Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok, libek, tudnak arra...

A balosok, libek, tudnak arra példát hogy a baloldal nemzetgazdaságilag kedvező gazdasági intézkedést, vagy a gazdaság szerkezetének kedvező intézkedést hoztak volna?

Figyelt kérdés
Az az, nem osztogatás stb stb, hanem multiplikálódó allokatív megoldásokat amelyek a nemzetgazdaság számára lett volna elsősorban hasznos és nem a nagytőkének a multiknak vagy a bankoknak!
2013. febr. 7. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés provokatív, nem tényszerű... Ilyetén kérdésre válasz sem adatik, ugyanis bármit mond az ember, arra meg lesz a szátokba rágott válasz... viszont ha rendesen felteszed a kérdést, én hajlandó vagyok egy vitára arról, miért pont a bal (nem az, amit itt műveltek, az nem bal...)
2013. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

1) Tudok. Az Amerikai Egyesült Államok és egész Nyugat-Európa. Ezek abszolút a mára itthon démonizált liberalizmus, multikulturalizmus és kapitalizmus jegyében jutottak oda, ahol most vannak. De persze szerinted nekik nem is olyan jó, és ami mégis, azt a jobboldalnak köszönhetik, mert jobboldali vagy és lehetetlen meggyőzni, mint azt a másik 126563 jobboldalit, akit már megpróbáltam.


2) Itt ez természetesen nem úgy működik ahogy kellene, de a liberalizmus és a szocializmus két ellentétes eszme. A liberalizmus jó, a szocializmus rossz (szerintem).


3) Ha a bankoknak és nagytőkéseknek jó, az jó a kisembereknek is. Természetesen ezzel sem fogsz gondolom egyetérteni, de hát nincs mit tenni.


4) A magyar politikai elitet nem kéne összemosni azzal, amilyen ideológiát kisajátítanak maguknak. A Fidesz nem jobboldali, hanem kommunista, az MSZP nem szocialista, hanem kommunista, a Jobbik nem nemzeti radikális, hanem kommunista egy kis rasszista vonással. AZ LMP meg csak úgy van.

2013. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ez az! azzal kéne kezdeni, hogy megpróbáljuk azonosítani, egyáltalán kiket is tartanánk balosnak ebben az országban. ugyanis ez nálunk nagyon speckó kérdés, nagyon nem passzol a nyugati országokban bevett kategorizálásokkal.
2013. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1) Tudok. Az Amerikai Egyesült Államok és egész Nyugat-Európa. Ezek abszolút a mára itthon démonizált liberalizmus, multikulturalizmus és kapitalizmus jegyében jutottak oda, ahol most vannak.



A nyugati társadalmak a relatív kiegyensúlyozott érdekérvényesítés révén jutottak el oda ahová!

Ez kb 1950-1990 között volt aktuális.

Azóta az ellensúlyok egyre inkább a nagytőke irányából lebontódtak, köszönhetően a globálkapitalizmusnak.


""De persze szerinted nekik nem is olyan jó, és ami mégis, azt a jobboldalnak köszönhetik, mert jobboldali vagy és lehetetlen meggyőzni, mint azt a másik 126563 jobboldalit, akit már megpróbáltam.


Nem, engem meglehet győzni.

A kapitalizmusnak megvannak a hiányosságai, de messze a legjobb rendszer. Viszont 1985 óta az egyensúly megbomlott a neoliberalizmus módszerei miatt és a globálkapitalizmus mára bele is fulladt a saját fekáliájába. Nyilván az elején a rendszer kedvezett a maga szabályszerűségei miatt, viszont mára tisztán látszik hogy nem fenntartható.


2) Itt ez természetesen nem úgy működik ahogy kellene, de a liberalizmus és a szocializmus két ellentétes eszme. A liberalizmus jó, a szocializmus rossz (szerintem).


Nincs jó vagy rossz eszme mert mindegyik jó az elméletek síkján! Viszont csak addig jó amíg az ellensúlyok működnek. A liberalizmus mára teljesen kiüresedett, hiszen mára már csak nagyon kevesekben nincs meg az egészséges mértékhez szükséges érték. Az az, szép pld a kisebbségek védelme, amíg az nem a többség rovására vagy ingerküszöbének polgárpukkasztására megy.

Jó a szabad kereskedelem stb, amíg nem a monopóliumok az erőfölényes multik stb stb lesznek a kifejezett hasznom élvezői, akik adóversenybe kergetik a világot gerjesztik a munkanélküliséget és teljesen antiszociális vonalat képviselnek.


