Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet-e a pártfinanszírozás...

Lehet-e a pártfinanszírozás átalakítása nélkül, hatásosan tenni a korrupció ellen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Rövid válasz lesz:


Nem lehet.


A korrupció melegágya a pártfinanszírozás.

Volt ugye a köztisztasági csomagja Gyurcsánynak. Na, az nagyjából erről szólt. Még a saját pártján sem sikerült átvernie, nem hogy a parlamenten...

2009. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez az.

Szóval ha a következő kormány nem ezzel kezdi, akkor joggal aggódhatunk hogy semmi nem fog változni?

2009. szept. 10. 16:23
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már most joggal aggódhatunk
2009. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet de én szerintem még a politikusoknak is meg kell adni az esélyt. Nem most kell előre bántani őket, hanem ha úgy van akkor utólag de akkor elsöprő erővel. Hogy azt az elvetemült magját se hagyja itt emlékül.
2009. szept. 11. 00:38
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

A pártfinanszírozás egy apró csepp a korrupció óceánjában.


Gumicsonttéma. Szintén arra jó, hogy odadobják nektek, marcangoljátok, addig sem figyeltek oda arra, ahol nagy tételben folyik a korrupció.


Gumicsonttémák még: kisebb parlament követelése, segélyek, vizitdíj, tandíj, képviselői fizetések, képviselői költségtérítés. Mind minimális tételek, amikről jó nagyokat vitatkoztok, miközben 10-20-szor ennyire levágnak titeket "infrastruktúrafejlesztés", "vállalkozásfejlesztés", "tudományos projektek" stb. címeken.


Az a vicc, hogy a legjobban átvert emberek ( = azok, akik a legerősebb bulldogharapással marcangolják a nekik dobott gumicsontokat) képzelik magukat a legradikálisabb ellenzékieknek. De hát így megy ez, mióta van politika :)))

2009. szept. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"pártfinanszírozás egy apró csepp a korrupció óceánjában."


Nem kevesebbet, hanem 4-5× annyit kellene nekik adni.


Teljesen nem vagy képben!

Kb és itt nem lehet pontos számot találni

5-7000 000 000 000- az tényleg gumi csont.


Mivel a pártfinanszírozás lehetetlenül kevés pénzt ad a pártoknak így csak a hátuk mögött álló lobbi érdekek képesek a kiadásaikat finanszírozni. A bankok és a multik.

Ezért van hogy a bankok élnek és virulnak pld most legnagyobb válság idején amikor az önkormányzatoktól

120 milliárdot vonnak el, a bankok jövedelme a tavaihoz képest 120milliáradal NŐ !!!!!

A multi nacionális részvétel az exportban 20% be a részaránya 80%. Ez csak úgy jöhet létre hogy szinte semmit nem fizetnek amit a magyaroknak be kell.

És sorolhatnám hogy milyen kiváltságokat értek el az elmúlt 20 évben. Folyamatosan szívják el a te az én a mi munka erő újratermelhetőségünk esélyeit.


Akkor mi a gumi csont? Ki nem érti?

2009. szept. 11. 07:40
 7/15 A kérdező kommentje:

Jobbikos vagyok de azért mert Gyurex adta be a javaslatot a tisztasági törvénybe, még támogatnám tiszta erőből.


Nem lehet a pártfinanszírozás nélkül egy cm sem érdemben előre haladni a korrupció megszüntetése érdekében.

Csak látszat le intézkedéssé silányul minden.

2009. szept. 11. 07:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy (Tóta W. Árpád újságíró szavaival élve) Magyarország nem egy korrupt demokrácia, hanem korrupció meghajtású demokrácia. Egy párt 395 millát kap kampányra, ennyi egy új üdítőre is kevés. A legszerényebb becslések szerint is elmegy egy kampányra 4 milliárd forint. Szóval ezek lopnak, mindegyik, és sajnos fognak is. Mi meg minden évben kiválaszthatjuk a csontkukacos dobozból a legkevésbé undorítót.

És nem nagyon hiszem, hogy ebben az országban bármit is lehet tenni ez ellen...

2009. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazad van abban hogy mos ez megy.

De miért is ne lehetne változtatni?

Adjuk meg nekik ami jár, és cserébe ne lehessenek titkos támogatók. Ennyi az egész.

2009. szept. 12. 14:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit vártok. Az elmúlt 50 év arról szólt, hogy hiánygazdaság miatt a legalapvetőbb dolgokat is csak korrupcióval kaptad meg. ott vannak az autók. A szüleim befizették a Merkurnál a kocsit, vártak és fizetgettek évekig, végre megérkezett, kimentünk a csepeli Merkur-telepre a már jó pár éve kifizetett kocsiért és közölték, hogy dohánysárga kocsik érkeztek. Már ott is meg kellett valakit kenni, hogy más színt kapjunk. És sorolhatnám a többit. Gondolom, nektek is van példátok dögivel. A rendszerváltás óta még fele idő sem telt el, a szokások megmaradtak. Mit gondoltok, miért döglődik az egészségügy ? Toldozgatják-foltozgatják, de hiába. Az egészet alapjaitól kellene átszervezni. Van egy professzori réteg, a maga 1-2 adómentes millájával havonta, ki gondolja komolyan, hogy erről le fognak mondani ? Ha meg kihal ez a réteg, akkor már ott a következő, akik azt mondják, hogy mostantól én fogok keresni millákat havonta. Nem az lenne a legtisztább, hogy legyen az egészségügy fizetős, adjanak számlát, amit a biztosító kifizet. Nem lenne hálapénz és, ha voltál orvosnál, az azt mondta, hogy semmi bajod és kiderül, hogy mégis van, akkor tudsz reklamálni. Megy ez a nagyon hangos kampány a fekete munka ellen. Miért van az, hogy nem hatásos ? Mert a feketemunkásokat alkalmazók röhögve kifizetik a bírságot és kész, mert - szerintem - valakik ott fent sem akarják ezt igazából felszámolni.
2009. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!