Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalnak miért nincs...

A baloldalnak miért nincs nemzettudata, miért nem érdekli ez őket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 19:54
1 2 3 4
 11/39 szokratesz ***** válasza:
57%

Ja az a nemzettudat mi, hogy zsinoros mentébe megyünk a templomba? Aztán ottholmg az asszonynak lekeverünk egyet mert nem szült még elég gyereket.

Mert nemrég valami ilyesmi hanzott el a nemzettudatosok szájából.

Akkor inkább nem vagyok és nem leszek nemzet tudatos.

Ja és egyik oldal híve sem.

2013. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

A nemzettudat nem az hogy rovásírásos karkötőben meg árpádsávos zászlókkal rohangálunk az tény.


Viszont amit a magyar baloldal csinál az is botrányos , sárga csillaggal meg izraeli zászlókkal rohangálás meg "együtt Jeruzsáelemért" szerintem igen szánalmas.Mi közünk nekünk Jeruzsáelemhez meg más országok belügyeihez?Én sem kezdek el kampányolni hogy hej független Skóciát , független Bajorországot...stb

Nem beszélve arról az "Én is cigány vagyok" tábláról.


Úgy gondolom hogy a jobb és baloldalnak is moderálnia kellene magát és nem állandóan bohóckodni.

2013. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
71%

"Az önzetlenség a magyar politikai baloldalon ismeretlen fogalom, mindenki a zsebét tömi, nagy ívben tesznek másra, még egymást is megfojtanák egy kanál vízben a koncért. Egó mindenek felett."


Csak úgy megsúgom, hogy a kommunista ember a közösség érdekeit az egyén érdekei elé helyezi. Innen a szó jelentése is ;) Véleményed pedig nevetséges éppen egy olyan, úgynevezett jobboldali kormány regnálása idején, amelyik magasról tesz a kisemberekre, és a gazdagokat tolja minden áron...

2013. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 bumbi02 ***** válasza:
89%
Van nemzettudatunk nekünk is, csak nálunk ez nem külsőségben mutatkozik. Nem szorulunk rá hogy reklámozzuk pólókkal, karkötőkkel, árpádsávval turullal. Hozzáteszem a legtöbbjük elég felületes "nemzetudattal" rendelkezik. Belekérdeznék kettőt tőlük Árpád-korba, egyet meg Petőfi költészetébe, és máris bukna a nagy nemzet tudat...
2013. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
37%

"Ja az a nemzettudat mi, hogy zsinoros mentébe megyünk a templomba?"


"A nemzettudat nem az hogy rovásírásos karkötőben meg árpádsávos zászlókkal rohangálunk az tény."


Épp erről van szó. A nemzeti jelképeket egy hazafi nem ócsárolja. Nemzetét és jelképeit úgy szereti, mint édesanya a gyermekét.


Ezen jelképek alatt harcoltak és haltak meg magyar őseink a haza védelmében.

A csatatéren megláttak egy zászlót és az után mentek.

A zászlóvivő huszárnak nem volt sarkantyú a csizmáján, mert neki a végsőkig ki kellett tartania, nem menekülhetett fejvesztve.



Milyen hazafi az, aki egy rossz szót is szól nemzete jelképeiről? Akinek nem dobogtatja meg a szívét a látványuk, nem lábad könnybe a szeme, ha a Himnuszt énekli.

2013. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 bumbi02 ***** válasza:
100%

Ja, szóval az a hazafi, aki sírva énekli a Himnuszt? Bocsi hogy nem így teszek. Nem ez a hazafiság. nem az a hazaszeret, hogy nem viccelődünk nemzeti jelképeinkkel.


az a hazaszeretet, hogy ismered a kultúrát, az országot, a történelmet, és nem csak felületesen. Nem csak azt amit "divat" ismerni, amit "illik" ismerni. Hanem részleteket, apró kis elrejtett szépségeit az országnak, és had ne soroljam. Nekem ezt jelenti a hazaszeretet, a nemzettudat.

