Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen minimumlépéseket...

Milyen minimumlépéseket vársz, ha kormányra kerül "kerülne" a preferált pártod?

Figyelt kérdés

Azért írtam a „ kerülne” kifejezést is mert nem csak a Fidesz szimpatizánsok véleménye érdekel a Fidesszel kapcsolatban. A kérdés hipotetikus így a Jobbik, Mszp , Szdsz, Lmp szavazók, elvárásai is érdekelnek?

5-10 minimum lépés amivel elégedett lenne?


2009. szept. 9. 09:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Csak egy lépést várnék el akármelyik párttól: a helyes lépést.
2009. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%

Én csak egyet írok, már azzal is elégedett leszek:

- felnőttként viselkedjenek, készek legyenek együttműködésre a többiekkel

2009. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Én a Fidesztől azt várom, hogy idióta "reformok" és "nagy ötletek" zuhataga helyett végre nyugodt, kiszámítható kormányzás legyen, vagyis kezdődjön meg a munka (2004 óta inkább csak kommunikáció folyt a kormányzat részéről). Jó lenne, ha csökkentenék az állami kiadásokat és bevételeket, ez ugyanis javítaná az ország versenyképességét és csökkentené a korrupciós lehetőségeket. Példásan meg kellene büntetni a Gyurcsány-rezsimben fontos szerepet vállaló személyeket, ill. a Gyurcsány-kormányt kiszolgáló értelmiségieket és üzleti köröket. Ha mindezt megtennék, akkor az ország gazdasági helyzete és közérzete is mérhetően javulna.
2009. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"Helyes lépés" Együttműködés"


Ezek közhelyek! Részletesebben mit?

Mi lenne az érdeketek, amit szeretnétek viszont látni a tettekben vagy amit ígérnek?

Önálló gondoltok, mik lennének a helyes lépések?

A politikában ha a parlamentben túlnyomóan sok a közös felfogás az maga az 1 párt rendszer.

8 éve regnálnak a mostaniak és látjuk mi az eredmény, közben pedig az ellenzék tett több 1000 javaslatot. Semmit nem hallgattak vagy fogadtak meg . Jövőre miért is tennének jó javaslatot ellenzékből, vagy miért is fogadná meg az akkori kormány ?

De a lényeg szerintetek milyen intézkedésekre lenne szükség?

2009. szept. 9. 09:49
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Elvárásom lenne: hogy a gazdaságot meghatározó kérdésekben minden párt együttműködjön és hosszútávú programot készítsen és azt tarsa is be minden párt,ha kormányra kerül.Ez azonban csak illúzió.

A mai gazdasági helyzetért nem csak Gyurcsdány a felelős,hanme az összes eddigi kormány.Ha megb üntetnénk mindenki,akko a Fideszes önkormányzati képviselőket is megbüntetném.Ahol ők vannak többségben,komoly károkat okoztak a választóiknak.Pl. nálunk 200 millióval károsították meg a közösséget önös érdekből.Vagy az a polgármester,aki pedagógusokat bocsátott el,politikai okokból.És lehetett hallani kétes ügyletekről a debreceni polgámesterrel kapcsolatban is.

Ha mindenkit megbüntetnének,akkor nem maradna politikus a porondon.A Fidesztől pedig végképp nem várok semmit.OV csak a hatalmat akarja megszerezni,és a gazdagoknak segíteni.Legalábbis a nyilatkozataik erre utalnak.Bár OV. igen sűrűn változtatta az elmúlt években a véleményét.Nem értek mindenben egyet a Jobbikkal sem,és a programját nem is tartom megvalósíthatónak,de még mindig az ő programjukban vannak a legszimpatikusabb elemek.Lehet,hogy pesszimista vagyok,de ha a Fidesz kerül hatalomra,kifogja nyírni őket is,mint a Kisgazdákat vagy a MIÉP-et.Nem tűrnek meg riválisokat.

2009. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
A Fidesz soha nem tett egyetlen javaslatot sem,csak az adócsökkentésről beszélt.Szerinted milyen javaslatokat tett,ami értelmes és amit elkellett volna fogadni?Ha tudsz ilyent,igazat adok neked.
2009. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Először arra lenne szükség mindenféle intézkedés előtt, hogy ne az legyen a hírekben, hogy a parlament olyan, mint egy nagy óvoda. Ha már készek együttműködően felnőttként viselkedni és nem asztalra csapva toporzékolni, ha a másik meg merészel egyáltalán szólalni, vagy valamiben nem egészen értenek egyet, akkor már lehet szó intézkedésekről, de egyelőre itt a viselkedéskultúrával is komoly problémák vannak.

Az ország érdekében döntéseket hozni csak így tudnak, ha nem ovisan viselkednek, mert akkor már képesek elvonatkoztatni a saját dedós érdekektől.

2009. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Elvárásom lenne: hogy a gazdaságot "


A Fidesznek elég jók a gazdasági irányai.

Sajnos a lobbi érdekektől félek,én is.

Mert ők is érdelektek sok mindenben ami nem biztos hogy jó irányt ad.

Jobbikos vagyok, és talán az információim alapján mondhatom hogy nem fogunk koalíciót alkotni.

Igy meg marad a pártatlanságunk és a lehetősége annak ogy semmi felett en menjünk el.

És így ártani is csak magának tud OV.

Nem egy a zászló!!!

2009. szept. 9. 10:40
 9/28 A kérdező kommentje:

"A Fidesz soha nem tett egyetlen javaslatot "


Nem hazudsz csak nem vagy tályékozott!

A mostani 120 000 000 önkormányzati megszorításokkal kapcsolatban én saját szememmel olvastam csak vagy 15. javaslatot. És sok sok javaslat volt.

Sajnos ez a neolíb gadaság politika nem vág egybe a Fideszével és nem azonosíthatóak. De látod hogy ennek mi a vége itt és a világban.

2009. szept. 9. 10:43
 10/28 A kérdező kommentje:

"Először arra lenne szükség"


Igazad van.

Túl sok az érdek és az érzelem a politikában és kevés a konstruktívitás. De ebben nem lehet hibást ki kiáltani ilyen az összes szereplő sajnos.

2009. szept. 9. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!