Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nehéz elhinni, hogy...

Miért nehéz elhinni, hogy hazánk bizonyos területein EGYÁLTALÁN NINCS SEMMIFÉLE MUNKA?

Figyelt kérdés

Több kérdés-válaszok egységben láttam olyat, ahol beírják a munkanélküli kérdezőnek, hogy miért nem megy el dolgozni inkább vagy miért nem költözik el valami gazdagabb vidékre munkát vállalni.


Ez lehetetlen, mert a saját meglátásom szerint 2 emberből 1 nem mobilis (pl. kicsi faluban lakik mondjuk Borsodban vagy Szabolcsban, a házat nem tudja eladni alacsony áron, amennyiből máshol új életet kezdhetne, idősekről vagy gyerekekről gondoskodik stb.).


Én két diplomával vagyok itthon munkanélküliként, december 31-ével lejárt a szerződésem (1 évig alkalmaztak informatikusként, más munkáját pótoltam). Borsodban lakom. Szívesen vállalnék web alapú munkát (ilyen azonban ritkán akad). Külföldre nem tudok menni, két idős nagyszülőt ápolok, a lakásomat meg lehetetlen eladni, benne van körülbelül 11 millió forintom, de csak legfeljebb 4-ért kelne el (hol vennék ebből lakást Pesten?). Informatikus meg 100 kilométeres környezetben meg sehová sem kell.


2013. febr. 3. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mert az ilyen embereket vagy egy rokonuk berakta egy állásba, vagy pedig idősebbek, és még a komcsi időszakban szocializálódtak, amikor mindenkinek volt munkája. Én pesti vagyok, de itt sincs munka. Már nem az van, mint régen, hogy pl. bárki elmehetett a mekibe, vagy a teszkóba árufeltölteni, mert ezeket már mind diákokkal csináltatják. De a sok okos könnyen osztja az észt, érdekes módon konkrét ajánlatot egyik se tud mondani.
2013. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Akinek jól megy, az könnyen pofázik. Van egy olyan tippem, hogy mélyen tisztelt kormánypárti embertársaink írnak ilyen kommenteket. Ne csodálkozz ha majd lebüfészakozzák a diplomáidat, hiszen szerintük normális diplomával azonnal kap munkát az ember.
2013. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

emlékszem kb 1-1,5 éve meglepő módon párkapcsolatok téma körben került szóba valami olyasmi hogy "összejönnétek e munkanélkülivel".ott is eleinte nyomatták a tudálékos szöveget hogy " ha valami nyomós indoka lenne akkor nem taszítaná ez az info de azt a kifogást nem kajálja be hogy nem talál"

néhány bólogató után jöttek olyan hozzászólások miszerint:"korábban én is azt hittem hogy csak az nem dolgozik ki nem akar de nemrég leépítettek és nekem is be kellett látnom hogy a mostani válság-munkanélküliség nem olyan mint a hagyományos munkanélküliség ahol az a kérdés milyen elszántsággal keres munkát az illető.most ugyanis azért nem találni állást mert egyszerűen nincs"

számos ilyen és hasonló hozzászólás után tök korrekt mederbe terelődött a beszélgetés kár hogy a pontos kérdésre már nem emlékszem

2013. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nincs is diplomám, mégis alkalmaznak.


Igen, szükség van géplakatosra, és elég jól fizetnek.

2013. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Pedig neked költözni kellene! Vagy külföld vagy Bp. Más lehetőséged nincsen. Infósként relatíve jó esélyeid lehetnek. Ha a munka nem megy házhoz, akkor te menj a munka után.


Ez a 2 szülőt ápolok, ezért nem mehetek külföldre, nagyon olyan szöveg, mintha félnél belevágni egy új dologba, ezért inkább választod a munkanélküliséget. Infósként el tudnál helyezkedni akár itthon, akár külföldön. Én is voltam munkanélküli, decemberben kirúgtak, márciusban kezdek Angliában. Szintén IT-s vagyok. (Skype interjú, szakmai teszt után. )

2013. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

"Miért nehéz elhinni, hogy hazánk bizonyos területein EGYÁLTALÁN NINCS SEMMIFÉLE MUNKA?"


