Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a 10% gáz árcsökke...

Szerintetek a 10% gáz árcsökkentés az a háztartásban használt gázpalackokra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Jogos a felvetés, de szerintem a jogalkotók erre nem gondoltak.

Ugyanúgy mint azokra sem, akik fával és szénnel fűtenek.

2013. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
soha nem gondolnak ránk akik fával fűtünk vagy gázpalackkal főzőnk..pedig a fa is pénz nem is kevés nekünk is meg kell venni ha nem akarunk megfagyni..
2013. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
nekem nem kell a segítségük
2013. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát most már nekem se kell de amíg iskolába jártam sokszor kellet hazajönnöm a 12 fokos lakásba...akkor jól jött volna.
2013. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A gázárcsökkentés azért nem vonatkozik használt, és másmilyen gázpalackokra, mert a palack nem gáz. Azt viszont meg kell nézni a jogszabályban, hogy pontosan hogy szól a mondat. Gázról, földgázról, vezetékes gázról, vagy miről beszél. Ha csak úgy gázról, akkor szól a palackosról is. Ha jelzőt tettek mellé, akkor a gáznak csak egy részéről.

Olyan egyébként nagyon ritka, hogy egy törvény minden állampolgárról szóljon. A törvény mindig arról szól, amit az adott helyzetben másképp akar. Ettől még az őt idéző politikusok mondhatják hibásan (nem észlények). A rezsicsökkenésben sok más is benne foglaltatik, ezért nem lehet csak úgy általában beszélni róla, hanem azt kell mondani, hogy a rezsinek ez meg ez a része. Abból kiderül kire akarták vonatkoztatni, és mennyire.

2013. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

A kérdező nem szó szerint a gázpalackra gondolt, amikor az árcsökkenést kérdezte, hanem a palackos gázra!

Azért egy kicsit gondolkodhatnál, mielőtt lepontozod mindazokat, akik értették, és arra válaszoltak, amire a kérdező kíváncsi!

2013. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
2013. jan. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!