Csak engem zavar amikor ilyen grófokat, bárókat, arisztokratákat fényeznek? Amikor még most is úgy beszélnek, beszéltek róluk mint ha valami félistenek lennének, lettek volna.
Szerencsére Magyarországon már nagyon kevesen vannak, de csak engem tölt el undorral hogy olyan embereket dicsőítenek akik 60,100 évvel ezelőttig Nagyságos Nagysádok, Urak voltak és cseléd és paraszt sorban tartották az embereket?
Arra büszkék hogy raccsolnak, pöszék még magyarul sem tudnak rendesen, meg hogy mindenhol van gazdag-befolyásos rokon a világban.
Ezek az emberek akik parazitaként egész országrészeket irányítottak, és csak ahhoz értettek hogyan kell a parasztot elnyomni meg dolgoztatni, közbe meg a rongyot rázni az ő munkájuk eredményéből, meg játszani a félistent.
Ezek akik egy kapavágást soha nem ejtettek, ugyan olyan halandók mint akárki mást, beleszülettek a jóba, és úgy beszélnek magukról mint akik valami világmegváltó családból származnának, vagy mintha komoly eredményeket értek volna el.
Nem vagyok komcsi sőt, de avval egyetértettem hogy ezeket az embereket leszedték a magas lóról és felemelték a parasztságot, mondván "Azé a föld aki megműveli" (tudom végül is az államé lett minden, de akkor is).
Nem értem az ilyeneket akik ezekkel foglalkoznak, hogy ők azt sírják vissza hogy újra egy család kezében legyen a megye és a hatalom akik úgy mond élet-halál urai?
És örülök hogy rendszerváltás után nem kaptak vissza semmit sem, gondolom ezeknek a háborúban sem kellett részt venniük, meg ügye az 50 év alatt sem voltak jelen Magyarországon, de a föld meg a hatalom az megint kéne nekik hogy újra ők legyenek a kis királyok, és kezdjenek mindent elölről.
Ebben a tekintetben örülök hogy mind a fidesz mint az mszp elhajtotta őket anno 90ben.
De amit az angoloknál látok attól is rosszul vagyok, hogy náluk még mindig milyen intenzív ez a kasztosodás.
Ez a szánalmas sznobizmus meg arrogáns felsőbbrendűnek vélt arisztokratizmus.
"...az ilyen Döbrögi félék"
Fantasztikus dolog, hogy az országunk irányításában közel hét évszázadon keresztül vezető szerepet betöltő társadalmi réteget egy meseszereplőről ítélnek meg...
"...miért várják hogy majd az állam vissza adja nekik a földjeiket, ingatlanjaikat."
Azért, mert az övék. Az ő magántulajdonuk. Ami a drágalátos "szabadság-egyenlőség-testvériség" társadalmunkban szent és sérthetetlen kellene hogy legyen.
Érdekes, hogy a Benes-dekrétumok miatt nagyon tudjuk verni az asztalt (teljesen jogosan, teszem hozzá), de a saját sz*runkat szépen a szőnyeg alá söpörjük azzal, hogy "a csúnya Döbrögi megérdemelte". Pedig ha azt állítjátok, hogy egy nemes jogilag egyenlő mindenki mással, akkor egy nemesnek ugyanúgy joga van a saját tulajdonához mint bárki másnak, és ha tőle lopják el azt ami az övé, akkor az ugyanúgy bűn, mintha mástól lopnák el.
"Nekem mint egyszerű embernek szerintem most jobb sorom van, mint akkor lett volna."
Azért van jobb sorod most, mint akkor, mert az elmúlt 50-100-150 évben fejlődött a technológia, a közlekedés, az orvosi ellátás, meg úgy összességében minden ami az életviteledet befolyásolja. De ezek a dolgok nem amiatt változtak, mert felszabadították a jobbágyokat vagy mert elüldözték a nemességet, hanem azért, mert a világ halad előre. Elég összehasonlítani egy reformkori magyarországi jobbágy és egy londoni munkás életkörülményeit. Hiába volt szabad jogilag és hiába kapott fizetést az utóbbi, mégis rosszabbul élt mint a "szegény, elnyomott" magyar jobbágy.
Az egészben az az igazán szórakoztató, hogy az emberek többsége komolyan azt gondolja, hogy a jobbágyfelszabadítás a jobbágyok érdekében történt. Pedig mindössze annyiról van szó, hogy a 19. század közepére a földbirtokosok többsége belátta, hogy gazdaságilag rohadtul nem éri meg neki, ha a saját földjén termesztett dolgok 90%-át nem ő kapja meg. A jelenlegi gazdasági rendszer sokkal jobban "kizsákmányolja" a dolgozó réteget, mint azt a feudalizmus tette a kilenceddel és a tizeddel.
