Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a füzetről?

Mi a véleményed a füzetről?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 27. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Gyomorforgató. Nem azért, mert izraeli propaganda, hanem önmagában a tény, hogy már óvodásokba akarnak politikai propagandát belenevelni.
2013. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

A vége fele olyan mint valami hittérítés.


Egyébként szerintem túlzás ez.Az iszlámról , hinduizmusról , buddhizmusról miért nem kapnak tájékoztatót a gyerekek?Pedig ők többen vannak mint a zsidók.


Valahol olvastam hogy a zsidók szerint a római hódítók miatt 1 milliárd (!) zsidó meghalt , pedig annyi ember összesen nem is élt ezen a bolygón.


Lehet hogy azzal a 6 millióval sem stimmel minden.

2013. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Lehet hogy azzal a 6 millióval sem stimmel minden.

Egyet kel hogy értsek veled mutatok is valamit :

http://www.youtube.com/watch?v=TGEISQLTJsw

2013. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Undorító hányás az egész, pont azért amit az első mondott, hogy már az óvodában is megy a propaganda.
2013. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
őszintén? római katolikusként olyan balhét csinálnék, ha ilyen szennyet adnának a gyerekem kezébe, hogy arra még a pápa is felfigyelne...
2013. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha objektíven nézzük, akkor is hemzseg a tárgyi tévedésektől.


pl. zsinagóga nem templom, hanem imaház.

Templom csak egy van, az is Jeruzsálemben stb.


Látszik, hogy nem szakemberek állították össze, hanem valamilyen agitációs és propaganda osztály munkatársai.


Legalább az igényességre adhattak volna.

2013. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mayan125 válasza:
Tévedés ide vagy oda, a lényeg a reakciókban van. Szerintetek a düh és a rasszizmus mennyire célravezető? Hogy gondolhatja bárki is komolyan, hogy bármiféle megoldással is szolgálhatna az efféle hozzáállás? Kár, hogy a magyarban csak ilyenkor szólal meg a nemzeti harcos. Egy gyerekeknek szóló kampányfüzet támadása és annak felértékelése csak ürügy. A komolyabb dolgokkal miért nem foglalkoztok? Ilyen a magyar, elhiteti magával is, hogy kiáll a népéért miközben ilyen apróságokban merül ki a fene nagy nemzeti összetartás. Megelőzni kellene emberek dolgokat, nem pedig másra kígyót-békát kiabálni, ami csak a tehetetlenséget bizonyítja. Továbbá tenni, változtatni is kultúrált eszközökkel kellene. Kezdhetné például mindenki úgy, hogy mondjuk erkölcsösebb és életrevalóbb gyereket nevel. Ebben az országban a szülő sem mutat példát gyermekeinek, akkor mit vártok, hogyan is lehetne ebből magasszintű állam?
2013. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hogy van, aki mindenben, Holt tengerben, vallási ünnepekben, köszönésben politikát lát, az valóban gyomorforgató.

Meg az is, hogy ha azt látod, hogy zsidó, akkor mindjárt árasztod a gyûlöletet.

Nem igazán értem, hogy ha a zsidóknak ismerniük kell a keresztény ünnepeket ( mert ismerik, bárhol élnek is ), akkor miért hittérítés, ha a nem zsidóknak elmonják a a zsidó ünnepeket?

A többi vallásról meg miért a zsidók kéne, hogy tanítsanak?

"... zsidók szerint a római hódítók miatt 1 milliárd (!) zsidó meghalt ..." - vagy rosszul emléxel, vagy elírás, millió helyett. Az is soknak tünik, csakhogy ez nem a zsidók szerint ( kb ) annyi, hanem a RÓMAIAK SZERINT. Konkrétan Cassius Dio görög származású római történész ( egy idõben konzul ) 2. sz. végén írta meg a Római Birod történeet, ebben azt írja, h a Bar Kochpa szab.harc ( isz. 132 - 135 ) alatt és után összesen 580 ezer ember halt meg: [link] ( ( 12-nél kezdõdik a szab.harc ), aki tud görögül, itt: [link] az eredeti görög szöveget olvashatja. ) Ha ehhez hozzáadod a 60 évvel korábbi szab.harc ( isz. 66 - 70 ) áldozatait és akik közben, kijön kb milla. A 6 millióhoz meg youtube-ot kell mutogatni, hanem el kell olvasni a NÉMET TÖRTÉNELMI MÚZEUM holokaust oldalát: [link] . Az utsó bekezdés az összefoglalás, utána statisztika országokra lebontva. Az országok az 1937-es határok szerint.

Az viszont igaz, hogy az ovisok még nem tudnak írni olvasni. Talán onnan a tévedés, hogy a zsidó családokban bizony a gyerekek má 3 évesn kezdenek tanulni. Persze, nem Tolsztojt olvasni, sem differenciálegyenleteket, de egyáltalán olvasni már 6 éves koruk elõtt megtanulnak.


@ cheeky_bugger:


Kifejtenéd, hogy mi ebben a szenny?


"Ha objektíven nézzük" - miért? Hogy lehet másképp?

Sajnos igaz, hogy vannak benne tárgyi tévedések, ha nem is az, hogy a zsinagóga nem templom. Nagyon sokan annak emlegetik, megkockáztatom, a többség. Igaz, valóban az imaház volna a helyes. Viszont ebben az értelemben Templom ma nincs. Jeruzsálemben sincs. majd 2000 éve nincs. Volt, lesz is, de ma nincs. A helyén mecset van, a Sziklamecset.

Ennél súlyosabb, hogy Yom Kippurkor, vagyis az Engesztelõ Napon a bõjt nem napkeltétõl napnyugtáig ( az az iszlámban a Ramadán ), hanem a 9. nap napnyugtától a 10. napon a csillagok feljöveteléig tart, vagyis 25 óra.

Mivel úgy tünik, mégsincs ott minden oldal, nem tudni, hogy tényleg nincs benne, hogy a zsidó Húsvét kb akkoriban van, amikor a keresztény, Áv hó pedig részben július, részben augusztus.


@ 7 ( ma ( 02-28 ) ) 13:35:


Azért egy kicsit túlzol. Persze, megértem, ha az elõzõ válaszoktól herótod van. Nekem is. De ez a néhány tahó nem "a magyarok". És akiken az utcán v máshol megbotránkozol, õk sem a többség, csak hangosak.

2013. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%

előzőeknek: keresztény vagyok, és nem simerek el semmilyen más vallást

a hindu, buddhista, buzulmán az nekem zusammen pogány, hitetlen

akinek ez nem tetszik, tehet egy szívességet :D

2013. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mayan125 válasza:
nneddudgi Lehet hogy igazad van. De mint ahogyan mondtad is, herótom van(vagy legalábbis egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy ilyen sokan gyűlölködnek vakon) és sajnos én igenis azt látom, hogy a többség ilyen. Ismerek persze nem kevés ellenpéldát. Nyílván nem az összes magyar ilyen, de általánosítottam, ami rossz dolog de nem feltétlenül hamis. Sajnos az általános mentalitás része az, hogy mindig a másik háza táján keresgélünk.
2013. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!