3) Ha a bankoknak és nagytőkéseknek jó, az jó a kisembereknek is. Természetesen ezzel sem fogsz gondolom egyetérteni, de hát nincs mit tenni.


Biztos vannak esetek amikor egyet érhetek, de sajnos hazánkban valahogy nem nagyon van rá pld. Ami esetleg létezhet az a számtalan ellen pld miatt teljesen negatív egyenleget mutat. Ismét az egyensúly.


4) A magyar politikai elitet nem kéne összemosni azzal, amilyen ideológiát kisajátítanak maguknak. A Fidesz nem jobboldali, hanem kommunista, az MSZP nem szocialista, hanem kommunista, a Jobbik nem nemzeti radikális, hanem kommunista egy kis rasszista vonással. AZ LMP meg csak úgy van.


Te kb úgy teszel mintha kis hazánk ha nagy nagy kapitalista lenne akkor Berlin magyar faluvá válhatna, mert csak akarni kell. Fogd fel! A globálkapitalizmus az imperializmus minden vonásával rendelkezik, és ha mi nagy kapitalizmust akarunk játszani akkor mi leszünk a gyarmat.

Hiába akarod te lenyomni a magyar gazdaság torkán azt a pirulát ami sok 100 év alatt kifejtette a hatását a nyugatra és ott tart ahol ma. (bár a nagy krahk ott még csak most jön) Nem ugyan az a helyzet. Akkor a nyugati társadalmak egymás mellett szinergikusan fejlődtek, ma egyszerűen minél nyitottabb vagy annál több területet szippantanak el a tőkeerős nyugatiak előled.

A nyereség megy, a szoc feszültség a gazdasági problémák stb maradnak. Ez az amit nem vagy képes megérteni.

2013. febr. 7. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a multikulti meg a liberalizmus miatt lettek fejlettek.


Japán is igen fejlett ország mégis szinte homogén , nem multikulti és nem olyan liberális.És köszönik továbbra sem kérnek a multikulti nevű förmedvényből mivel hosszú távon komoly problémákat szülhet.


A nyugati népeknek jobb a mentalitása , más a gondolkodásmódja , jobbak az országaik körülményei.

2013. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig van ilyen, például a vizitdíj volt, csak le lett szavazva. Pedig most mennyire hiányzik az a sok-sok be nem folyt milliárd az egészségügyből.


Mondjuk a "multiplikálódó allokatív megoldásokat" kifejthetnéd, hogy mire is gondolsz igazából, mert ez szépnek hangzik, de mindenki mást érthet alatta.

2013. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az egyetemen a fiatal magyar dmeokráciának három rövid korszakát tanultuk, amikor hozzáértő kormányzat sikeres gazdaságpolitikát folytatott.


Az első a sokak számára negatívan megélt, de gazdasági szempontból kiemelkedő és jól megkonstruált Bokros-csomag volt. A Horn-kormány téves osztogatási politikája kisebb válságba torkollott, de Bokros szerkezetátalakítása hamar ellensúlyozta a problémákat, és a felszabaduló pénzt jól forgatta vissza a gazdaságba, így gyors növekedésnek indult a gazdaság.


Az első Fidesz-kormány első gazdasági minisztere, Chikán kellő szakértelemmel játszotta meg Bokros művét, és sikeresen kibontotta. Ennek következtében az EU az ezredfordulón tárt karokkal fogadta az országot, a régióból elsőként a mi csatlakozásunkat pártolták.


A harmadik hasonlóan sikeres szösszenetet a Bajnai-válságkezelésnek tartják, melyet joggal tanítanak külföldi egyetemeken is - a Bokros-csomag mellett. Bár rövid ideje volt a válságkezelésre, és Matolcsy miatt a növekedés sem tartott sokáig, hihetetlenül szakszerű, megfontolt volt a válságkezelés, és ha nem lett volna előtte elmúltnyócév és utána elmúltkétév, akkor ma szép gazdasági pályán lennénk.


De mive a szakma egységes, nehéz azt mondani, hogy bal vagy jobboldali gazdaságpolitika. Nem is számít. Az számít, hogy a törvényeket milyen szakértelemmel hozzák meg. Hazástanulmányok, háttérszámítások, jó gazdasági szemlélet. Ez az, ami számít, független, hogy most bal vagy jobboldali színekben vagy.

2013. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!