Miért nem képes a kormány egyensúlyba hozni a szakmai képzéseket?
Régen a céhesedés védte az adott céh tagokat attól, hogy a szakmában telitetség legyen. Csak annyi új tanulót vettek fel, hogy ne menjenek csődbe a meglévők.
Most meg mindenki a gazdagodásra utaló egyetemeket pályázza meg és csodálkozik, hogy nincs munkalehetősége. Aztán meg ha egy olyan álláslehetőséget kap amiben nagy a hiány és átképzést javasolják, akkor meg jön a szöveg, hogy nem ezért tanultam. VAgyis nem ereszkedik le és diplomával a zsebében inkább éhendöglik. (bocs a durva kifejezésért, de most ez jutott)
A céhek nem ugyanazok mint az egyetemek.
Én inkább azt kérdezném miért nincs ma Magyarországon jól működő szakmunkás képzés.
Ugyanis nem a közgazdász fogja kárpitozni a bútorod ,és javítani az elromlott csapod.
Nincsenek ma nálunk igazi szakmunkások, megbecsült tisztességes emberek.
Mert ma az ár a minden sajnos, és aki úgy szeretne megcsinálni valamit hogy az még neki is megfeleljen az 100% bukóanyagilag . Hogy egy szaki pld kőműves aki kemény munkát végez és alig keres többet mint egy portás , persze hogy inkább "átképzi magát"
Mert nincs hól kinevelni azokat a hozzáértő fiatal szakikat akik nem dolgoznának hanem alkotnának. Mert lassan már semmire nem lesz igény ami nem multi.
Mert nincs a fizikai munkának sem jelene sem jövője!
Mert tudják a fiatalok hogy ha nem közgáznak vagy infomokúsnak mennek akkor az egész életük csak a küzdelemről szól és az életben maradásról.
Elég vagy írjak még!
Olyan képzés van, amire igény van.
Az, hogy az állambácsi korlátozza, hogy hova hány ember járhat, a szocializmusban volt divat, ugyanis a hatalomnak nem állt érdekében, hogy túl sok képzett ember legyen az országban.
"Most meg mindenki a gazdagodásra utaló egyetemeket pályázza meg"
Még jó. Mégis, mit kellene megcéloznia az embereknek? A gazdagodás jobb, mint a szegénység, legalábbis pénzügyi szempontból, ugye.
"VAgyis nem ereszkedik le és diplomával a zsebében inkább éhendöglik."
Tudom, hogy ez egy elterjedt babona, csak a tények nem támasztják alá.
A diplomások körében kisebb a munkanélküliség, mint a diploma nélküliek körében. A diploma tehát - kisebb-nagyobb mértékben minden diploma - véd a munkanélküliségtől. A diplomás munkanélküliségről való fecsegés eltereli a figyelmet a nagyobb problémáról, a diplomátlanok munkanélküliségéről.
Akkor lenne szakképzés, ha sokan akarnának szakik lenni. Akkor akarnának sokan szakik lenni, ha a nyugat-európai gyakorlathoz hasonlóan a diplomás átlagbér nem 2,5-szerese, hanem csak 1,4-szerese lenne a nemdiplomás átlagbérnek.
Magyarországon nem becsülik meg a szakmunkát, persze hogy senki nem akar szakmunkás lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!