Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban tiltott...

A szocializmusban tiltott dolog volt a rasszizmus?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Az egyszerű embernek igen, de állami szinten szabadon gyakorolhatták.
2013. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem is volt ok rá !!
2013. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem volt rá ok, és nem is érdekelt senkit.
2013. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt annyi ok rá mert a retkeket is kötelezték hogy dolgozzanak. Még ha ezt ma"bújtatott munka nélküliségnek" is hívják. Mivel akkor sem (ma sem) voltak kvantum fizikusok,szépen elhordták a szemetet,seperték az utcát. 24 órából legalább nyolcat nem loptak.
2013. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
A szoci időkben is ugyanúgy loptak, meg ugyanúgy utálta őket a többség. Csak még nem voltak olyan sokan, és azért gyilkosságra még nem nagyon vetemedtek, meg beszélni se lehetett a problémáról
2013. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Alig merült fel, a mai durva formákban egyáltalán nem. Én akkor nőttem fel, és arra azért emlékszem, hogy a cigányoktól falun tartottak a szüleim, nagyszüleim, de olyan nagy gond mégse volt. Voltak néha kisebb lopások, de a ház körüli kertekből soha, inkább a külső földekről, de ez se volt olyan tömeges. Betörés, netán rablógyilkosság meg szinte ismeretlen fogalom volt. Valahogy akkor nem volt akkora szakadék az átlagos vagy annál szegényebb magyarok és a cigányok között. Szabolcsból például a férfiak többsége eljárt dolgozni Pestre, vagy az ózdi kohóba. Többnyire őrök voltak, vagy segédmunkások. Voltak köztük cigányok is, még ha nem is ők alkották a derékhadat. Szóval volt különbség akkor is a cigány etnikum és a többségi magyarok között, de nem olyan éles. Ennek megfelelően én kemény cigányellenességgel se találkoztam.


Zsidókérdés meg még annyira se volt mint cigánykérdés. Az valahogy még inkább tabusítva volt. Olyan volt, hogy dünnyögték otthon vagy a kocsmában páran, hogy csak zsidókat neveznek ki vezetőknek, de nem volt benne ez a dolog a köztudatban szinte semennyire.

2013. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dick Esmen ***** válasza:
89%
Nem volt tiltott,de nem nagyon volt rá ok.
2013. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Pedig mutattak a tv-ben olyan rendőrségi oktató videókat azokból az időkből ahol nevén nevezve a cigány bűnözést, mutatták be mit és hogy csinálnak a cigányok amikor "akcióznak".

Az egyik híres narrátor hang, így kimondta kerek perec cigány bűnözés, ez volt a film témája.

2013. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se volt ez olyan tömeges vagy éles probléma. A rendőrségnél, illetve az akkori kriminalisztikában is csak szakmai, módszertani kérdésként jelent meg a cigánybűnözés, nem az etnikai jelleget hangsúlyozták. De kétségtelenül megjelent a téma, én is láttam olyan videót, amire hivatkozol, most így utólag.
2013. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen a cigányok bűnöző hajlamairól lehetett beszélni.De szerintem azért nem volt akkora rasszizmus mert a többség el volt foglalva a kommunisták,rendőrség utálatával
2013. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!