Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalnak miért nincs...

A baloldalnak miért nincs nemzettudata, miért nem érdekli ez őket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 19:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindegyik baloldalra igaz ez.

A "magyar" baloldalnak nincs nemzettudata és nem is érdekli őket , a nacionalizmus az ő szemükben rossz és bűn.

Nekik mások a céljaik , ellentétes a jobboldallal.

2013. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én inkább baloldalinak vallom magam és szeretem az országomat, szeretek magyar lenni...
2013. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
66%

"Nem tudom én inkább baloldalinak vallom magam és szeretem az országomat, szeretek magyar lenni..."

ez megint más, a nemzettudat a nemzetben gondolkodást jelenti értsd: az országhatáron túl is vannak őshonos magyarok, viszont sok baloldali szájából hangzik el hogy azok csak románok, és takarodjanak vissza ha esetleg ide jönnének. Továbbá az MSZP sosem állt ki értük, akár autonómia, akár kisebb jogsértésekről volt szó. Most, 1 évvel választás előtt lett hirtelen fontos nekik az egész...

2013. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Honnan veszed hogy nincs nemzettudatuk? Azért mert ők nem adtak szavazati jogot a romsziknak mert úgy voltak hogy a magyarok sorsáról olyan döntsön aki itt él nem pedig innen száz kilométerekre? Ez amúgy sem nemzettudat kérdése csak egy elkeseredett kísérlet hogy a szavazótábor növelésére. ;)
2013. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
41%

A nemzettudat feltételez egy alázatot, ami abban nyilvánul meg, hogy a közösség érdekét az egyén a saját érdeke elé helyezi. (pl. saját vagyonából adakozik, önzetlenül segít, életét áldozza a hazájáért)


Az önzetlenség a magyar politikai baloldalon ismeretlen fogalom, mindenki a zsebét tömi, nagy ívben tesznek másra, még egymást is megfojtanák egy kanál vízben a koncért. Egó mindenek felett.

2013. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

"Az önzetlenség a magyar politikai baloldalon ismeretlen fogalom, mindenki a zsebét tömi, nagy ívben tesznek másra, még egymást is megfojtanák egy kanál vízben a koncért. Egó mindenek felett."


Ez nem csak a baloldalra igaz. A jobboldal is kb ilyen. Lehet a jobbik még nem, de a fidesz semmivel se másabb mint az mszp.

2013. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
38%
Mi az hogy nemzettudat? Nem volt rengeteg baj már a túlságos "nemzettudat" miatt? Az milyen nemzettudat hogy ki akar lépni az EU-ból pld?
2013. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
@20:10: Az a "baj", hogy ez nem politikai beállítottság kérdése, minden oldalon ez megy, ha nem vetted volna még észre.
2013. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
49%
Mi baloldaliak úgy szeretjük a hazánkat, a nyelvünket, a kultúránkat, a történelmünket, hogy közben nem verjük a mellünket, és nem gyűlölünk másokat, csak azért, mert mások, és annak születtek, amik. Ha valakinek ez a nemzettudat hiánya, illetve a nemzettudata a cigányozásban, zsidózásban és komcsizásban merül ki, az már az ő baja.
2013. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
33%

"Az önzetlenség a magyar politikai baloldalon ismeretlen fogalom"

Persze! A Horty rendszerben egyesegyedül a kommunista párt tudta hogy Hortyék háborúba viszik az országot már a 30-as évek elején.Mit eredményezett a jobboldal nagy nemzettudata?

2013. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!