Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kapok több fizetést?

Miért nem kapok több fizetést?

Figyelt kérdés
Azt mondták,hogy kivezették a szuperbruttót és aki Bruttó 190.000Ft felett keres az többet visz haza.Megnézetm a tavalyi és az idei bérkalkulátorokat de ugyanaz az összeg jön ki!Bruttó 200.000 felett keresek!
2013. jan. 2. 20:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szemléletváltásra van szükség.

Vége van már annak,hogy csak az az ember aki egyetemet végez.A családokban is jó lenne ezt felfogni.

Ha az apuka mérnök,de a gyerek nem jó tanuló,akkor most már nem biztos hogy az egyetemet kellene forszírozni.

Nem ciki már a munka,különösen ha azzal boldogul,az egyetemmel meg nem boldogul.

Vége van ,lezárult egy világ 2008-ban,csak sokan még mindig nem akarják látni.Én csak ezt akartam mondani.

A válság erről szól,más világ lesz...tetszik,vagy nem.

2013. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

# 21:


Az a baj, hogy miközben azt mondják, hogy a fiatalokat a főiskola / egyetem irányából a szakmunkásképzők irányába kell orientálni, nincs életképes gyakorlati oktatási program, így a szakmunkásképzőkből kikerülők nagy része, sokkal több, mint bölcsészszakos diplomás, pályaelhagyó lesz és beáll a gyárban szalagmunkásnak, minimálbérért.


Először a feltételeket kellene megteremteni, hogy a szakmunkás bizonyítány ne csak egy darab papír legyen, hanem használható tudás legyen mögötte.

2013. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ez igaz.Ezt meg kell oldani.Hiányoznak a régi szakik.Aki még maradt az is nyugdíjközelben van.

Nekem van egy ismerősöm,szerelő szakmával ment ki Angliába.

Pár nap alatt kapott munkát Oxfordban a Mini-Cooper cégnél,igaz szalag mellett dolgozik,de nagyon gyorsan elhelyezkedett.A jó szakinak nem kell félni.

2013. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Sokkal többre jut valaki most egy szakmával,még országot is választhat akkora a hiány bizonyos szakok esetén.

/Fényező,hegesztő,forgácsoló,marós,autószerelő...nem ragozom/ 3-4 országba is tárt karokkal várják őket.

Nem kell izgulniuk,hogy nem lesz munkájuk. "


Ez nem igaz.

[link]

2013. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Vége van ,lezárult egy világ 2008-ban,csak sokan még mindig nem akarják látni.Én csak ezt akartam mondani.

A válság erről szól,más világ lesz...tetszik,vagy nem."


Éppen ellenkezőleg. Mint a 2008-as válságban kiderült, hogy akinek magasabb volt a végzettsége az jobban átvészelte ezt. PL kisebb arányban szabadultak meg diplomásoktól, mint szakmunkásoktól. (USA-ban készítettek erről felmérést)


És Miért fontos az oktatás?

A diploma megszerzése természetesen nem öncél: a kérdés éppen azért kulcsfontosságú, mert ez a társadalmi mobilitás egyik legfőbb eszköze. Ha a társadalom legalsóbb néhány százalékába is születik valaki, egy főiskolai diploma birtokában több mint 50% esélye lesz arra, hogy felemelkedjen legalább a középosztályba. Különösen igaz ez a mostani szolgáltatásalapú világban, ahol egy főiskolai vagy egyetemi diploma egyenesen a középosztálybeli lét alapkövetelményévé vált. Ezt bizonyítja többek között az az adat is, hogy az USA-ban a válság hatására több mint 10%-kal csökkent csak azoknak az állásoknak a száma, melyekhez nem kell legalább főiskolai diploma.

Sajnos tehát a fizetős oktatási rendszer éppen a diplomaszerzés által lehetővé tett előrejutási lehetőséget öli meg. A skandináv országokban, ahol az első egyetemi diploma univerzálisan ingyenes, egy gyereknek akkor is több mint 50% esélye lesz főiskolára járni, ha szülei még a középiskolát sem fejezték be. Ezzel szemben az USA-ban, ahol szinte kizárólag csak fizetős felsőoktatás van, ez az arány jóval kevesebb, mint 30%.

2013. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Pár nap alatt kapott munkát Oxfordban a Mini-Cooper cégnél,igaz szalag mellett dolgozik,de nagyon gyorsan elhelyezkedett.A jó szakinak nem kell félni."


És itt is van egy fontos dolog. Mi van azzal aki nem tus szalag mellet dolgozni? Én 2 hónap után megőrülnék a monoton, folyamatosan ugyanazt művelő munkától. Bátyám is ugyanezen a véleményen van. (mivel én még tanulok, így az ő véleményt mondom el) Ő az olyan munkát szereti ami változatos a problémák terén. Nem egyhangú. Pl a programozó ez.

2013. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ja kérem, az hogy mit szeretnénk,és reélisan mire van lehetőség az nem mindíg fedi egymást.

Persze törekedni kell mindíg arra amit szertnénk csinálni.

Egy életút elég hosszú,és hullámos,vannak benne sikeresebb évek,és sikertelenek is.Ezt egy fiatalnak is tudnia kell,különben,mint itt a lapon is sok lesz a kiábrándult,és azt hiszi rögtön külföldre kell elrohanni.

Hol van az megírva,hogy mindig egyre jobb lesz?

Most Európa átrendeződik,próbálja erre a választ megtalálni.Látszik jól csak be kell kapcsolni a rádiót,

hogy külföld is szenved.Persze nem a zenés adókat,ott mindíg minden "Happy." Agymosás!

2013. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Bruttó 240 ezer HUF esetén a nettó bér 2012-ben 155 558 HUF volt, idén 157 200 HUF lesz. "

de ezt mondom hogy 240 bruttóra kaptam eddig is idén 157 200-at...

2013. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

# 28:


Akkor jó esetben az adóbevallásod elkészítésekor kiderül miért kaptál több pénzt, esetleg korábban lett valami elszámolva, rossz esetben be kell fizetned május 20-ig a különbözetet a kb. 20 ezer forintot a NAV-nak.

2013. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!