Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet-e a pártfinanszírozás...

Lehet-e a pártfinanszírozás átalakítása nélkül, hatásosan tenni a korrupció ellen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 14:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

„Nem értem, mit vártok. Az elmúlt 50 év arról szólt, hogy hiánygazdaság”


„hiánygazdaság”

A hiánygazdaságnak voltak indukáló hatásai a ma átvitt értelemben értelmezett „mutyi”

kifejezést takaró tevékenységeknek. Igaz akkor hétköznapibb és indirektebb megoldásokat használtak az akkori „elitek” A baj hogy már eltelt 20 év és kinevelkedett lassan egy új generáció akinek a jövőnket kell biztosítania úgy hogy a mi alapjainkra épít.

Ez teszi szükségessé és halaszthatatlanná a változásokat, hisz ha egy teljes generációváltás kevés lesz egy fejlődő generáció számára az a nemzetnek a végét jelenti.

Természetesen nem csak a gazdasági hatások amik „kikezdik” a fiatalságnak az affinitását,

hanem az elmúlt 20 mint Európai emberi mint versenyző a piacon hatás a magyar fiatalság szempontjából. Így az alkalmazkodóbb és elsajátítóbb magyar fiatal, és az alkalmazkodni képtelen és rossz irányú Magyar gazdaság egy, egymással ellentétes de egymást erősítő hatásokat gyakorló az agyelszívás, a képzett munkaerő elszívása, egy fenntarthatatlan társadalommal díjaz. Ez a vége az országnak. És tudod a vég nem abszult értékű mindent elvesztést jelenti sokszor, hiszen attól hogy a naprendszer nem sérül végletesen mert a földet eltalálja egy meteor , attól nekünk végünk. Ez a neolíb gazdaságnak a legnagyobb hátránya, még ha a elkerülhetetlen korrupcióról nem is beszélek. Az hogy a társadalmi hatásokkal nem foglalkozik a te szemszögedből. „ha csak nem foglalkozna.” Sajnos még irányítani is tudja bizonyos értelemben és mindenből neki van haszna.


„professzori réteg, a maga 1-2 adómentes millájával”

De hiszen erről beszéltem az előbb!

Az az 1-2 milla az a minimum hogy ne menjenek el mert annyira kevesen helyezkednek el az oktatás szerkezetében ami így megnöveli a versenyképességüket.

Ha ehez egy nem torz duál liberár , hanem egy egyszerű de működő és hatékony nemzetgazdasági modell működne, akkor a belsőgazdaságra vonatkozó teljesítmény jövedelem arányokból fakadóan: 250 000- körüli átlagbér és egy 100 000 es minimál bér lenne a jellemző. (persze akkor nem lenne szükség a minimál bérre)

A 8-10× es jövedelem eltérés meg nem egy az Európától elrugaszkodott példa lenne.

Ahogy említettem a jövedelmek eloszlása az hogy a felső 10% -a a társadalomnak annyit birtokol amennyit a 90% ×10.Ezt a fokú torzulást, nem lehet károsodás nélkül megúszni.

Nincs aki adózzon és fogyasszon, nem hogy pénzt vonunk el.

A fiskális egyensúly önmagában csak egy 1. lábú szék.

A monetáris politika és a társadalom gazdasági állapota nélkül csak billegni képes és a stabilitása csak kérész életű.


„egészségügy”

Az élő példa : Legyen elkülönítet és minél alacsonyabb szinten ellátott betegápolásra képes rendszerünk, ezért a nagy fogyasztók (korházak klinikák ) szintjére csak a tényleg arra rászorulók jussanak el. Okos és tényleg hatékony , de befektetést igényel, hiszen csak azokkal a berendezésekkel feltételekkel lehet gyógyítani a körzetinél amik rendelkezésre állnak.

Van hatékonyabb ezt sok hozzáértő egészségügyi közgazdász elmondta csak soha nem jött át hogy be kell fektetni csak hogy lehet hatékonyabban is csak meg kell találni.

Jelentem már rég meg van találva.



„feketemunkásokat alkalmazók röhögve”


Egy pc egy terc program és néhány bekért a munkákkal kapcsolatosan rögzítet dokumentum.

Ennyit kérek és az alap (munkaerő igény stb) megállapítom hogy miben is csalt.

