Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 6 éve nem jártam Budapesten....

6 éve nem jártam Budapesten. Mi változott azóta?

Figyelt kérdés

Honvágyam van. Meséljetek légyszíves. Csak cikkekből, netes fórumokból van lehetőségem tájékozódni.

Kinek mi a benyomása, mi változott az elmúlt 6 évben Budapesten? Mit látnék ma máshogy, ha lenne lehetőségem odamenni?


(Budafok/Budatétényben éltem és a Lehel térre jártam dolgozni.) Ha ma mennék ezen a vonalon mit látnék másnak?


2013. jan. 24. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Megdőlt az szdsz, mszp uralom a fővárosban ... Elkezdett szépülni, épülni és van jövőkép is.. Turistaként én észre veszem a változásokat,de valszeg másnak is feltűnt, ezért van benne top 10-100 ajánlókban a főváros ...
2013. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

5× annyi a bezárt üzlet.

Ez a legnagyobb változás.

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jahh és kevesebb a dugó, mert senki nem bírja lassan kifizetni az üzemanyagok árát!
2013. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó új pláza épület azóta.

Aréna plaza (ezt még lehet, hogy láttad, kb. 6 éve épület)

Europeum

Corvin Plaza

Allee

A Combinókat is láttad talán, de az új Alstom metrókat még biztos nem.

A metróépítkezés miatt egy csomó terület le van zárva, neked ez is biztos furcsa lesz, mi már megszoktuk (minden sz@rt meg lehet szokni).

Röviden ennyi jut az eszembe.

2013. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez vicc, épült helyett kétszer is épületet írtam, tök véletlenül. Javítom :D
2013. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen az Arénára még emlékszem. A Combinóval is utaztam. Még néhány metrólezárásra is emlékszem, Kelenföld, meg a Keleti volt lezárva.

Hol zártak be azok az üzletek, amiket írtatok? Móricz Zsigmond körtér ma milyen? Az volt a kedvenc csomópontom.

Az Ezsébet híd és utána a Ferenciek tere, a Blaha? Hú a Blahát de utáltam...

Milyen a Nyugati, a Westend, milyen az Andrássy út, a Lehel téri piac?


A hajléktalanok, az emberek az utcán? Mi a divat? Mit hordanak ma az emberek? Milyen plakátok vannak?

2013. jan. 24. 10:06
 7/18 anonim ***** válasza:
Mindenhol zártak be sok üzletet, de jellemzően nem a piacokat és nem a nagyobbakat. Sok az üres kirakat meg a lepapírozott.
2013. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A körúton zár be a legtöbb üzlet. Rengeteg turkáló nyílik, de nagy része csődbe is megy.

A Móricz is le van zárva. KFC lett a Pizza Hut helyén. Mellette van egy tök jó gyrosos, ahol 500 Ft a gyros, és nagyon finom a baklava. :) A Bartók Béla úton is sok a bezárt üzlet, és valamiért ott mindenhol ilyen galériákat nyitnak.

Az Erzsébet híd nem változott, de a Margit hidat szépen felújították. A Ferenciek terén most kezdenek építeni valami új főutcát, a látványtervek alapján jól fog kinézni. A Blahán az a régi épület amit lebontottak részben, az újjá lett építve és abban van az Europeum nevű (elég kicsi) plaza. Ha másra nem is, arra jó, hogy ingyen el lehet menni retyóra :)

A Westendben is vannak új üzletek. A Jeans Club megszűnt.

A hajléktalanokat egy időre kitiltották, mármint hoztak egy törvényt, hogy tilos az utcán élni, akkor kicsit kevesebben voltak, de ezt alkotmányellenesnek minősítették és most már megint tele van velük minden.

a rendőrök egy csomószor vegzálják meg igazoltatják az emebrt, pl. ha egy netkávézóba ülsz, engem ott már többször is igazoltattak. Amúgy ezek tök olcsóak lettek, pár éve még sokkal drágább volt, most meg már elterjedtek ezek az arabok által üzemeltetett netezők, ahol 100 ft/óra a netezés.

Divat: sokféle szín van divatban, királykék, türkiz, rozsdaszínek, női cipőben a nagyon magas tűsarok a divat, nem is lehet hordani :) tavaly még a combcsizmák voltak a menőek, az sokkal jobb volt. Cicanadrág, pufidzseki és társai hódítanak.

2013. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 poet1 ***** válasza:
Gyurcsány lemondott! Több szórakozóhelyet bezártak, volt tüzijáték augusztusban. :D
2013. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mindent átneveztek, Ferihegyet Liszt Ferenc repülőtérnek, Moszkva teret Szél Kálmán térnek, Dr. Schmitt Pált Schmitt Pálnak...
2013. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!