Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 6 éve nem jártam Budapesten....

6 éve nem jártam Budapesten. Mi változott azóta?

Figyelt kérdés

Honvágyam van. Meséljetek légyszíves. Csak cikkekből, netes fórumokból van lehetőségem tájékozódni.

Kinek mi a benyomása, mi változott az elmúlt 6 évben Budapesten? Mit látnék ma máshogy, ha lenne lehetőségem odamenni?


(Budafok/Budatétényben éltem és a Lehel térre jártam dolgozni.) Ha ma mennék ezen a vonalon mit látnék másnak?


2013. jan. 24. 09:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem csak üzletek, irodák, raktárak, kb minden halott ha a belvárostól kicsit kintebb megy az ember. Újbudán is minden eladó/kiadó.


Móricz...metróépítés lezárva, bár már az Alle-Bercsényi utca felől legalább át lehet járni. A gomba még mindig pont ugyanolyan állapotban van mint X éve volt, a térkő lapok meg még mindig csúsznak ha nedvesek.

Ferenciek tere...azt most újítgatják, szét van túrva a környék ahogy láttam.

Blaha...az meg pont ugyanolyan sz@r mint régen volt, tele cigánnyal, meg csövessel.


De mondjuk én meg kb 6 éve vagyok itt, igazából nagyon extra változást ne várj, az emberek is pont ugyanolyanok mint régen.

2013. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

És Zugló, meg a Pólus környéke?


A Campona környéke?


Újpest?


Thököly út? Macskakövek?


Rádai utcát nagyon szerettem, meg a környékét. Krúdy utcában a vega étterem megvan még?


Szent Imre kórház? Szent János kórház?


A Moszkva tér?

2013. jan. 24. 10:56
 13/18 anonim ***** válasza:
Több lett a hipster:)
2013. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Thököly út? Macskakövek? "


Na az az egy pozitívum van, hogy az nincs, mármint a macskakő. Legalábbis a Hungária-Dózsa György út között. Viszont a Keleti mellett még mindig nem lehet rajta közlekedni, ez szerintem 6 éve is úgy volt már (négyes metró munkálatok).

Amúgy általában rosszabbak az utak, mint 6 éve.

2013. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Csak a nevek változtak, semmi más. Politikusok nevei, utcák nevei, minden. Nincs már Demszky, van Tarlós, nincs BKV, van BKK, nincs Moszkva tér, van Széll Kálmán. A köztérfelújításokra szánt pénzek felét ugyanúgy kilopják, így még mindig az igénytelen, heteken belül széttöredező "dísz"burkolatok a menők, a tragasz buszokat pedig átfestik, hátha akkor újnak tűnik. Összefoglalva, a város ugyanolyan élhetetlen, mint eddig.
2013. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bezárták az összes játéktermet! Nem tudok hol rulettezni!
2013. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A Ráday utca előtt van a metróépítkezés, szóval csodálom, hogy ha egy külföldi pl. betéved oda. Ugyan ki van írva, hogy továbbra is üzemel minden, de szerintem aki nem tudja, hogy ott van, az nem találja meg.

Van Starbucks Café.

Lett egy csomó kicsi Tesco, a nagyok meg, van amelyik "Tesco Extra" lett.

Ha olcsón akarsz kajálni meg mindenféle szolgáltatást igénybe venni, akkor kuponos oldalakon kell nézelődni, mert ott tök olcsón lehet hozzájutni mindenféléhez. Mivel már vagy 1000 féle van és lehetetlen megjegyezni, gyűjtőoldalt kell nézni, pl. www.qponverzum.hu

A hajógyári sziget tulajdonosát lesittelték, talán be is zárták azokat a szórakozóhelyeket (?).

Megnyílt a Morrisons Liget a népligetben :)

A Dunaparton megépült a Cet (cet alakú üvegépület) a Corvinusnál, de még mindig nem adták át.

A volt Közgáz Egyetem Corvinus egyetem lett :), egy csomó főiskolát és egyetemet bezártak vagy összevontak.

A BKV megint emelte a jegyek és bérletek árát. Az ellenőröket közteresek is kísérhetik.

Tök jó így összegyűjtögetni ezeket a dolgokat :)

2013. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

:)))


Tudjátok, hogy messziről a rossz dolgok is mennyire tudnak hiányozni?

2013. jan. 24. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!