Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2014-ben a Fidesz csak a...

Ha 2014-ben a Fidesz csak a Jobbik segítségével tudja megszerezni a többséget, összefognak?

Figyelt kérdés
Szerintem a két jobbos pártnak össze kell majd fognia, ha nem akarják újra vissza a balliberális kormányt. Kérdés, a Jobbik lemond-e az elveiről?
2013. jan. 23. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

# 8


Te nem hogy logikus gondolkodásra de leginkább semmilyenre nem vagy képes. Azt meg meg kéne érteni, hogy az hogy mit szeretnél, meg hogy mi fog történni az két teljesen külön dolog, ami jelen esetben semmiféle fedésben nincs egymással. És nem is lesz.


Puszta tény, hogy a jobbik népszerűsége nem nő hanem csökken, mert még a szélsőjobbos nézeteket vallók is szép lassan jönnek, rá hogy a párt csak egy fidesz2.0 akik magukra húzták ezt a hobbináci jelmezt, hogy szavazókat szerezzenek.


A Fidesz népszerűsége meg csökken, de ne felejtsük, hogy most jönnek majd az ész nélküli nyugdíj emelések, tömik pénzzel a határontúliakat, meg majd lassan a tanárokkal is megegyeznek és az égbe emelik a bérüket. Ezzel simán ott lesznek 40% közelében de kormányalakításhoz le kell valakivel paktálniuk és ki mással tennék azt mint a sajátjaikkal(jobbik) akiknek addigra talán marad annyi debil szavazójuk, hogy 10-15% körül legyenek.


Azok akik meg elpártoltak a fidesztől egy részük nem megy el szavaznak, mint ahogy az történt az előző választás idején, kis részük meg az MSZP-hez csapódik. Azt még valószínűnek tartom, hogy addigra a képbe kerül egy újabb politikai erő, mivel most rengeteg szavazó van aki nem tud kire szavazni, és egy jól irányzott kampánnyal még ilyen rövid idő alatt is komoly szavazótábort meg lehet nyerni.

2013. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

""Te nem hogy logikus gondolkodásra de leginkább semmilyenre nem vagy képes. Azt meg meg kéne érteni, hogy az hogy mit szeretnél, meg hogy mi fog történni az két teljesen külön dolog, ami jelen esetben semmiféle fedésben nincs egymással. És nem is lesz.



Nézd, kis csillag-szóró!

Olvasd végig hogy mit írtál.

Egyből látni fogod hogy ki az aki a mai aktuális tényeket veszi figyelembe és ki az aki alternatívákat álmodik.


""Puszta tény, hogy a jobbik népszerűsége nem nő hanem csökken,"


Na ez az amit te szeretnél!

Valójában nem csökken, hanem lassan és kimértékben nő.

Persze a választások előtt mindig a Jobbik produkálja a kampány alakalmával a legnagyobb bővülést.

Persze hogy ennek a logikáját megértsd ahoz kevés az ideológia, de segítek. Mivel a Jobbik van a média által legjobban elhallgatva, lehúzva, elhazudva, általában a stagnálás is nagyon jó előjel, hiszen a negatív befolyásolás és az infó blokád nem nem hat. Viszont a kampányban legfeljebb kisstílű lejárató, karaktergyilkos megoldásokkal manipulálhatnak, ami kevés.

Ez nem képzelgés, hanem a tapasztalatok és az azzal összecsengő logika életképes értelmezése.


"mert még a szélsőjobbos nézeteket vallók is szép lassan jönnek, rá hogy a párt csak egy fidesz2.0 akik magukra húzták ezt a hobbináci jelmezt, hogy szavazókat szerezzenek.


Na ezt miből hámoztad ki?

Mi az hogy szélsőjobbos nézetek?

Engem pld nem érdekelnek az ideológiák, én szavaznék az MSZP re is, csak legyen annyira konzekvens, szinergikus, és értelmezhető a gazdasági programja a gazdasági problémáink diagnózisa mint a Jobbiké. "tudod milyen sokan vagyunk így?"



"A Fidesz népszerűsége meg csökken, de ne felejtsük, hogy most jönnek majd az ész nélküli nyugdíj emelések, tömik pénzzel a határontúliakat, meg majd lassan a tanárokkal is megegyeznek és az égbe emelik a bérüket. Ezzel simán ott lesznek 40% közelében de kormányalakításhoz le kell valakivel paktálniuk és ki mással tennék azt mint a sajátjaikkal(jobbik) akiknek addigra talán marad annyi debil szavazójuk, hogy 10-15% körül legyenek.


Teljes logikátlanság!

Ok a Fidesznek kell valaki.

De a Jobbiknak miért kellene a Fidesz?

Nem vagy képes megérteni hogy a Jobbik nem lesz öngyilkos?

Ha mint külső támogató működik a parlamentbe akkor is érvényesítheti az elképzeléseit, nem kell ahogy koalíciót kötni! Majd ha már képes lesz a gyűjtőpárti működésre és a velejáró átalakulásokra, minden tekintetben akkor lesz lehetséges mind a kormányzás mind a koalíció.



"Azok akik meg elpártoltak a fidesztől egy részük nem megy el szavaznak, mint ahogy az történt az előző választás idején, kis részük meg az MSZP-hez csapódik.


Jahh.

A Jobbikhoz meg 1 Fideszes sem pártol át?

De akkor ki is képzeleg alaptalan?


" Azt még valószínűnek tartom, hogy addigra a képbe kerül egy újabb politikai erő, mivel most rengeteg szavazó van aki nem tud kire szavazni, és egy jól irányzott kampánnyal még ilyen rövid idő alatt is komoly szavazótábort meg lehet nyerni.


Hogyne.

Csipke Rózsika pártja.


Gondolkodj!

A pártok közül a Jobbiknak van a legelkötelezettebb szavazótábora. A baloldal osztódik az az balról nem igazán nőhet ki, hiszen minden kinövés egy osztódás és nem egy burjánzás. A Jobb meg a jelen állás szerint nem osztódik.


Komolyan nem értem te mit nevezel logikának?

Én nem állítom hogy amit én leírok az úgy is lesz, hogy én vagyok a látnok, de nem prejudikálok hanem az aktualitásokat elemzem és keresem a kézenfekvőt.

2013. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dick Esmen ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A fidesz várhatóan 2014-ben is megszerzi a szavazatok többségét, mert a baloldal ezekkel a hataloméhes figurákkal képtelen lesz egységet alkotni. Az egyfordulós választáson pedig külön-külön esélytelenek a fidesszel szemben. A kérdés csak az, hogy meg lesz-e a fideszes többség a parlamentben.

Ha nem lesz meg, akkor Orbán bevállalja a kisebbségi kormányzást és itt jöhet be a képbe a Jobbik mint külső támogató, megfelelő előnyökért cserébe.

2013. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!