Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ilyen lett az iskolák...

Tényleg ilyen lett az iskolák helyzete január 1-től?

Figyelt kérdés

Van pár tanár ismerősöm, barátom (köztük egy középiskola igazgatója is!) KIVÉTEL NÉLKÜL mind azt mondják, hogy ilyen lépéseket még Rákosi sem mert megcsinálni annak idején. Akit ismerek, mind felmondott, vagy megvárja a tanév végét és akkor teszi meg.

A központ folyamatosan viszi el a felszerelést és az embereket az iskolákból, pénzt nem ad semmire a legkisebb összegről (pl. 10 db bélyeg) is kérvényt kell írni.

A legszebb az egészben, hogy az igazgató barátom fizetése NETTÓ 58.000 Ft-tal csökkent, mert amit eddig az önkormányzat rátett, az állam elveszi. Ő most az 5. a fizetési listán abban az iskolában. Eddig szerette a munkáját, idén már csak internetezni és ünnepi beszédeket írni jár be, mert dolga és hatásköre nincs a heti 10 óráján kívül.


2013. febr. 3. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Magyarország megérett egy forradalomra.

Már évek óta érik az a forradalom.

2013. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen igaz, a közalkalmazotti fizetés emelésről beszélnek miközben 5000Ft lett kevesebb a fizetésem plusz az iskolai menzára kapott 5000Ft kaja jegyet is elvették.

Két diplomával nyelvvizsgával majdnem annyit keresek közalkalmazottként mint a minimálbér.

2013. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

Na ez lett az eredménye a 2/3-nak.

Gratulálok minden kedves birkának, aki rájuk szavazott!

2013. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Hát én közép iskolás tanulóként nem ezt veszem észre .

Lehet ,hogy a tanárok fizetése csökken ( Orbán ígéretével szembe) de az iskolánknak nincs pénze úgy padokra székekre egy kis festékre de 150 Ezer forintos plazmatévére van . Ami csak az előtérbe áll betolja a tanárok nevét meg az NB I.-állását .

A magyar tanárom azt mondta ,hogy CSAK iskolai tanítással havi 140000-ezret keres . És akkor panaszkodnak ,hogy kevés a fizetés .Jó megértem ,hogy el kell viselni a sok zűrös diákot meg ,hogy a jövő nemzedékét nevelik de vele ellentétben egy kétkezű munkás meg azért küzd ,hogy a havi 75.-ből ,hogy fog kijönni meg kenyeret rakni az asztalra a 3 gyerek elé . Ez itt a gond megy itt a marketing meg a handa banda azok megkeresik a 200-300.-at aztán jólvan a többi meg le van sz*rva. Szóval kérdező ez itt a legnagyobb gond ,hogy aki az ország jövőjét (Lásd egy munkás házakat épít vagy akármi szalámi) vagy egy tanár aki a jövő nemzedékét építi szarba se veszik . De plazma tévére legyen pénz az iskolába.

Szóval a legnagyobb gond az itt a fejekben van aki tehetne az emberekért megkeresi azt az 1-2 milliót havont abból félretesz ,hogy mi lesz ha meg még amit sikkaszt mellé ,hoz pár rendeletet ,törvényt mindenki más meg le van sz*rva . A másik ,hogy az oktatás színvonala a béka ....-ja alatt . Ha benézel egy átlagos szakmunkás képzőbe akkor nagyon nem látsz 3.-as fölötti átlagokat, először megkéne szerettetni a diákkal a tantárgyat de ez már egy más téma . A lényeg ,hogy az ilyeneken mint az "Új-Széchenyi terv" meg az ilyeneket van pénz megcsináltatni csővezetékeket ,műemlékeket minden más meg elmarad . Talán ha 1-2 iskolát láttam ami az "Új-Széchenyi"tervben felújítottak ,ellenben tömegével látni a vasutat ,közterületeket. Szóval itt nagy on nagy gond van a fejekben . :)

2013. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Az a szó hogy fiatal , diák,adófizető , dolgozó ezek szitokszavak Magyarországon és ezek az emberek semmibe vannak nézve.Csak a nyugdíjasok meg a segélyesek számítanak.
2013. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az önkormányzat veszi saját pénzből az iskolának az apró dolgokat (pl kréták), mivel mindenre külön kérvényt kell írni, küldeni.
2013. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1%

"Na ez lett az eredménye a 2/3-nak.

Gratulálok minden kedves birkának, aki rájuk szavazott!"


Én is rájuk szavaztam, és személyesen nekem bejött. Más sorsa nem érdekel.

2013. febr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

""Na ez lett az eredménye a 2/3-nak.

Gratulálok minden kedves birkának, aki rájuk szavazott!"


Én is rájuk szavaztam, és személyesen nekem bejött. Más sorsa nem érdekel."


^^^ LOL. Ez egy fogadás volt, hogy kapok-e rá privát üzenetet 24 órán belül. Már megvan az egy rekesz sör! Köszönöm az együttműködést, jó éjszakát!

2013. febr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"A központ folyamatosan viszi el a felszerelést és az embereket az iskolákból," - ez nem igaz

" pénzt nem ad semmire a legkisebb összegről (pl. 10 db bélyeg) is kérvényt kell írni" - ez így van.


Kedves középiskolás válaszoó! Nyilván fiatal korod miatt nem tudod, de az, hogy az iskola mit tud különböző pályázati pénzekből vásárolni (pl. plazmatévé) az elsősorban attól függ, hogy mire írnak ki pályázatot. Hiába lenne szükség padra meg székre, ha iskolai felszerelés vásárlására nincs pályázat. Azbban az iskolában, ahol én dolgozom, 5 interaktív tábla van laptopokkal, mert arra lehetett pályázni. Mi is morogtunk, hogy abból a pénzből ki lehetett volna az ablakokat cserélni, de arra nem jut évek óta.


Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy a magyar tanárod az egyetemi végzettségével és a ki tudja mennyi munkaviszonyával sokat keres a havi 140.000 forintjával? És mi az, hogy csak iskolai tanítással?

2013. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
140e itt már sok pénz, szomorú. Itt Ausztriába 2500Eurót keres egy magyar tanár. Vicc kategória ez az ország. De a lényeg, lehet pályázni plazma tv-re. Ami ott lesz a suliba míg be nem tör a segélyezett hátrányos helyzetű és el nem viszi.
2013. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!