Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Skinheadek? (rövid kérdés. )

Skinheadek? (rövid kérdés. )

Figyelt kérdés

manapság találkozom olyan skinheadekkel akiknek fingjuk sincsen hogy mit jelent hogy skinhead nemzetszocializmus stb...

az lenne a kérdésem hogy az ilyenek hogy lehetnek skinheadek? meg arra is kiváncsi lennék hogy a skinhedek akik tisztában vannak a fogalmakkal hogy kezdték stlusukat?


nem szeretnék az lenni s nem is vagyok az. csak szimplán kiváncsi vagyok..:D



2013. febr. 11. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokan nincsenek tisztában a stílusukkal, sőt még többen nem tudják azt,hogy mi ellen és mi mellett állnak ki.Ilyen világot élünk...(persze mind azt hiszi,hogy tudja, de hiányosan vagy tévesen,vagy egyáltalán nem)


S hogy hogy lesz valaki skinhead?Nézd meg az Amerikai Históriát.

2013. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
kezdjük ott hogy eredetileg a skinheadeknek eredetileg köze sincs a nácizmushoz :) de ezt még a skinheadek se tudják. csak utána kéne olvasni!
2013. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

elöző vagyok! A szkinhed avagy bőrfejű egy társadalmi szubkultúrát és az ahhoz tartozókat jelölő elnevezés. Gyökerei a munkásosztályhoz, a szegényebb néprétegekhez csatolják. A skinheadek az 50-es-60-as évek két fő szubkultúrájából alakultak ki. Ez a két szubkultúra a "mod" és a "rudeboy" volt. A "modok" brit munkásosztály fiataljai voltak. Ők akkoriban a legújabb zenének számító reggae-t és ska-t hallgatták. Az öltözködésük a későbbi skinheadekéhez hasonló volt. Ami még elengedhetetlen kellék volt, az a robogó, minden fiatal ezzel járt. Fehér bőrű fiatalok voltak, akik bár a munkásosztályból kerültek ki, az utcán elegánsan, s a legújabb divat szerint öltözködtek. "Rudeboy"-oknak a gengszter típusú jamaikai fiatalokat hívták. Bennük nagyon erős volt az összetartás és nem kímélték azt, aki útjukba állt. A 60-as években sok jamaicai emigrált Britanniába, így találkozott a két szubkultúra egymással.

Ebből a két csoportból születtek az első szkinhedek 1969 táján. Hajukat rövidre vágták, mivel gyakoriak voltak az utcai verekedések és ez a hajviselet volt a legkényelmesebb. Kedvencük volt a reggae, a futball és persze a munkásosztályhoz mindig hűek maradtak.

A bőrfejűek politikai nézetei széles skálán mozognak a szélsőjobboldali neonáciktól egészen a szélsőbaloldali anarchistákig. Az első nem rasszista szervezet 1986-ban alakult az USA-ban, terjesztve azt, hogy az első szkinhedek nem voltak rasszisták ezt így röviden a wikipédiából mondjuk tehát eredetileg nem nácik és nem is rasszisták :) és nem metált meg nemzeti rockot hallagatk mint láthtjátok azok a skinheadek akik azt a nézetett valják a mire ők azt hiszik, hogy skinhead az valójában a neonácizmus és ez nem függ össze azzal, hogy valaki úgy öltözködjön illetve viselkedjen mint mai értelemben egy skinhead tehát pl a szomszéd idős bácsi is lehet mai értelemben skinhead vagyis pontosabban neonáci!

2013. febr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Skinhead = bőrfejű/kopasz


Amúgy értem, hogy mit akarsz kérdezni, sajnos vannak ilyen emberek(nek nem nevezhető élőlények), akik nem értenek belőle semmit.

Ez van. Ennél jobban semmit sem utálok, amikor csak divatból csinálnak dolgokat az emberek, de semmit sem értenek hozzá.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!

2013. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igy van a skinhead ek nek semmi köze a nàcikhoz a neonàcik a nàcik , a skinhead ek eredetileg yamaicàbol indult utnak a zenei stilus meg sok füves cigi kísèretèben fõleg angliàban meg usàban volt nèpszerû
2013. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy hogy lehetnek,de szégyen ránk nézve.

És hogy hogy kezdtem?Egy haverom megmutatott egy Radical Hungary számot:)

2013. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!