Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már évek óta több helyről...

Ha már évek óta több helyről hallom, hogy egyes romák direkt próbálják csonkítani magzataikat a magasabb összegű juttatásért, akkor most mért van ez a téma úgy kezelve, mintha újdonság lenne?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 12:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
Azt elfelejtettem leírni, hogy én ugyan nem vagyok rasszista, de ilyen esetekkel csak és kizárólag cigány családoknál találkoztam.
2009. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 11:39-es hülyegyerek(nem a másik kérdező vagyok, de átvettem tőle mert tetszik:)!

Honnan jön a 99-1%-os példád? Csak nem bűnügyi statisztikákat nézel? Nosza linkeld. Ám nem fogod tudni, mert demagóg, idióta, hülye és barom vagy. Ez így mind sorban. Csak pofázod a baromságokat, de semmi alapja. A vitapartnered hozza fel az alátámasztott érveket, te semmit. Az a szerencse hogy a hozzád hasonló, mások demagógiáját szajkózó lényeket hamar felismerik a társadalomban és ki is rekesztik. Aztán majd Jobbikos leszel, ott tuti befogadnak. :) A Jobbik gyülekezete olyan mint állítólagosan a cigányok: balhéznak mert nem jó nekik ahogy van, leugatják a népesség többi részét, verekednek.. A Jobbik az új cigánypárt! :)))

2009. szept. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%

menj ki az utcára te b@romarcú és megtudod honnan van :)

és nem 100 évvel ezelőtti állapotokat kell linkelni.te másik értelemtől sugárzó gyógyegér.

2009. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%
Nincs statisztika mert nem lehet kimondani ha egy cigány lop lásd Miskolci rendőrkapitány és a cigányvajda szerint is komoly probléma a cigánybűnözés.de még mindig nem magyáráztátok miért kell világra szarni 8-10 gyereket minden jövedelem nélkül és miért nem gondoskodnak róluk,az utcán nő fel az egész.miért nem rabol az aki 70 000 ft jövedelemmel rendelkezik ebből rezsit fizet és ennivalót vesz.a negyvenezer forintos nyugdíjasok miért nem kapnak szociális segélyt miközben az ez egész életüket végigdolgozták?,a cigányok miért kapnak alanyi jogon házat,lakáskomfortosítást,felújítást?miért nem járatják iskolába a kölykeiket,amikor MINDEN ingyen van nekik?szerintetek semmi baj velük akkor költözzenek mellétek és lopják ki a szemetek is.és az a demagóg duma amit ti nyomtok nincs cigánybűnőzés aki mást mond kirekesztő rasszista fasiszta.na b@romarcú?gyógyegér?
2009. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
31%

kis olvasgatnivaló 2 perces google eredménye



[link]


[link]


[link] azért kapnak pénzt mert méltóztatnak befáradni az iskolába


[link]

2009. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
20%

"akkor nézzük az arányokat amíg a 100 magyarból 1 csinálja addig 100 cigányból 99"


Forrás? Vagy saját kutatási eredmény? Mikor, hol publikáltad? Vagy mikor fogod publikálni, ha eddig nem?


A cigányok bűnözési szokásai sem ismeretlen rejtélyek: konkrétan TUDJUK, hogy a cigányok körében kb. 3-szor akkora a bűnözés, mint a magyarok körében, és ez úgy jön ki, hogy sokkal gyakoribb a garázdaság, a lopás és a rablás, miközben kevesebb a fehérgalléros bűnözés és a gyilkosság. Tessék olvasni Taubert és Keményt. Tudom, az olvasás kezd kimenni a divatból, de néha érdemes feleleveníteni ezt a régi szokást.


A felmérésekből az is kiderül, hogy a magyaroknak évente kb. 1%-a bűnöz, a cigányoknak pedig kb. 3%-a. Ez alapján az a becslés adódik, hogy a magyaroknak legalább kb. 90-95 százaléka, a cigányoknak pedig legalább kb. 80-90 százaléka sosem bűnözik.


