Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan aki az ötödik...

Van itt olyan aki az ötödik kerületben lakik?

Figyelt kérdés

Mindig is kíváncsi voltam hogyan értékelik a mostani kormány tevékenységeit.. Mert ugye pesten az ötödik kerület az úgymond központ és kíváncsi lennék hogy aki ott él annak mi a véleménye a mai politikai garnitúráról!


Köszönöm a válaszokat előre is:)


2013. febr. 10. 22:08
 1/4 bumbi02 ***** válasza:
100%

Laktam ott, és ugyanaz volt a véleményem, mint mikor a 6. kerületben laktam, vagy mikor Kaposváron, vagy most mikor Ausztriában.


A vélemény nem hiszem hogy attól függ, hogy melyik kerületben laksz:)

2013. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ott lakom, és a mai hatalom minősítése szerint kommunista vagyok. Amúgy az 5. kerületet a politológusok a billegő kerületek közé sorolják, mert az itt élőknek nincs olyan előre megjósolható pártpreferenciájuk, mint mondjuk a 12. vagy 13. kerületnek. Itt általában az győzött a parlamenti választáson, aki az országos választás győztese is volt. Na ezután ez nem így lesz, mert a mostani kormány összevonta az 5. kerületet az 1.-vel, hogy így hárítsa el az esetleges balos veszélyt. Az 1. kerület ugye tipikus fideszes kerület, abban majd várhatóan észrevétlenül feloldódik az 5. kerület balos része, ami egyébként inkább a kerület északi perifériáján található.


Magyarországon az a tipikus, hogy a jómódú helyek (pl. 1., 12. kerület) fideszesek. Az 5.kerület klasszikus jómódú része, a szűken vett Belváros itt is inkább a FIDESZ felé húz, míg az MSZP északabbra, a vörös 13. kerület közelében számíthat inkább támogatásra.

2013. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

En itt lakom szuletesem ota. A kormany politikaja oszinten megmondva sem pozitiv sem negativ hatassal nincs ram, semmilyen erdemi valtozast nem erzekelek 2010 ota. Meg a tuntetesek se szuntek meg, igy tovabbra is idorol idore a lakasban ragadok, ha epp a mi utcankban akar menetelni valaki. Persze az nincs, ami 2006-ban volt, mert akkor tenyleg a kapuban strazsalo rendorok jeleztek, hogy talan jobban jarok ha otthon maradok.


Szoval mint mondtam nem sok valtozast eszleltem, igy jovore valoszinuleg ideologiai alapon fogok donteni a valasztason, es oszinten megmondva minden vagyok csak nem jobboldali konzervativ. Az onkormanyzattal viszont nagyon meg vagyok elegedve, rengeteg juttatast adnak, programok vannak, szepulnek a kozterek, szoval Roganek valosuinuleg ujra megkapjak majd a szavazatom. Tobb ismerosom is van az onkormanyzatnal.

2013. febr. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

laktam ott, szinte a Parlament szomszédságában, qrva jó volt este meló után a balhézókat kerülgetni, meg a könnygázt szívni...

jah, ez még a Fletó rezsim alatt volt

2013. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!