Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok a DK programjához?

Mit szoltok a DK programjához?

Figyelt kérdés
A DK (gyurcsány ferenc) programjában szerepel a tandíj a külőnadók (bankadó) eltőrlése a kieső bevételeket új a lakosságot érintő adókal kivánja pótolni.
2013. jan. 27. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem érdekel, ha ennek a népnek van esze ezeket még egyszer hatalomra nem engedik.
2013. jan. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
engem nem érdekel Gyúrcsány
2013. jan. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Vadkan01 ***** válasza:
44%
#1 Orbánnal is így voltak akkoriban, még is visszatért.
2013. jan. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

"Orbánnal is így voltak akkoriban, még is visszatért."


Orbán első miniszterelnökségével semmi baj nem volt, ilyen mély sz.rban biztos nem lennénk, ha utána még egyszer megválasztják, csak hát a maszop már akkor is előszeretettel játszotta ki a nyugdíjas kártyát.


Amúgy Feri már teljesen komolytalan, remélem még az állami támogatáshoz szükséges 1%-ot sem fogja elérni a bohócgyülekezete.

2013. jan. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Orbán első miniszterelnökségével elég baj volt, ezért bukott meg. Már akkor is ugyanazt a rossz gazdaságpolitikát folytatta, mint most. Csak akkor még nem volt 2/3-a.

Nem olvastam a DK programját. De nem hiszem,hogy ezt ÍGY mondta volna. Ez csak a szokásos ferdítés. Gyurcsány ugyan ma már egy bohóc, de ilyen hülyeséget azért még sem mond.

Azzal egyetértenék, ha az "új adók" alatt az egykulcsos adó és a családi adókedvezmény megvonását értené, mert az

4-500 milliárddal növelné az államháztartás bevételét, és társadalmilag igazságos lenne.

2013. jan. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%
Mesélj róla, miért igazságos, hogy a sikeres emberek nagyobb %-át adózzák le keresetüknek!
2013. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

""Orbán első miniszterelnökségével elég baj volt, ezért bukott meg.Már akkor is ugyanazt a rossz gazdaságpolitikát folytatta, mint most.



Semmi köze nem volt a két kormányzásnak egymáshoz.

Akkor egy konjunktúrában kormányzott, célja a a magyar termelékenység emelés. Kb a termelékenységünk növekedésének a 65-70% ban emelte a ciklusban a béreket.

Csak akkor még nem volt 2/3-a. Az az fenntartható növekedés és államadósság csökkentés volt. Igaz hogy az átlag ember nem lett úgy "elhalmozva" mint Gyurcsánynál, de a gazdaságunk fenntarthatóan fejlődött.

Ma gyakorlatilag tűzoltás amit csinál, igaz sok hibával.


"Nem olvastam a DK programját. De nem hiszem,hogy ezt ÍGY mondta volna. Ez csak a szokásos ferdítés. Gyurcsány ugyan ma már egy bohóc, de ilyen hülyeséget azért még sem mond.

Azzal egyetértenék, ha az "új adók" alatt az egykulcsos adó és a családi adókedvezmény megvonását értené, mert az

4-500 milliárddal növelné az államháztartás bevételét, és társadalmilag igazságos lenne.


Az egy kulcs az tényleg nem jó, de a családi adót fenn kell tartani.

2013. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]


""gyermekek után járó adókedvezményt viszont megszüntetnék""


"".A program egységes ingatlanadót tart szükségesnek a nagyobb értékű ingatlanokra, a kisebbek után pedig helyi adó beszedését"" - - Ingatlanadó!



"" ösztöndíjrendszerrel párosuló tandíj-kötelezettséget vezetne be."" - - tandíj!


""Szakítana az államosításokkal, azzal, hogy a minimálbért a kormány állapítja meg""


Magyarán , megszünik a minimálbér, akkor egy cég - vállalat annyi fizetést ad amenyit gondol ennek hatására idővel a cégek "összefognának" és egyre kevesebbet fizetnének a dolgozóknak hiszen nekik az az érdekük. Elindulna egy olyan "hullám" a cégek között főleg a külfőldi tulajdonban lévőknél hogy ."""-ha már ott csökkentettek csökkentsük mi is a béreket-"""!


""kötelező hit- és erkölcstanoktatás megszüntetését""


Na azt nem!

2013. jan. 27. 09:42
 9/19 anonim ***** válasza:

"Mesélj róla, miért igazságos, hogy a sikeres emberek nagyobb %-át adózzák le keresetüknek!



A közgáz nem az igazságosságról szól, hanem a gazdaság fenntartható fejlődéséről.


Az igazság is csak megközelítés kérdése.

Nem értem hogy egy alacsonyabb keresetűek miért kellene ugyan úgy hozzájárulnia a magasabb jövedelmű importfaló valutaigényéhez? De az is érdekes hogy ha az alacsony jövedelműnek több a jövedelme az a magasabb jövedelmű vállalkozókhoz előbb utóbb odakerül vagy termék vagy szolgáltatás formájában, ez fordítva nem igaz, az az a leszivárgás elmélet téves. És lehetne sorolni más más szemszögű igazságokat.


A lényeg hogy a mai magyar gazdaságnak az egy kulcs egy átok, ami nem fenntartható.


Mindazon által Gyurcsánnyal csak ebben értek egyet, a többi az részemről felejtős és indokolatlan.

2013. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Nekem szimpatikus a DK programja. Szerintem garancia az, hogy alelnök Bauer Tamás, aki szerintem elismert a közgazdaság-tudományban, MTA-tag és Frankfurtban tanszékvezető is volt. Így véleményem szerint a gazdasági rész megalapozott! Más kérdés, hogy így sem szavaznék rájuk Gyurcsány miatt...


Egyébként nem tudom, hogy hazánkban miért számít az szitokszónak, ha valaki nem ad, hanem megszorít?! Az lenne a világ legnormálisabb dolga, ha válság idején csak osztogatnának?

2013. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!