Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP azért emelte kormányzá...

Az MSZP azért emelte kormányzása idején a földgáz árát 200 %-kal, hogy a szegényeken segítsen?

Figyelt kérdés

Most értettem meg az MSZP mérhetetlen szeretetét a szegényebb sorsúak iránt. Hiszen a rezsicsökkentés a szegényeknek rossz, a gazdagoknak pedig jó. Tehát nyilvánvalóan a rezsi árának növelése a gazdagoknak rossz, mert ők fogyasztanak többet. Ezért kormányzása ideján megháromszorozta a földgáz árát, hogy ezzel is a gazdagok terheit növelje, míg a szegények terhei elenyésző mértékűen csökkentek.

Mit gondoltok, a Fidesznek fel kellene-e hagyni a gazdagoknak kedvező rezsicsökkentéssel, és inkább a szegényeknek kedvező rezsiártöbbszörözést kellene folytatni az MSZP ajánlásainak megfelelően?



2013. febr. 5. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Azt ne feledd, hogy a gáz árát a világpiac szabályozza nem az MSZP vagy a FIDESZ!
2013. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
"Gyurcsány: Nem lesz gáz áre.... "
2013. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
A földgáz árát nem az MSZP növelte hanem a piacon ennyivel nőtt az ára. A FIDESZ meg csak azt hazudja hogy csökkentik a rezsit. Nálunk egy fillérrel nem lett olcsóbb semmi. Persze ilyen kampány szöveget én is tudok hogy 200%-os növelés után csökkentjük 10%-al mellé apróbetűvel ha fidesz párt tag vagy 2000 négyzetméteres rózsadombi villád van és orbán a keresztneved.
2013. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem a világpiaci földgázárak alakulását, ezen a grafikonon úgy látszik, hogy 2008-at követően harmadára esett az ár. Nálunk mégsem csökkent az ár, ellenkezőleg, nem harmadára csökkentették, hanem háromszorosára növelték az árat.

Itt a grafikon, magyarázzátok meg, ha rosszul értelmezem: [link]

Ebből is csak az látszik, hogy a szegényeknek akart kedvezni az MSZP még akkor is, amikor indokolt lett volna a gazdagoknak kedvező rezsicsökkentés, inkább a szegényekre gondolt, és emelte az árakat.

2013. febr. 5. 16:29
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az MSZP ugyanazt csinálta a gázzal, amit a Fidesz az üzemanyag árakkal, mivel emelték a jövedéki adóját.
2013. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nocsak itt is megjelentek a bérenc kommentesek :)
2013. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Benzin jövedékiadóemelésről csak MSZP-t érintő cikket találtam. De az autó nem is érint engem a fűtés viszont igen: [link]
2013. febr. 5. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Én a számok nyelvén értek, mert azok (persze "származástól" függően) általában jók, mondjuk mint a grafikonodnál.

És nagyon nem szeretem, ha szemellenzővel nézik azokat, mint Te kedves kérdező.

Pártállástól függetlenül összevetve a grafikont a Te állításoddal a következőt látom.

Az öt évet ölel fel, oszd be szépen öt részre és ha a 2010-es év görbéjét nézed, akkor azt látod, hogy az éves átlagár kb. 1600 (de mindenképp 1500 felett) alakul.

És akkor az általad hangsúlyosan emlegetett háromszoros ár, már csak kétszeres.

Az meg nagyin nem mindegy! Márpedig Te abból indultál ki és vontál le következtetést.

2013. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, oké egyetértek. A gond csak az, hogy az ár nyilvánvalóan felment az MSZP kormány idején a világpiaci áraknak megfelelően a 2008 elején látható szintre. Viszont ez után semmilyen árcsökkentés nem történt. Tehát 2008 eleje óta a felére-harmadára csökkent világpiaci ár és a szolgáltatóknak itthon fizetett változatlan ár különbözete ott maradt valakinél.

Persze, ha az MSZP logikájából indulunk ki, akkor érthető, hogy nem akart a gazdagoknak segíteni a rezsi árának a világpiaci tendenciáknak megfelelő csökkentésével.

2013. febr. 5. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mert eladták a magyar vállalatokat, amik minimális veszteség vagy minimális nyereséggel üzemeltek csak hogy a fogyasztóknak ne kelljen horribilis összegeket fizetni ... fejlesztéseket meg jó részt eu-s pénzből hajtották végre ...pl a gáztározók kiépítését még a mol nyerte és eon fejezte be ...
2013. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!