De ha adsz nekem most egy olyan állást, ahol alkalmazotti jogviszonyban megkapom nettóbban a bruttó fizetésemnek minimum a 80%-át, akkor megígérem, hogy majd én is káromkodok egy jóízűt, ha legközelebb látok egy nemest szerepelni a tévében. :)
A másik dolog meg az állítólagos felsőbbrendűségi tudat, ami itt sokakat irritál.
Nem értem, hogy ha én, aki 300 évre visszamenőleg szinte csak paraszt felmenőkkel rendelkezem, lehetek büszke az őseimre azért a kemény munkáért, amit ezalatt végeztek a királyuk, az országuk - és 1848-ig - a földesuruk javára, akkor egy Esterházy miért ne lehetne büszke Vezekényre, egy Széchenyi a Nemzeti Múzeumra vagy az MTA-ra, egy Festetics a Georgikonra és összességében bármelyik nemesi leszármazott arra amit az ősi tettek a hazáért?
De azzal azért egyet értünk hogy a mai körülmények között ti sem adnátok vissza akár egész városnyi területeket, vagy pl. működő iskolai épületeket egy ember kezébe?
Hol vannak ilyenkor a vad balosok, az ő véleményükre is kíváncsi lennék.
Bár látom kicsit befürödtem ezzel a kérdéssel és átgondoltam magamban, de még mindig tartom hogy annak rendszernek vesznie kellett.
Kérdező az a rendszer amit emlegetsz az mindenütt eltűnt.Angliában a nemeseknek befektetéseik vannak meg egyebek , nem kapnak alanyi jogon pénzt.
Én is nemesi származású vagyok , külföldön is van a tulajdonunkban föld , Magyarországon meg ment a hercehurca a földekért.Mivel az nem a magyar államé hanem az én vérvonalam tulajdona.Te sem örülnél ha valaki elvenné tőled a házad amit örökölsz és nem akarná visszaadni holott az téged illet.
Mezőgazdasággal és állattenyésztéssel foglalkozunk.
Mi teremtünk munkahelyeket is ezzel és segítjük a magyar gazdaságot is , nekem nem derogál megfogni a lapátot vagy kiganézni az állatoknál.
Én visszaadnám. Azokat a földeket így vagy úgy kiérdemelte valamelyik ősük, és ha abba kötünk bele hogy a leszármazottak semmit nem tettek érte, vagy nem érdemlik meg, akkor ez alapján meg is szüntethetnénk az öröklést, és mindenki tulajdona visszaszállhatna halála után az államra.
Ezen kívül azt gondolom, hogy az arisztokrácia "elnyomó" funkciója, a nagy udvartartásokkal és a sok cseléddel sokkal többet tett a munkanélküliség ellen mint amennyire bármelyik, egyébként sokszor hasonló anyagi körülmények között élő vállalattulajdonos vagy politikus tud, hiszen a nemesek valamilyen vagyonteremtő befektetést mindenképpen üzemeltettek, amellyel már munkahelyeket teremtettek (még ha csak a hagyományos jobbágyságról beszélünk is) és a házi szolgákat, a cselédeket, takarítókat, kocsisokat, lovászokat, stb. akikből 3-4 darabot is tarthattak egy családban per fő ezeken túl foglalkoztatták. Ebben az értelemben teljesen biztos vagyok benne, hogy minden ilyen életmódot élő nemes többet tett az országért, hiszen csak azzal hogy felkelt reggel több embernek biztosította a fizetését mint ma egy átlagos kisvállalkozó.
azért nézzük magunkba egytől-egyig kedveseim.
Veletek ellentétben én nagyon is jólismerem a mai magyar arisztokratákat és az álláspontjukat is. Sajnos a kérdezőnek nagyon is igazat adok a véleményére.
Tényleg várnak a csodára és az elismertségre a szegényebb rétegek között napjainkban az arisztokraták, dehogy minek azt már ők se tudják szerintem. Csak a felsőbbségtudatot tudják hangsúlyozni, bezzeg,ha dolgozni kell mindegyik megnémul rögtön vagy kikéri magának. Személyesen tapasztaltam. Tekintve hogy fél családjuk a II. VH után kivándorolt külföldre, a nevükön meg beképzeltségen kívül semmijük nem maradt. Illetve de, a magyar állam soha meg nem való anyagi ígérgetései, és pár relikvia.Bár nem vagyok kommunista, higyjétek el, nekem nem maradtatok le semmiről, mivel ma már a pénz beszél, kutya ugat.
Erről ennyit.
Velectas diaet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!