Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az kormány szerint nincs...

Az kormány szerint nincs semmi köze a felsőoktatásnak az oktatóknak és a szakszervezetőknek?

Figyelt kérdés

"Ennek a fórumnak az Emmi és a HÖOK mellett a Magyar Rektori Konferencia lenne a tagja, illetve „az őket érintő kérdésekben” szót kapna a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Magyar-Európai Gazdasági Tanács is. Ez azt jelenti, hogy a HÖOK legitimálja a miniszter tárgyalási módját, és az marad az egyetlen hallgatói szervezet, amellyel a kormány hajlandó tárgyalni, kimarad az egyeztetésből a Hallgatói Hálózat (HaHa), ahogy az Oktatói Hálózat és a szakszervezetek is. "


[link]


2013. jan. 20. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Bár furcsán hangozhat egy teljesen liberális embertől, mint én, de szerintem az Oktatói Hálózatnak, aminek szinte mind bölcsészkaros, SZDSZ-hez, LMP-hez és egyéb hasonló pártokhoz köthető tanárok a tagjai, valamint a Hallgatói Hálózatnak, ami konkrétan a dilettantizmusával komolytalanná teszi az egész tiltakozást, semmi keresnivalója a tárgyalásokon. Az rendben van, hogy a HÖOK az ő véleményüket is kikéri, de egyébként nem hiszem, hogy érdemben hozzá tudnának szólni az ügyhöz. Márpedig én azt gondolom, mint felsőoktatási hallgató (tehát mint érintett) hogy egy rendes megegyezés legyen a tárgyalás célja, nem pedig az, hogy a kormányzat minden egyes lépését gondolkodás nélkül elutasítsuk. Mert akkor jogosan bélyegezik meg a hallgatókat azzal, hogy az ellenzék nyomja őket. A szakszervezetek kizárása ellenben nem elfogadható.


És hogy miért tartom dilettánsnak a HAHA-t? Mert a megmozdulásaikkal, minket diákokat járatnak le. Az, hogy tüntetünk és vonulunk a városban, rendben van, én is kint voltam. De szerintem az már túlmegy a kulturált tiltakozás határán, hogy előadásokon minősíthetetlenül rikácsolva ordibálnak (lásd a legutóbbi esetet), vandál módon összefirkálják az egyetemi épületeket és környékét, lezárják a lifteket a vizsgaidőszak közepén, és még lehetne sorolni. Nem hinném, hogy ezzel mást is el lehet érni, mint a tiltakozás komolyságának leépítését.

2013. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egyébbszakszervezetekbe a felsőoktatásban tanító, dolgozó személyeket is kizárják. Nem csak középiskolai tanárok vannak. PL fdsz
2013. jan. 20. 23:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Őket is ugyanúgy érinti. Az ő állások is kockán forog.


[link]

2013. jan. 20. 23:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy a komány úgy gondolja e, hogy semmi köze sincs a tanároknak sé a szakszervezeteknek a felsőoktatáshoz?
2013. jan. 21. 02:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem jobban nyugtalanít az, hogy helyettük ezeket a lobbiszervezeteket ülteti az asztalhoz. Olyan keletiszeles dolog.
2013. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az idézet a már régtől megszokott minőségű és célzatú propagandaszöveg. Mint ilyent, merőben felesleges kritizálni, mert az csak eltereli a figyelmet a lényegről. Egy tanulmányt (nyilatkozatot), tartalma és stílusa alapján vagy van értelme javítani (elfogadni), vagy újra kell írni. Itt az utóbbiról van szó.


A kormány a felsőoktatást (is) diktátumokkal vezérli. Ha nem így lenne, az egyeztetést, mint a döntés előkészítését értelmezné, nem pedig a döntés kényszerítő kritikájának. Ezért mindenféle egyeztető fórum csak formális lehet, amiből nem az következik, hogy szükségtelen, hanem az, hogy a kormány partnerének teljesen más kell legyen a szerepe, ezért viselkedése is.


A felsőoktatás irányítása egy nagyon összetett folyamat. Legfelső szintje általános irányelvek (célok) meghatározása, ezért érthető a legszélesebb tanácskozókör (oktatók, hallgatók, ipar, mezőgazdaság, pénzügy, és politika). Ebben a teljes konszenzus a cél, különben az ellenérdekelt résztvevő a maga lehetőségeivel el fogja szabotálni, vagyis a cél nem valósul meg. Ha a célokat elfogadtuk, az egyes részterületek sajátos - a célokat megvalósító - eljárásait kell kidolgozni. Az szakmunka, ezért a kormány partnerei változnak, a szakiránynak megfelelően. Például az oktatás szervezésében az iparnak semmi keresnivalója, de szakirányok meghatározásában annál inkább. Az oktatási anyag átadásának technikájában a hallgatóságnak kell, hogy véleménye legyen, de a tematika kidolgozásához kevés köze lehet. Elvégre azért van ott, hogy megtanuljon valamit, nem azért, hogy kidolgozza, mit tanuljon.


Röviden szólva az idézet igazság- és realitástartalma már eldőlt azzal, ki mondja. Ha nem felel meg, nem az idézetet kell a helyére tenni, hanem a szerzőjét.

2013. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!