Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne csökkenteni az...

Rémuralom kérdése:

Hogyan lehetne csökkenteni az állami újraelosztás arányát?

Figyelt kérdés

Közhely, hogy Magyarországon abszolút mértékben és Európához viszonyítva is túlzottan széles körű redisztribúció van, és ez megfojtja a gazdaságot. Hogyan lehetne ezt rövid távon (például egy kormányzati cikluson belül) úgy csökkenteni, hogy a lehető legkevesebb kárt okozza?

A válaszokban, kérem, tekintsünk el attól, hogy a magyar politikai paletta alkalmatlan bármiféle kompromisszumra, bármikor előfordulhat olyan, hogy egy demagóg kormány kerül hatalomra, és mindent visszacsinál. Az elméleti megvalósítási lehetőségek érdekelnek.



2013. jan. 13. 15:29
1 2
 11/12 EagleHUN ***** válasza:

Nem szabad általánosan csökkenteni a nyugdíjakat az valóban rosszabb helyzetet teremtene sokak számára akik már egyébként is többet érdemelnének.


-Viszont olyat el tudnék képzelni hogy aki 1990 előtt ment nyugdíjba, és előtte magas állami pozícióban a Cucilista diktatúrának a fönntartásában dolgozott, ahol ugye a teljes eladósításunk elkezdődött, na azok csak minimál nyugdíjra legyenek jogosultak, utólag visszamódosítva. (Ugye ugye Bélabácsik 250e-es nyugdíjjal)


-És olyat is el tudnék képzelni hogy nagyon lassan (kb 20 év alatt), kizárólag a legalacsonyabb nyugdíjak emelgetésével egyfajta állami egyen nyugdíjat vezetnének be, aminek értéke a LEDOLGOZOTT munkaévektől és maximum a végzettségtől függene, attól hogy ki mennyit keresett míg dolgozott nem!

Ezt kell kiszedni a rendszerből hogy javuljon az újraelosztás, mert ez jelenleg egyfajta hétköznapi nyelvre lefordítva azt jelenti hogy aki jól élt és jól keresett nagyon kevés munkával(politikus, menagerek, jogi réseket kihasználásból meggazdagodók...) az nyugdíjában is előnyt élvez, míg aki keményen gürizett emberölő melókat kevés pénzért (és ezért betegebb is általában) pont az nyugdíjában is kevesebbet kap a jelenlegi rendszerben.

ez egyébként ösztönözné az önkéntes nyugdíj előtakarékosságot is. Mert hát aki ezt tudná és megteheti az félre is tenne emiatt.


-Olyat is el tudnék képzelni hogy mondjuk új törvényben meghatározzák hogy a minimálbér 4-5 szeresénél többet keresőknek nem jár családi pótlék (csak a nemrég bevezetett adókedvezmények).

És még lehetne ötletelni.


A lényeg, a kedves kérdezőnek mondom, hogy az ilyen változás sosem lesz és lehet gyors. Idő kell míg a lomha rendszer elviszi a dolgokat.

2013. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"...na azok csak minimál nyugdíjra legyenek jogosultak, utólag visszamódosítva."


Utólag ne módosítgassunk semmit, ezt hagyjuk meg a Fidesz politikai-jogi kultúrájában. A továbbiakra benne vagyok, de ezek egyre kevesebben élnek, és sokkal kevesebbet lehetne vele megtakarítani, mint sokan gondolják.


"állami egyen nyugdíjat vezetnének be, aminek értéke a LEDOLGOZOTT munkaévektől és maximum a végzettségtől függene, attól hogy ki mennyit keresett míg dolgozott nem!"


Én meg a nyugdíjrendszert egy az egyben magánpillérre helyezném, és akkor ledolgozott évektől és végzettségtől függetlenül lehetne egy minimálnyugdíj, amit rászorultsági alapon lehetne adni. De ez hosszú táv, rövid távon semmi érzékelhető hatása nincs.

Hogy a fizikai munkás miért keres kevesebbet (és lesz ezáltal kevesebb nyugdíja), mint a menedzser, azt hadd ne itt ecseteljem, ez a kérdés másról szól. Ha kiváncsi vagy rá, írj privátban, ha nem, akkor meg úgyis mindegy.


Tudom, hogy gyorsan nem vonulhat ki mindenből az állam. De amiből lehet, abból mielőbb ki kéne.

2013. jan. 15. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!