De sajnos amíg ekkorák az adók addig be kell nyelni a fekete és szürke gazdaság ekkora mértékű jelenlétét. Pld Ép ipar, 1600/ rezsi ó. Lehetetlen ha minden hivatalos mert akkora a rezsi hogy el visz mindent. Innen már teljesen nyílván való csak meg kell keresni hogy hol nem tuti. De ha ki iktatnák a fekete gazdaságot akkor vagy növekednének az áraink 15-20% al sőt a szolgáltatásoknál akár 30-40% is , vagy ha erre nincs megfelelő kereslet akkor csökkenne akkor 10-15% leépülés lenne mert kereslet híján ennyi esnének ki a piacokról.


Szóval lehet sok mindent csinálni, és lehet hogy sok megoldás tűnik jó megoldásnak, de amíg az egész most uralkodó rendszert nem tesszük a magyarság számára élhetőbbé addig nem létezik tartós megoldás. És erre most van lehetőség amikor egy elittől válunk meg.

2009. szept. 12. 18:14
 12/15 A kérdező kommentje:

Még egy gondolat!


Most ugyan az megy mint a Bokros idején.


A gazdaság szűkítése, a tőkéhez jutás lelehetetlensége

csak más eszközökkel.


Most még "zárás előtt" mindent megakarnak venni !

2009. szept. 12. 18:18
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért a megszorítások ebben a gazdasági helyzetben szerintem szükségesek voltak. Elég végignézni a forint árfolyamának változásait vagy bux alakulását Bajnai "regnálása" óta. Az egy másik dolog, hogy a kollégái közben gyakorlatilag kezdik feltekerni a rézkábeleket is. Hogy megint Tóta W. Árpádot idézzem: ha az ember táborozni indul, visz magával kaját, mobiltöltőt, zseblámpát, hitelkártyát, attól függően, hogy mennyi időre megy: pár napra, egy hétre, négy évre, vagy épp tizenkettőre...

És még valami:

Szerintem összekötözhetjük a politikus kezét, tehetünk térfigyelő kamerát a pénztárcájukba, és ezer módon átalakíthatjuk még a rendszert, ahogy tanácsolod, de akkor is lopni fognak. Ez úgy működik, mint a vírusok. Ha a vírus-írtó program ki tudja írtani, hamarosan felbukkan egy másik, amit nem tud. És nem csak azért gondolom így, mert a politikusoknak egyfajta lényegisége, szubsztanciája az, hogy zsebre tesznek minden pénzt, amit tudnak, hanem mert az ember egy igen leleményes teremtmény.

2009. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az a gond, amit te is írtál, hogy a pártoknak meg a képviselőknek járó hivatalos pénz racionálisan nézve röhejesen alacsony, tehát ha vissza akarjuk szorítani a korrupciót, akkor ahhoz növelni kell a hivatalosan kapott összegeket.

Viszont az utóbbi években olyan mértékű demagógia ment ebben a témában, hogy nincs az a párt, aki be merné vállalni, hogy nyíltan kiáll az emberek elé, és még több pénzt követel maguknak. Valszeg nem is fogadnák jól a dolgot (bár nem vagyok benne biztos).

Akkor lehetne látni, hogy valamelyik párt komolyan gondolja a pártfinanszírozás megoldását, ha kiállna, hogy márpedig ő több pénzt akar a politikusoknak és a pártoknak, mert ez nem elég, és inkább hivatalos forrásból szerezné a pénzt, mint a bokrok alól.

Ilyen párt nincs. Ellenben minden pártnak van takargatni valója pénzügyi elszámolás terén, ezért se akarnak belemenni. És ez alól a jobbik se kivétel.

Ezért írtam, hogy már most szkeptikus vagyok ebben a témában.

2009. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az a gond, amit te is írtál, hogy a pártoknak meg a képviselőknek jár


A jobbik lesz az első, aki szorgalmazni fogja és nem száll le a témáról, ez az egyik alapvető stratégia amit követni szeretne. Nem az a baj hogy vannak támogatók, hanem hogy átláthatatlanok a viszonyok.Ezt a civileknek kell kikövetelni ha másként nem megy. De amíg nem egységes az ország lakossága hogy ez egy alapfeltétel addig tényleg nem megy. De sajnos amíg ezek a dolgok nem rendeződnek addig teljesen mindegy hogy liberális, konzervatív, vagy szocialista az ideológia, mert csak a lopás eltakarására szolgál. Addig amíg nem a nemzet és a piac ami dönt a szabályok kialakításában és az irányokban addig koldusok leszünk a saját országunkban, ameddig még lesz országunk.

2009. szept. 13. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!