Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint a jogállamiságot...

Már megint a jogállamiságot szegi meg a kormány a visszamenőleges törvénykezéssel?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 16. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt támogatom,hatalmas pénzek vannak kimenekítve az országból.
2013. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tőlem megszeghetnék, ha ilyen "jó célból", kár, hogy úgyis találnak utat a csalók arra, hogy egy fityinget ne kelljen fizetniük a több százmilliós vagyonukból.
2013. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ebben semmi szokatlan nincs. Eddig is ezt csinálták.
2013. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Attól, h ilyen, vagy olyan célokra használjuk, nem változik a tény, h a jogállamiság eszméjébe eléggé nehezen helyezhető a visszamenőleges törvénykezés.


Egyébként ez szép menet lesz, kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. Ahhoz, h a kormány elérje a célját, banktitkokat kéne megszerezzen. Azt meg nem nagyon szokták egykönnyen kiadni.


Nekem ez ugyanannak tűnik, mint az IMF-tárgyalás. Felállítanak egy testületet, a tagok jó sok plusz pénzt kapnak érte, hónapokig úgy csinálnak, mintha dolgoznának, aztán a végén semmi eredménye nem lesz a dolognak.


De ne legyen igazam, én is jobban aludnék azután, h a kisemberektől lenyúltak 3000 milliárdot, most az igencsak gazdagoktól elvesznek 1000-et.

2013. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jogbiztonság szempontjából visszás a visszamenőleges törvénykezés. Viszont 2 határidő is volt, még a rádióban is folyamatosan figyelmeztettek arra, hogy nem lesz újabb határidő, vegyék komolyan, mert "bünti" lesz. Még a NAV-tól is több nyilatkozatot hallottam, hogy milyen jog- és anyagi következményekkel jár, ha valaki mégsem hozza haza -egyébként kedvezményes adózással, titkosítva- a vagyonát.

Persze a jogalkotók is figyelembe vehették volna a határidőt, különösen úgy, hogy órák alatt tudnak dönteni.

2013. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Még a NAV-tól is több nyilatkozatot hallottam, hogy milyen jog- és anyagi következményekkel jár, ha valaki mégsem hozza haza -egyébként kedvezményes adózással, titkosítva- a vagyonát. "


De mi az, hogy vissza KELL hozni??? Mi köze van az államnak ahhoz, hogy én hol tartom a SAJÁT pénzemet?

2013. jan. 16. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez csak részben saját pénz. Ugyanis nem adóztak utána.
2013. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Ország pénze legyen az országban. A külföldieké meg külföldön.


Az ilyen kavarásnak csak KAMATFIZETÉS, ELADÓSODÁS a vége minden ország részéről.

2013. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért érdekelne, hogyan akarja a kormány megszerezni a betétesek adatait a svájci vagy a ciprusi bankoktól...



Egy patetikus eszme nevében jópénzért fel lesz álíltva egy újabb semmittevő bizottság, ami majd úgy tesz mintha dolgozna az ügyön.

2013. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Az Ország pénze legyen az országban. A külföldieké meg külföldön.


Az ilyen kavarásnak csak KAMATFIZETÉS, ELADÓSODÁS a vége minden ország részéről."


Azért van gondolkodás. Mi lenne a befektetésekkel?

2013. jan. 16. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!