Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Temethetjük a forintot (is)?

Temethetjük a forintot (is)?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 5. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Bumbi02

Melyek azok az euróval rendelkező országok melyeknek alacsonyabb az államadóssága és a költségvetési hiánya mint Magyarországnak? Nekem csak Szlovékia jut eszembe. Van más is?

2013. febr. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a forintot temetni. Se mást. Nem a legjobb, nem a legstabilabb, de azért használható és az is marad.

Ami az eurót illeti, gyengeségének fő oka, hogy politikai és szemléleti nyomásra (meg néhány euforikus, de a valóságot figyelembe nem vevő "szakember" szorgalmazására) létrehoztak egy egységes pénzövezetet egységes szabályokkal olyan országokra, amelyek gazdasága, annak szerkezete, és főleg szemlélete messze nem volt egységes. Ezért borítékolható volt, hogy előbb utóbb komoly feszültségek lesznek. Lettek, és ez nem használt a fizetőeszköznek. Stabilizálódni akkor fog, ha a résztevők megértik, hogy egységesen kell működniük, emellett a működéshez még lehetséges különbségeket maximálisan tiszteltben kell tartani. A mi politikánk egyelőre a széthúzást favorizálja, ezért káros lenne az euró bevezetése.

Egyébként egy gazdaságot nem csak az a két mutató határozza meg, amelyben - de micsoda áron - sikerült jól teljesíteni, és amelyet a Fidesz sikertörténetnek próbál beállítani. Fanatikus hívei nem is vonják kétségbe, a józanabbak meg nem szólnak hozzá, mert tudják, hogy fölösleges és értelmetlen. Az ember akkor szól, ha van ki meghallgassa, érdemben válaszoljon.

2013. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 bumbi02 ***** válasza:

Kedves 6Sandor!.... Csak hogy a teljesség igénye mellett beszélgessünk az államadósságokról: Ciprus (70%), Finnország (50%), Észtország (6%), Ausztria (72%), Hollandia (65%), Szlovénia (49%), Luxemburg (18%), Málta (70%), Spanyolország (69%) no meg ugye Szlovákia...Ehhez még hozzávehetjük Monacot, Andorrát, San Marinot, a Vatikánt...


Azt hiszem van egy kettő.. A 17 eurózóna tagból (+4 nem EU-tag, de eurót használó országból) 14-nek kisebb az államadóssága mint nekünk (és sokuknak nem kicsivel)....Szóval, nézz utána kicsit jobban, ki hogyan áll, mert nekem ez 14/21-nek tűnik, azaz az országok kétharmadának kisebb adóssága van.:) A nagy gazdaságok (Franciao, Németország, ) magas adóssággal rendelkeznek, csak ők képesek voltak ezt felhasználni.


És azért mert Eurózónába való belépés óta átlépték a kritériumokat, nem fogják őket kirakni a zónából, viszont nem fognak minket azért beengedni, mert hát van itt nagyobb államadósságú ország is. A görög-válság miatt ezért szív/szívott az eurózóna is. Mert közös a pénzük, csak ég és föld a különbség a német és görög gazdaság között. Nem fognak bevenni még egy gyengeláncszemet, hogy aztán évekig megoldást keressenek, ha összeomlunk. Nem fogják lejjebb tenni a lécet.

2013. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!