2013. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
24%

Aki baloldali és szereti a hazáját, az melyik hazáját szereti? Országnevet kérünk, mert aki kettős állampolgár az mondhatja hogy szereti a hazáját, csak épp lehet nem azt amire egy magyar gondol.

Amúgy aki egészséges családban, egészséges társadalomban nő fel, az szereti a hazáját ragaszkodik hozzá, és ebből adódóan jobboldali.

A gyökértelen emberek illetve idegen népek fiai lehetnek nagy eséllyel balosok nálunk, mivel nem alakult ki náluk a család és haza szeretete, illetve a saját eredeti hazájukat szolgálják, így nekik azaz érdekük hogy a mi nemzeti immunrendszerünk megsemmisüljön.

Így ők mint beépített kémek, belülről rombolják a nemzetet.

2013. febr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
68%

"Amúgy aki egészséges családban, egészséges társadalomban nő fel, az szereti a hazáját ragaszkodik hozzá, és ebből adódóan jobboldali."


Hú basszus megint megtudtam, hogy nem vagyok magyar...

Hiába itt születtem én is, a szüleim, sőt a nagyszüleim is és az ő szüleik is.

2013. febr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
79%

ma 01:18


Ok ez vicces volt. Aki baloldali az nem lehet hazaszerető, mert szerinted csak jobboldali lehet olyan. Azért itt vannak gondok. Sőt akit jól neveltek az csak jobboldali lehet. Nem kellene azért egyik oldalhoz se annyira ragaszkodni, hogy elhülyítse az embert. Se bal, se jobb. Most azért mert én fanatikusan ragaszkodom a saját pártomhoz, oldalamhoz, még nem jelenti azt, hogy igazam van és a másik rossz. A hazaszeretett nem jobb és baloldal. Hiába jobboldali a fidesz mikor kb egy szinten van az mszpvel. Ha nem lenne nevük meg se lehetne őket különböztetni. Semmi köze sincs az oldalnak a hazához. Akkor ennyi erővel a nyilasokat se lehetett volna hazaszeretőnek nevezni, mert külföldi (német) érdekeket teljesített. Őket szolgálta ki, az ő parancsait követte. És kétlem, hogy a hazaszeretett egyenlő a népirtással.


De nem is az a hazaszeretett amit sokan művelnek. Zsidózás mellet, zászlóval a hátán kiabálja, hogy igaz magyar vagyok. (Ez a divat hazafiság) Azért kíváncsi lennék mit tudna ha belekérdezünk Kossuth, Széchenyi pontjaiba amit el akartak érni. (ami azért egy alap dolognak nevezhető) És vajon mit tudnak Kossuth védegyletéről? (ami azért eléggé hozzátartozik ahhoz amit akarnak)

2013. febr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
49%

Az embereket a szüleik és a környezetük alakítja. Valamennyire megfigyelhető, hogy a gyerekek a saját környezetük értékrendjét veszik át, így például egy keresztény családban jelentős lehet a keresztény értékek átörökítése, egy liberális családban a szabadság és tolerancia, satöbbi.


Egy baloldali ember ennek köszönhetően másképp gondolkozik, mint egy jobboldali. Más értékrend alakul ki benne, mások a tapasztalatai. Számára a nemzetidentitás nem olyan fontos, ennek hatására nyitottabb más kultúrák felé, toleránsabb másokkal, kevésbé a külsőségek alapján ítélkezik. Egy baloldali számára ezért nincsenek magyarok és cigányok csak rendes és nem rendes emberek.


Hátrány viszont az, hogy kevésbé jelenik meg a nemzeten belüli összetartozás, összefogás.


Ez így természetes, ilyen az ember, így alakult ki, eltérő az értékrendszerünk, ezt el kell tudni fogadni. Akkor van baj, ha egy csoport a saját értékrendjét másokéra akarja erőltetni, pl. a Fidesz egymárti Alaptörvénye. Az konfliktusokat és elégedetlenséget szül.

2013. febr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!