Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert hivtak Horvath Edet...

Miert hivtak Horvath Edet `Voros Baronak`?

Figyelt kérdés
Tudtam, hogy az Ede kamionok (Raba) rola kaptak a becenevuket. De az urge becenevet eddig meg nem hallottam. Aki tudja, kerem, irja meg
2013. jan. 27. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. kommunizmus volt;

2. "kiskirály" volt a Rába gyár élén;

2013. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a jelzőt én Manfred von Richthofennél ismertem eddig.

[link]

Vörösre festett géppel repült, azért hogy az ellenség egyből tudja kivel áll szembe. A báró meg onnan, hogy nemes volt.


Vörös grófnak pedig Károlyi Mihályt hívták. (Mert komcsi volt.) Felesége - Andrássy Katinka - volt a vörös grófnő.

2013. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a győri gyár (meglehetősen kemény) vezérigazgatója volt, hanem az MSZMP KB (Központi Bizottság) olyan tagja, akivel nem nagyon volt érdemes újat húzni. Sokan szerették volna a pártvezetésből eltávolítani, de nem lehetett, mert sok nagyon fontos és hatalmas gyár vezetői között voltak hívei. Ha valamit el akart intézni, többnyire el is tudta, hiába voltak hatalmas ellenfelei. Ahogyan 40-50 évvel korábban egy báró el tudott intézni valamit, úgy ő is. Ezen tulajdonságai miatt nevezték el azok, akik még tapasztalatból tudták, milyen egy - rámenős - báró.
2013. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!