as korai 70-es évek voltak.

2013. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
4 évente lehetett.Vagy meghívóval ha volt valakinek rokona vagy barátja aki küldött egy meghívólevelet amiben vállalta hogy az illető költségeit állja.Ezt le kellett fordíttatni hitelesített fordítóirodában,igy kiválthatott az illető kb 10 dollár költőpénzt .A másik a turista utlevál volt amire azt hiszem 100 dollárt lehetett váltani ami egy lóf.ra volt elég,tehát a magyar turista nyomoronc módon hazulról vitt konzerveket zabálhatott,és alhatott ahol tudott .Persze akinek sikerült az váltott feketén valutát jó drágán és csempészhette a testüregeibe rejtve,mert ha megtalálták elvették a delikvenst meg visszafordították a határról.Ezután sok évig csak képeslapon nézegethette sóvárogva a nyugati nagyvárosokat mert útlevélért ugyan hiába folyamodott volna,és még meg is büntették valuta üzérkedés miatt.Szép idők voltak ezek,sokan sóvárognak még mindig Kádár bácsi és bandája után,mert akkor ugyebár 40 fillér volt a zsömle és annyi munka volt hogy csak na.
2013. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első rosszul tudja. Jugoszláviába évente többször is lehetett utazni. A nyugati országokba két évente turistaként. De IBUSZ úttal sűrűbben is.
2013. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jugó határ mellett laktam már akkor is. A forradalom után évente többször is átjárt a fél város, bevásárolni.

Több kollégám is volt, aki a 70-es évektől kétévente utazott valamelyik nyugati országba. Valutát is tudtak szerezni. Ha nem sokat vittek, gond nélkül eltudták tenni a holmijuk közé.

A másodikhoz: Az emberek többségének fontosabb volt, hogy van munkahelye és olcsó az élelmiszer, mint az, hogy nyugatra menjen üdülni.

2013. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szüleim csak egyszerű irodisták voltak, középiskolai végzettséggel, de minden nyáron nyaraltunk valahol két hétig, legtöbbször a Balatonon, de Bulgáriában és Jugóban is a tengerparton.

Én most diplomás vagyok (pedagógus), de 29 év munka után örülök, ha egy hétre el tudunk menni nyaralni a Balcsira, nemhogy külföldre.

2013. márc. 16. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
3 évente. Emlékszem, amikor 5 éves lettem, akkor jött el az időnk, hogy családostul mehessünk külföldre. És mivel nem tudták a szüleim, meddig fog tartani a rendszerváltás, ezért kihasználták az alkalmat erre az évre. Ausztriában csak rövid ideig voltunk, ezért erről nincsenek emlékeim. Csak egy múzeumra emlékszek. De voltunk NSZK-ban, Hollandiában, majd vissza NSZK-ba, NDK aztán Csehszlovákia és úgy mentünk haza Mo.-ra. Sosem felejtem el ezt az utazást.
2013. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!