Nem lenne jobb hagyni az Eu-t és inkább Kína felé közeledni?
Kína jelenleg egy feltörekvő a hatalom , valószínűleg pár év múlva ők lesznek a világ vezető hatalma és csendőre.
Szerintem Magyarországnak nem ezekhez az eu-s disznókhoz kellene hozzádörgölőzni hanem Kína felé közeledni.
Most az egyszer nem a vesztes oldalon kellene állnunk.
Attól meg nem kell félni hogy a kínaiak kommunizmust erőltetnek , nem történne ilyen , Kínának vannak önállósággal rendelkező részei (Hongkong , Makaó) melyekben szabadság van és igen magas az életszínvonal.
"A kérdés azt a tipikus mentalitást mutatja, hogy éljünk, zabáljunk, ha kifosztottuk, álljunk odébb, hagyjuk magára, mert nincs mit lejmolni. Nagyon nem szeretnék ebbe a körbe tartozni."
Ők sokkal nagyobb kárt okoztak nekünk , mint mi okoznánk ha kilépnénk.
Elképzelem a kedves kérdezőt, ahogyan (egyik) előző életében a 16. század eleji Magyarországon sóhajtozik:
"Nem lenne jobb hagyni Európát és inkább a török szultán felé közeledni?
Az Oszmán birodalom jelenleg egy feltörekvő a hatalom , valószínűleg pár év múlva ők lesznek a világ vezető hatalma és csendőre.
Szerintem Magyarországnak nem ezekhez az európai disznókhoz kellene hozzádörgölőzni hanem Törökország felé közeledni.
Most az egyszer nem a vesztes oldalon kellene állnunk.
Attól meg nem kell félni hogy a törökök iszlámot erőltetnek, nem történne ilyen..."
"
Az Eu tönkretette a magyar gazdaságot ,attól nem lesz jobb hogy küldenek valamennyi kártérítést,segélyt amit nem is használhatunk a gazdaság fejlesztésére vagy államadósság törlesztésre.
Kedves kérdező!
Sajnos ez így nem igaz.
Az Eu nem teszi tönkre a magyar gazdaságot, de konzerválja a nagytőke és a globálkapitalizmus okozta feszültségeket, károkat, és elmélyíti a függőségeinket!
Annyi idióta van ezen az oldalon hogy az már hasít!
Németország ma az Eu ban akinek a legszélesebb gazdasági kapcsolatai vannak Kínával és Indiával!
"biztos szar lehet az üzlet"
Aki azt hiszi hogy az Eu ebben a formában működőképes és a globálkapitalizmus anomáliait képes túlélni az aberrált, egy gazdasági analfabéta. Semmit nem ért az elmúlt 25-35 év változásaiból a mai gazdasági problémákból és a jövő lehetőségeiből.
Érdekes!
A sok gazdasági zseni, akik minden logikus magyarázat nélkül fogalmaz meg álláspontokat az elvakult alaptalan Európához köthető bizalom jegyében, ami mellesleg nem is igazolható az a komolyabb gazdasági kérdésekre itt az oldalon sem reagál!
Miért?
Mert a suttogó ideológia csak amit elővehet és nem a tudás.
Kérdező te semmit nem értesz, amiről azt véled, azt félreérted. Az EU nem rendelte el a főterek építését. Az Páva Zsolt, Kósa Lajos, Orbán Viktor, és a többiek rendelték el. Ők nem EU, hanem magyar vezetők.
Semmi jelentősége annak, ki vesztene, ha vesztene, és ki nagyobbat. Jelentőség annak van, hogy te úgy képzeled, amíg az Eu hasznot hoz, addig maradunk, utána megyünk. Ezt hívják lejmolós mentalitásnak. A leghaszontalanabb fajta, ami csak létezik.
Nem nagyon érted a politika működését sem. Kínához közeledni annyi, mint a kisegér az elefánthoz. Igen, ha észrevesz (esetleg feltűnősködhetünk, hogy ez megtörténjen), akkor tárgyalhatunk vele. Egyébként észrevett, szeretne Európában piacot, ehhez hídfőállás kell. Erre jók vagyunk az ő megítélésük szerint. Hogy ez nekünk jó-e, vagy sem, az erősen kérdéses. A mérgező gyerekjátékokat, hamar tönkremenő textilholmit figyelembe véve, meggondolandó. De az is, hogy képesek másra is, csak nem biztos, hogy számunkra (ennyire taksálnak).
- Kína rohadt messze van, az EU meg közel. Ez meg pl. export esetén nem egy elvetendő szempont (szállítási költség és társai pl.)
- Az EUban bőven nem csak főterekre kapunk pénzt, hanem kb. nem tudtam elmenni olyan helyre az országban, ahol ne EUs pénzből fejlesztettek volna helyi vállalkozást, legyen az egy egyszerű diákszálló kint a fenében, vagy akár csak az egyetemi büfé. A mezőgazdasági támogatásokról nem is beszélve.
Tehát ez egy nagy baromság, amivel jöttél.
- AZ EUban vámmentesen szállítunk a nyugat-európai országokba, amivel elég jól jártunk, hiszen lényegében ezek a felvevő piacaink, ezeket eldobni, hogy majd küzdjünk meg egy több ezer kilométerre lévő bizonytalan piacért, ami gyakorlatilag tuti nem fog annyit felvenni, mint a mostaniak: baromság.
- Az EUn belül van egy csomó EUs kutatási és fejlesztési projekt, amikben EUs tagként csatlakozni tudunk, abból profitálni, EUs alapokból fejleszteni a kutatás+fejlesztés szektorunkat. Márpedig egy ilyen kis ország számára, aminek nincsenek komoly természetes erőforrásai (olaj, gáz, ércek), kb. az egyetlen kiugrási lehetőség lenne, a kutatás-fejlesztés.
- Az EUs tagság abszolút nem gátol minket abban, hogy amennyire tudunk, próbáljunk Kínával is minél profitálóbb kapcsolatot kiépíteni. Fordítva viszont nem menne, ha kilépnénk az EUból, akkor az rendesen gátolna minket az EUs piacokon.
- Arról nem is beszélve, hogy ha nem lennénk EU tagok, akkor nem hogy a Mercedes és társai nem jönnének hozzánk gyárat alapítani, de a kínaiak meg koreaiak meg a többiek sem itt fektetnének be, hanem mennének a térség EUs országaiba: Szlovákiába meg Csehországba, hogy a gyártott termékük EUsnak számítson, lehessen az EUba szabadon értékesíteni.
Magyarán az EUs kilépéssel pont hogy marhára rontanánk is még a kínai lehetőségeinken is, az EUsról nem is beszélve.
Az EU egy keretrendszer, aminek megvannak a maga pozitív és természetesen negatív oldalai is, de lényegesen több lehetőség van benne, mint EUn kívül lenni, főleg most már, hogy minden régiós vetélytársunk EUs.
Tehát nem az EUs kilépésről kéne itt hadoválni, mert az baromság, hanem azzal kéne foglalkozni, hogy az EUs lehetőségeket minél jobban használjuk ki.
Tehát magunkkal, hogy hogyan tudnánk minél jobban élni a lehetőségeinkkel - amiben tény, hogy nem jeleskedtünk.
Csak persze az önvizsgálat itthon nem olyan "divatos", mint a folyton külső tényezőkre mutogatás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!