Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják el az egyetemistá...

Miért várják el az egyetemisták, hogy az állam adjon munkát nekik, mikor olyan szakmákat tanulnak, amikből Dunát lehet rekeszteni?

Figyelt kérdés
Ma már szinte nincsenek normális szakemberek. Miért idegenkednek ennyire a mai fiatalok a fizikai munkától? Egy jó asztalos például sokkal többet tud keresni.
2013. febr. 13. 07:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem idegenkedik a fizikai munkától!

Tudod , ez nem Németország vagy Hollandia ahol egy szakmunkás élhető fizetést kap amiből kényelmesen megél.


Itt a szakmunkás alkalmazottaknak kiszúrják a szemét 80-90 ezer forinttal , persze minimumra van bejelentve.

A vállalkozáshoz meg sok pénz kell elsőnek , utána ha mindent tisztességesen csinál akkor a vállalkozókat sújtó adok megeszik az embert hála ennek a fos adórendszernek , adóterheknek.


Ez egy ördögi kör.

2013. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
58%
Fizikai munkából megélni ebben az országban?Jól vagy te összerakva?
2013. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
.
2013. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, és Te milyen hasznos munkát végzel, mi a szakmád? Hm?
2013. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy tipikus tévhit. A diplomások körében 7% a munkanélküliség, a szakmunkások körében 16%.


Ergo túl sok a szakmunkás és kevés a diplomás.

2013. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%
Én, mivel az osztrák határnál lakom, szakmákban gondolkoztam Letettem 2 olyat, amivel eltudok kinn helyezkedni. Úgy gondolom, h ha most lenne egy bölcsész diplomám, ugyanúgy kitudtam volna menni, mondjuk mosogatni, v konyhai kisegítőnek. De így a szakmámba tudok dolgozni, többért mintha a diplomámmal mosogatnék. Ha valaki ki akar menni, akkor diploma után, mellett sztem tegyen le egy szakmát is, ami kint keresett.
2013. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
57%

Senki nem idegenkedik a fizikai munkától, de nehogy azt képzeld, hogy a fizikai munkából meg lehet élni.

Normális, megélhetésre alkalmas fizetéssel rendelkező munkahelyet igenis MINDENKI elvár, nem csak az egyetemisták.

Tandíjat sokan fizetnek, plusz ők vagy a szüleik ennek a 2-3 szorosát még adó formájában egy félévben be is fizetik.


És mi a hála? Nincs rendes munkahely, nincs megélhetésre alkalmas fizetés, és akkor mindenki csodálkozik, hogy sokan elmennek innen.

Csak pár példa : Norvégia, Ausztria, Svédország, Dánia, Németországban sok egyetem, stb stb stb.


Ezeken a helyeken INGYENES a felsőoktatás, és SENKI nem akar kivándorolni, mert van mindenkinek (egyetemistáknak, szakmunkásoknak stb) megélhetésre alkalmas munkahelye.


Norvégiában az orvosi egyetem is ingyenes úgy, hogy egy kezdő orvos ott kb 600-700ezer forintot keres, itt meg kiszúrják a szemét kb 100-120ezer FT-tal. Ez szerinted versenyképes munkahely?

Igenis ha lennének jó munkahelyek, versenyképes fizetéssel, akkor nem akarna senki sem elmenni. Senki nem akarja azt, hogy lehúz 3-5 évet egy egyetemen, utána meg éhen is halhat....



Szóval véleményem szerint az adókat NE reklámkampányra, lejáratókampányra, meg hülyeségekre költse a kormány, hanem az oktatásra, és a fejlődésre.

Érdekes módon hirtelen milyen egyetemista ellenes lett az egész ország, mert a fidesz úgy rángat mindenkit az orránál fogva, mint valami bábukat.

2013. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
35%

"Normális, megélhetésre alkalmas fizetéssel rendelkező munkahelyet igenis MINDENKI elvár, nem csak az egyetemisták..."


Talán nem elvárni kellene a MINDENKINEK, hanem létrehozni.Rajta ,képezd magad és teremts olyan munkahelyet amivel meg tudsz felelni az elvárásoknak.Csináld meg!Mi tart vissza?


"És mi a hála? Nincs rendes munkahely, nincs megélhetésre alkalmas fizetés, és akkor mindenki csodálkozik, hogy sokan elmennek innen."


Ez nem háláról,nem érzelmekről szól.Senki nem fog neked többet fizetni a termékedért, a munkádért, a teljesítményedért csak azért ,hogy meg ne bántson.Csak azért,hogy megfeleljen az elvárásaidnak.


A külföldi munkaadók nagy része, csak azért van itt mert itt olcsóbb a munkaerő.Ha drágábban dolgozunk ,fogják magukat és mennek tovább, keletre,Kínába,Afrikába.

A hazai munkaadók nagy része csak azért ad annyit fizetést amennyit, mert annyit bír.Ha 100 ft nyereséged van abból nem tudsz 200at fizetni attól függetlenül milyen felfokozott érzelmi töltéseket raksz mögé.


Ám a munkádért, rettenetes nagy tudásodért, lankadatlan szorgalmadért és annál is nagyobb tapasztalatodért ha úgy gondolod ,hogy keveset kapsz,egyszerű a megoldás ,keress olyat ahol jobban megbecsülnek.Tájékozódj hol kaphatnál a "portékádért" többet.

2013. febr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%

Két éve olvastam egy egyetemi tankönyvet, vezetéselmélet tárgy volt a neve. gondolom MSC szintű dolog. Abban virágnyelven leírják, hogy csak annyit szabad fizetni a munkásoknak, amennyiért még megéri neki dolgozni, annál semmivel sem többet. Mert ha nem fél a kirúgástól és elég a pénze, akkor elkezd lázadni a körülmények meg minden más miatt.

Miről beszélünk?


Egyébként azért hiányszakma a hiányszakma, mert annyira gyenge fizetések vannak, hogy inkább továbbtanul az ember.

2013. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
26%
Mert ostobák.
2013. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!