Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok (általában) elfogad...

A magyarok (általában) elfogadják a hazai politikai kultúrát? Ti elfogadjátok?

Figyelt kérdés

Csak számomra tűnik már undorítónak a politikai pártok marakodása, az emberek megosztása? Emlékszem, volt idő amikor Orbán, Gyurcsány F.-et az egyik legtehetségesebb politikusnak tartotta az MSZP-ben (ha jól emlékszem sportminiszter volt akkoriban). Én nem gondolom, hogy bármelyik párt is szándékosan ártana az országnak (igen még a Jobbik sem - más kérdés, hogy nagyon elítélem a nézeteiket), egyszerűen csak másképp gondolják vagy éppen nem értenek hozzá kellő mértékben. Most lehet jönni azzal, hogy lopnak, na de hol nem? Az olaszoknál pl. korruptabbak a politikusok. Mielőtt megvádolnának: ma egyetlen jelenlegi pártra sem tudnék szavazni, de már nagyon elegem van a megosztásból. Mi lesz ennek a vége? Én nem ítélem el a más politikai nézeteket vallókat, ámde a többség elítéli az övétől eltérő nézeteket vallókat. Miért nem lehet elfogadni, hogy más másképp látja a dolgokat? Miért nem tudunk összefogni, mint nemzet? Miért nem tudnak a pártok (ellenzék vagy kormánypárt) ésszerű, tényszerű és demagógiától mentesen érvelni? Miért kell állandóan bomlasztani?


Ti, hogyan látjátok?



2013. márc. 2. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetne rosszabb is, ez tény. De jobb is, ez is tény.
2013. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én például jobboldali vagyok, de tiszteletben tartom, ha valaki liberális szemüvegen át nézi a világot. Viszont elvárom, hogy ő is tiszteletben tartsa az én elveimet.
2013. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jajj kérdező, olyan gyakran hallom ezt az egész összefogás dolgot, de soha nem értettem, szerintem nagy naivságra vall összefogást emlegetni.


Például hogyan fogna össze két olyan ember, akik közül az egyik abban hisz, hogy a jelenleg Magyarországon lévő cigányság létszáma nyugodtan növekedjen tovább, sőt hozzunk be Afrikából még 1 millió négert pluszba, mert akkor még színesebb lesz a kultúránk, a másik ember pedig abban hisz, hogy már a jelenleg Magyarországon lévő 1 millió cigányt és párszáz/párezer négert is ki kell innen utasítani, mert ha itt maradnak, netán még többen lesznek, az teljes pusztulással fenyegetné az országot és a magyarságot?


Hogy fogna össze két olyan ember, akik közül az egyik egykulcsos szja-t akar, a másik pedig többkulcsost?


Hogy fogna össze két olyan ember, akik közül az egyik fizetős egészségügyet és oktatást akar, a másik pedig nem?


Hogy fogna össze két olyan ember, akik közül az egyik legalizálná a füvet, a másik pedig nem?


Hogy fognának össze azok, akik egyik oldalon engedélyeznék a homoszexuális házasságot, sőt a gyerekek örökbe fogadását, a másik oldalon pedig még az élettársi kapcsolatot is ellenzik, sőt ki akarják kezelni a homókat a bajukból, mivel ők elmezavarnak fogják fel a homoszexualitást?



És még sok más, több száz dolog, ami problémát okoz. Itt nem az a lényeg, hogy össze kell fogni, mert az eddig is rendben volt, hanem az, hogy mégis minek a mentén és milyen cél érdekében.

2013. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Most lehet jönni azzal, hogy lopnak, na de hol nem? Az olaszoknál pl. korruptabbak a politikusok."


Igen,csak még az olaszoknál van miből lopni.Addig nálunk a bérből élő emberek gatyája is rámegy a megszorítócsomagokra,a magas árakra vagy a devizahitelekre,miközben a polgármesterek,parlamenti képviselők és kormányzati vezetők legálisan(!) lopnak százmilliókat és milliárdokat.

2013. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Most lehet jönni azzal, hogy lopnak, na de hol nem? Az olaszoknál pl. korruptabbak a politikusok."


Ha a szomszédnak belesz*rnak a szájába, az engem nem vigasztal meg, attól még harcolni fogok, hogy velem ezt ne tegyék meg.

2013. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs polgári középosztályunk, ez az alapvető baj. Nincs egy, megfelelő anyagi és szellemi tartalékokkal bíró réteg, ami Európában, és az Államokban természetes irányítója a társadalomnak. Nálunk jellemzően nyolc osztályt, vagy szakmunkásbizonyítványt szerzett, a világ dolgai iránt nem érdeklődő, beszűkült látókörű emberek a királycsinálók, illetve, a nyugdíjasok, akik nyilvánvalóan nem akarnak rosszat, csak a képlet egyszerű: ha egyetlen, az államtól függő bevételi forrásom van, arra szavazok, aki több pénzt fog adni. Így pedig nem lehet polgári társadalmat építeni.

Alapvető probléma még, hogy bár az a fene nagy összefogósdi nem kéne, mert az rendszerint a legrosszabb kompromisszumokat szüli, ha különböző ideológiák egyezkednek, de egy közös társadalmi minimum nem ártana. Például, hogy a (szélső)jobboldal ne gondolja úgy, hogy ők a magyarok, a többieknek pedig kuss.

2013. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Például, hogy a (szélső)jobboldal ne gondolja úgy, hogy ők a magyarok, a többieknek pedig kuss."

A bal(liberális)oldal pedig ne gondolja úgy, hogy ők a demokraták, a többieknek pedig kuss.

2013. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma 10:17


Nem értek veled egyet!


"Hogy fogna össze két ember, ha..."

Hát úgy, hogy tiszteletben tartják egymás véleményét és az ország jobbításáért tevékenykednének. Említed a gazdaságpolitikát: azt tudnod kell, hogy a társadalomtudományok, amelyen a közgazdaság is, nem valami egzakt, képlettel leírható, objektív tanok. Van, ahol működik az egykulcsos, van ahol nem és ott többkulcsos van. Ilyen egyszerű.


Nem vagyok naív, tudom, hogy máshol sem fenékig tejfel minden, de azért ennyire nem marják egymást!

2013. márc. 2. 13:08
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ha a szomszédnak belesz*rnak a szájába, az engem nem vigasztal meg, attól még harcolni fogok, hogy velem ezt ne tegyék meg."

Persze, csak éppen nem akkora méretű a dolog, hogy ez lenne Magyarország gondjainak oka...

2013. márc. 2. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!