Azért, mert nem csak bizonyos területein, hanem az egész országban nincs munka. Én vidéken élek (Pest megyében) és sokakat, azért nem vesznek fel a közeli városba dolgozni, mert vidéken élnek. Beviszed az önéletrajzod és az az első kérdésük, hogy itt laksz, ha nem akkor már mehetsz is.

2013. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ezeket általában azok mondják akik má évek óta egy helyen dolgoznak és viszonylag biztos munkája van.Pl állami intézmény ami nem magánkézben van,vagy ha magánkézben is van akkor is olyan cég amit nem érint hogy éppen a világban milyen helyzet van.Egy vasúton vagy egy kórházban dolgozó könnyen mondja,hiszen oda mindig kell ember.De egy vendéglátós,vagy egy épitőiparban dolgozó már nem tudja elmondani mert ő szembesül ezekkel a dolgokkal.
2013. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ez a nevem! ***** válasza:
100%

Csak az nem hiszi el hogy nem lehet könnyen munkát találni,akinek nem volt ilyenben része!

2009-ben 33évesen fél évembe telt,mire eltudtam helyezkedni mint hivatásos sofőr,pedig 1 kivétellel minden kategóriából megvan a képesítésem.

Ma már diplomával sem lehet olyan könnyen elhelyezkedni,mint régebben.De akinek sikerül azonnal váltania,az szerencsésnek mondhatja magát.

És vannak ismerőseim,akik több mint 1 év után tudtak csak elhelyezkedni,de nem azért mert addig nem akartak,hanem nem tudtak!Mert vagy már a korára hivatkoztak,vagy gyakorlat hiányában nem akarták alkalmazni,vagy egyszerűen a betöltendő állásra túl sokan jelentkeztek és nem ő lett felvéve.

Ezt felejtsék már el hogy csak az nem talál munkát,aki nem is akar!Lehet hogy valamikor így volt,de most már nem így van!Aki hónapokon,vagy egy éven keresztül keres,az sem talál gyakran egyhamar!

Ezt miért nem akarják egyesek elhinni???Pedig sajnos,de igaz!

2013. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Én Bács-megyében lakom.Nem rendelkezem diplomával , a vendéglátásban dolgozom ,"dolgoznék" de már 4éve munkanélküli vagyok.Véleményem szerint az állami vállalatok megszűnésével kitették a munkavállalókat a magánvállalkozók igényeinek.Nem akarok ezzel egy senkit sem sértegetni de pont egy vállalkozó ismerősömet idézve "a legnagyobb kizsákmányoló a magánvállalkozó".Eleve ha már vidéki vagy szóba se állnak az emberrel.Szóval sehol se jobb a helyzet.
2013. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ez a nevem! ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:

Pesten 4 millióért,nem házat,hanem még telket sem kapni!

Olyan árak vannak ott,hogy szinte el lehetetlenítik a vidéken élők 1-ről 2-re lépését.Ha valaki azt mondja hogy adja el a házát és menjen albérletbe,az sem garancia semmire sem,mert ha elveszíti a munkáját(amit ma sajnos elég könnyű) utána mehet a szabad ég alá,mert ha nem fizet lakbért,mert nem tud miből,akkor kitetetik az albérletből és így tud lecsúszni valaki a béka segge alá,sajnos.És onnantól meg még nehezebb lesz.

Borsod és Szabolcs-megyében meg különösen nehéz,de már egyre több megyében is.Ahol nincs semmi féle munkalehetőség,ott azért is alacsonyak a lakás és a ház árak,mert ki venne drágán lakást olyan helyen,ahol nincs semmi lehetőség?Kicsit igazságtalannak tartom az ekkora nagy árkülönbségeket,mert ez is csak egyfajta visszaélés.

Mert az a 4 milliós lakás ha pesten lenne,lehet hogy még 20-25 milliót is érne.

2013. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!