Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az utakon gépjármű...

Szerintetek az utakon gépjárművel "közlekedő" cigányok hány százalékának van vezetői engedélye?

Figyelt kérdés

Ahol lakom legalább 3 autós iskola van,de valahogy cigány tanuló vezetőt nemigazán látni. Természetesen tisztelet a kivételnek!!!

Ha balesetet okoznak mivel jogsi ugye nincs(általában kötelező és műszaki se) mennyivel másabb az eljárás ellenük?


2013. jan. 24. 02:55
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Vannak "városi legendák" a jogsik körül, ám volt időszak, amikor nem kellett még a 8 általános sem a jogsihoz (ha jól tudom, már ismét feltétel, nem elég az írni és olvasni tudás). Amelyik akarta, az megszerezte.

Ha nincs jogsi, az csak plusz bírság a vezetőnek, viszont ha nincs (érvényes) kgfb a cigány kocsiján, akkor szívás van, ui. ekkor _csak_ polgári peres eljárásban (bíróság előtt) tudod a vezetőn követelni a kár megtérítését.

Szépen beperled, aztán vagy laposra ver a per előtt, vagy nem. Mire a pernek vége, lesz egy szép, jogerős döntésed, meg egy behajthatatlan követelésed, ui. a károkozó nevén akkor már nem lesz semmi.

2013. jan. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mifelénk városi sajátosság a kocsi bontás.Megveszik a roncsot szétszedik majd viszik a Méh telepre. Nem is ezzel van a baj hanem hogy előtte mint az állat száguldoznak az utcákon fel-le amíg a benzin tart. Saját szememmel láttam alig 10 éves purdé "vezette" a roncs skodát. Rendőr persze 1 darab se a környéken,minek is lenne majd csak akkor ha elgázolnak valakit.
2013. jan. 24. 04:11
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

60-70% közé teszem.

Mielőtt megkérdeznéd, magyaroknál úgy 92-95%.

2013. jan. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem jórészüknek nincs jogosítványuk. És amíg szinte bármelyik rendőrt le lehet fizetni szaros 10-20 ezer forinttal, addig nincs is nekik rá szükségük. Ez van sajnos.
2013. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Miskolcon elég sok kisebbségi autóvezető tanoncot láttam már.
2013. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt itt 1 nagyon jó komment közel A4 méretben,kíváncsi lennék kinek szúrta a szemét?
2013. jan. 25. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10% Szerintem :D X"D
2013. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dr Lapua szerintetek megoldást hozna?
2013. jan. 27. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!