TÉNY, hogy a cigányok körében gyakoribb a bűnözés, AZ IS TÉNY, hogy bizonyos bűnözési formák sokkal gyakoribbak, ugyanakkor NEM igaz, hogy a cigányok többsége vagy akár nagyságrendileg a magyarokénál jelentőségg kisebbsége bűnöző.

2009. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
20%

"miért kell világra szarni 8-10 gyereket minden jövedelem nélkül"


A cigánycsaládok 13%-ában van 3-nál több gyerek. (Marketing Centrum cigányvizsgálat, 2009)


Magyarországon 200 ezer ember él segélyből. Ha a felük cigány (Kemény felsőbecslése), és 800 ezer cigány van (szintén felső becslés), akkor a cigányok 1/8-a él segélyből. Ami nagyon magas szám, mert a magyaroknak csak 1/100-a. De az 1/8 azt jelenti, hogy a cigányoknak csak egy bizonyos rétege él segélyből. Ennyit a mítoszokról.


Nemcsak a bulvársajtóból és a tévéből kellene ismerkedni a világgal meg az országgal, ahol élsz.

2009. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
gyere meghívlak egy hétre élj itt ahol lakom és utána jöjj a kormány által ellenőrzött és jóváhagyott statisztikákkal.
2009. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan, akik ennyire statisztikákat követelnek nem ebben az országban élnek, és nem látják a saját szemükkel hogy mi a helyzet?!
2009. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
59%
13:09-es és többiek ! Próbáljatok meg körülnézni ott ahol éltek, és nem állandóan a statisztikák eredményeit szajkózni. A papír tudjátok mindent kibír. Menj el mondjuk Kaposvárra, Siófokra, Körmendre, Szombathelyre vagy lassan már bármelyik településre, és nézz körül! Este nem tudsz úgy végigmenni az utcán, hogy a cigányok be ne szóljanak valamit, beléd ne kössenek. Én ilyet még magyaroktól nem láttam. Tényleg nem. Kivéve azokat, akik sajnos köztük szocializálódtak. Mondjuk belőlük még kinevelhető lenne. A gyerekek az iskolákban egymást ütik, nem járnak be órákra, lógnak, a tanár pedig inkább nem tesz semmit, nehogy hazafelé "elbeszélgessenek" vele egy kapualjban. A dolgozatokat, kompetenciamérést, stb a tanárok töltik ki, nehogy az analfabéta gyerek megbukjon, és a sértett 8 éves mondjuk behívja az apukáját. Én még ilyet sem láttam magyaroktól. Cigányoktól viszont annál inkább. Tudom miről beszélek, közvetlen közelről ismerem az ilyen intézményeket/iskolákat. Te mint nagyon okos és művelt ember szerinted mi lesz ezekből az állatokból, ha már 10 évesen lopnak, verekednek, bandáznak ? Magyarrá fognak változni, és igazad lesz ? És tudod mi a legjobb ? Nem tudom, te honnan veszed ezeket a magyar/cigány arányokat. Kicsit elavultak az infóid. Régen még igaz lehetett, de 2010-ben már a 8 év alattiak legnagyobb része cigány. És milyen cigány ? Igen ismerek "normálisakat" is, de azért ezt valljuk be -és talán te is észrevetted- elég ritka. A többség sajnos olyan mint leírtam. Nem hiszem, tudom. Látom és tapasztalom. Veled ellentétben én nem egy A4-es lapról próbálok tájékozódni. De ha már itt tartunk, szerintem olvass bele, vagy keress magadnak egy független tv/rádió/újság -ot. Ellopták a vasúti vezetékeket, akkumulátorokat, az elkövető származása nem tisztázott. Betörtek egy falusi kisboltba, az elkövető származása nem tisztázott. Tanárverés, az elkövető származása nem tisztázott. Szerinted miért "nem tisztázott". De csúnya szó az a "cigánybűnözés". Szóval ismétlem menj ki az utcára, nézz körül, és máris nem írnál ilyen hülyeségeket.
2010. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!