Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a füzetről?

Mi a véleményed a füzetről?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 27. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves mayan125!


Te támogatnád, hogy Izraelben minden óvodában Magyarországról szóló kiadványt kelljen tanulmányozni a gyerekeknek?

Szerinted mit szólnának ott a szülők?

Kb ez lenne a reakció: mi közünk van nekünk a magyarokhoz? Kutyát érdekli.


Nekünk mi közünk van egy távoli, három megyényi ázsiai sivatagi országhoz, ahol pár millió ember él, a vallását is csak kevesen követik?

Előbb talán tanuljon meg a gyerek rendesen magyarul, olvasson magyar népmeséket, énekeljen magyar népdalokat, szavaljon verseket és mondókákat.

Általános tapasztalat, hogy a szülők sajnos elhanyagolják a gyerekeiket, akiket jobb híján a tévé nevel és teljesen elhülyülnek. Ezért kell megkapnia a megfelelő nevelést az óvodában.


Divatba jött az az agyament marhaság, hogy a kisgyerek tanuljon rögtön 2-3 nyelven, mert fogékony az agya, pedig hét éves korig csak az anyanyelvét szabadna használnia.

Normális embereket kéne nevelni, nem multikultikat.

Majd az iskolában tanuljon nyelveket és földrajz, történelem órákon felső tagozatban ráér Kongóról, Izraelről, Üzbegisztánról tanulni.

2013. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mayan125 válasza:
Szerinted ne legyen multikulti, szerintem meg igenis jó, ha a gyerek toleranciát tanul és nem pedig hungaristának neveljük. Értem az álláspontod, de nem erről volt szó. Én azt írtam, hogy szerintem sokkal fontosabb dolgok vannak ettől a füzettől és nem a gyűlölködésben keresendő a megoldás. Számomra a túlzott nacionalizmus ugyanúgy káros, legyen szó bármilyen nemzetről, akár Izraelről, cionizmusról. Tehát én nem oldalt választok, hanem a negatív érzelmek ellen foglalok állást. A többi számomra nem releváns, csak a pozitív odafordulás. De ha már a felvetésednál tartunk, feltételezem a gyerekeknek vannak szülei, akkor elmagyarázzák ha szerintük valami téves és amilyen vehemensen itt reagáltak, el is fogják mondnai nekik, hogy a zsidó nép milyen aljas. Ez kérdezem én, mitől nem ugyanolyna agymosó propaganda? Csak éppen nem nyomtatott. Ami egy ember számára tény, az hazugság a másik számára. Egyébként sem ezen a füzeten fog múlni akármi is. Maximum elfogadóbbak lennének a gyerekek a zsidókkal szemben(elrugaszkodott hipotetikus állítás, de csak a példa kedvéért). Ez miért lenne olyan rossz dolog? Mitől jobb a zsidózás? Vagy éppen az a fájdalmas, hogy a gyerek esetleg nem fog ugyanúgy zsidózni?
2013. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 mayan125 válasza:
Egyébként is naiv volt a felvetés, mivel Magyarországon elsősorban zsidó MAGYAROK vannak, és az ő számukra éppenséggel lényeges a megítélésük. Izraelben minek terjesztenének a magyar kultúráról bármit is(ha egyáltalán létezik még olyan..)? Kiknek? Ők egy nemzeti-vallási kisebbség Magyarországon, és még sok másik országban, akár tetszik, akár nem.
2013. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na kibújt a -magyarellenes rasszista- szög a zsákból.


"Magyarországon elsősorban zsidó MAGYAROK vannak"


Aha, értem, tehát Magyarországon már nemigen vannak magyarok, a többség zsidó.

Tehát ezért kell a zsidó kultúrával foglalkozni nonstop, mert ugye magyar már alig van, a többség zsidó és a saját kultúrájuk mégiscsak fontosabb számukra.

Érdekes megközelítés, számomra inkább félelmetes.


"a magyar kultúráról bármit is(ha egyáltalán létezik még olyan...)" Ez biza a tőről metszett rasszizmus.


Összegzem

1, Magyarország lakosainak többsége zsidó

2, mivel szinte mindenki zsidó, tanuljon mindenki zsidó kultúrát

3, magyar kultúra amúgy se nagyon van


Utolsó sorodban meg azt írod, hogy kisebbség.

Hát akkor tessék már eldönteni!



"Izraelben minek terjesztenének a magyar kultúráról bármit is(ha egyáltalán létezik még olyan..)? Kiknek?"


Miért, talán baj, ha elfogadóbbak lennének a magyarokkal szemben? Ilyenkor nem ízlik a multikullti?

Talán azért ellenkezel az ellen, hogy a zsidó kisgyerekek az óvodában a magyar kultúráról (akár hiszed akár nem, létezik olyan) tanuljanak Izraelben?

Miért tiltakozol vehemensen? Talán jobb, ha otthon a szüleitől magyarellenességet tanul és hungarofób soviniszta lesz? Miért fáj neked a tolerancia?


Magyarországon a népszámlálás szerint 2000 zsidó származású ember él.

Több horvát, görög, német országban, mégse készül füzet a az ő kultúráról a magyar gyerekeknek.



Egyszerű (jószándék-mentes) propaganda nyomulás az egész, csak te szemellenzős vagy és nem látsz át a szitán.

2013. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 mayan125 válasza:
A szövegértési problémáidon nem tudok segíteni. Azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a magyarországi zsidó az nem csak zsidó hanem magyar is. De nem fogok többet írni. Van az a pont, amikor feleslegessé válik, és békés megoldást szeretőként, továbbállok.
2013. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a magyarországi zsidó az nem csak zsidó hanem magyar is."


Olyan nincs, hogy valaki ilyen is, meg olyan is.

Vagy magyar vagy zsidó. Vagy magyar vagy horvát. Vagy magyar vagy cigány. Egy fenékkel nem lehet két lovat megülni.


"De nem fogok többet írni."

Amen!

2013. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!