Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez már egy kissé durva nem?

Ez már egy kissé durva nem?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 15. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem kicsit.
2013. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem kicsit, nagyon!
2013. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rémuralom ***** válasza:
53%

Sosem értettem, komoly emberek miért dobálóznak a nyugdíjak megadóztatásának ötletével. Szerintem ez olyan, mint az az ötlet, hogy fogjunk meg ketten egy dobozt, tegyünk bele 1000-1000 forintot, így lesz benne 2000 forint. Ezt a dobozt én megveszem tőled 2000 forintért. Ezzel te nyertél 1000 forintot, mert a dobozból csak az egyik ezres volt a tiéd, meg én is nyertem 1000-et, mert a dobozból az egyik ezres az tiéd volt. Végtelen pénz!


Hát lópikulát Egyik zsebünkből pakolgatjuk át a pénzt a másikba. Annyira semmi értelme nincs, hogy az már gáz. Matolcsynak még elnéznék egy ilyen ötletet, de az OECD-nél is ilyenek ülnek?

2013. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
14%

"csökkenteni kellene a bankok adóit"

ez mindent elárul az OECD-ről.

2013. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Tetszik nem tetszik, valamit kell lépni a nyugdíj kérdésben. az nem megy, hogy 3 millió aktív tart el 7 millió inaktívat. semmi bajom a nyugdíjasokkal, de nagyon sokat kivesznek az amúgy szegényes kasszából. mai napig hitelből fizetjük a nyugdíjakat, csak annyit kellene kapniuk, amit az ország helyzete megenged.
2013. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

5/5. Miért éppen a nyugdíjasokra költött pénzt sajnálod ?

Végig dolgozták az életüket, felnevelték a gyerekeiket, és sokuk nyomorog, vagy alig tud megélni a nyugdíjából.

Miért nem reklamálod az egykulcsos adót és a családi adókedvezményt? Amit csak a jómódúak tudnak teljesen igénybe venni. Ők enélkül is igen jól élnének. Ez 4-500 milliárdjába kerül az államnak! Ezért kell a kis jövedelműeknek annyi adót fizetni.

Nekik jár munka nélkül havi több százezer ft?

2013. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Melyik részére gondolsz?

"Az adóék csökkentése érdekében Magyarországnak további lépéseket kell tennie, csökkentenie kellene a szociális hozzájárulást és ismét bevezetni az adójóváírást"

Az alacsony jövedelműeknek ez inkább kedvező, mint durva.

"Ennek költségvetési forrását szerintük a magasabb jövedelműekre kivetett energiaadóból és vagyonadóból kellene biztosítani."

Ha ez azokra vonatkozik, akik eléggé sokat nyertek az egykulcsos adórendszer bevezetésével, akkor ez sem durva.

"minden nyugdíjellátásra jövedelemadót kellene kivetnie Magyarországnak"

Ez valószínűleg egy nyugdíjbruttósítással járna, ugyanúgy, mint amikor bevezették az SzJA-t. (én dolgoztam abban az időszakban, amikor még nem volt SzJA)

"javasolta, hogy a magyar oktatási rendszert tegyék hatékonyabbá és igazságosabbá"

Ez pedig inkább szükségszerű, mint durva.

"a szervezet szerint a közműszolgáltatók adója túl magas, és a bankadót is mérsékelni kellene"

Amiket ugye a szolgáltatók a fogyasztókra, igénybe vevőkre terhelnek.

"Az állami szektorral kapcsolatos másik ajánlás a közszféra hatékonyságának javítása, a szervezet közgazdászai szerint folytatni kellene az elmúlt években kezdett leépítéseket a közszférában, különösen az önkormányzatoknál"

Ez pedig már régóta esedékes lenne.

A mi községünk ezer fő alatti. A polgármesteri hivatalban a polgármesteren és a jegyzőn kívül nyolcan dolgoznak bent most a polgármesteriben (plusz néhány fő a pmh különböző intézményeiben). A tavalyihoz képest 1 fővel csökkent a létszám (a 9 fő éveken keresztül állandó volt) Ennek az 1 embernek sem szűnt meg a munkaviszonya, csak átkerült a járáshoz.

A kötelező társulással beharangozott létszámcsökkentés sem valósult meg. Sem abban a községben akivel társultunk, sem a mi községünkben nem lett kevesebb alkalmazott a pmhban, mint az előző évben volt.

2013. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Én ezt már több mint egy éve írogatom ide is.


4 kulcsos szja

a nyugdíjak 80e felett, a 80e feletti részének az 50% os megadóztatása (csak így lehet úgy nyugdíjat csökkenteni hogy az alacsony nyugdíjuak ne gebdjnek meg)

3 kulcsos Áfa


Mindezt azért hogy a magas hozzáadott értékű importot keményebben adóztassuk, miközben a magyar társadalom fogyasztását a nemzetgazdaságot ne fogjuk vissza.


Szja (nettó)


1 kulcs 00.00 - 120 e 10%

120e - 250e 20%

250e - 800e 25%

800e felett 35%


Áfa


Az élelmiszerek és gyerekneveléssel összefüggő illetve rezsi


15%


Az általános , szolgáltatások, üzemanyagok stb


20%


A jellemzően import és jövedéki stb


30%


Nem kimondottan a bevételek emelése lenne a cél, hanem a nemzetgazdaság és a versenyképesség számára kedvező hatások.


Mondom, 1 éve írogatom ide, meglehet nézni a régebbiek között!


Ugyanis teljesen logikus és testhezálló a gazdaságunk és a társadalmi berendezkedésünket tekintve.

2013. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tetszik nem tetszik, valamit kell lépni a nyugdíj kérdésben. az nem megy, hogy 3 millió aktív tart el 7 millió inaktívat. semmi bajom a nyugdíjasokkal, de nagyon sokat kivesznek az amúgy szegényes kasszából. mai napig hitelből fizetjük a nyugdíjakat, csak annyit kellene kapniuk, amit az ország helyzete megenged."


Én kérek elnézést hogy újra felhozom de. Hogy a francba lehet az, hogy olyan embertől sajnálod a pénzt aki végigdolgozta az életét, mert azért kap ugye nyugdíjat is.


És még csak meg se említed, hogy vannak akik soha az életükbe nem dolgoztak, mi több alapvető társadalmi normákat nem képesek betartanak, és azoknak meg adjuk és durvábban többet, mint egy nyugdíjasnak. Arról nem is beszélve, hogy nekik háztól kezdve, minden jár alanyi jogon, ez is több milliárdba kerül az adófizetőknek. A holonyugdíjról ne is beszéljünk, ami olyan mint az IMF hitel hogy egy millió év múlva is fizetjük csak nem tudni miért mert jó páréve annak is.


Szóval nem tudom miért szegény nyugdíjasokat szidod akik megdolgoztak a pénzükért, fizettek éppen eleget hogy most megkapják (ahogy a nyugdíjrendszernek eredetileg működnie kellene most azt nézd). Szóval van itt bőven feneketlen kút kettő említettem.


De nem csak ezek vannak van belőle bőven: [link]


Ezt például a mai napig nem értem.

2013. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!