Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik, hogy Magyarország...

Létezik, hogy Magyarország fejlettebb, mint Portugália?

Figyelt kérdés
HDI szerint Magyarország a 38., míg Portugália csak a 41.
2012. dec. 26. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én nem hallottam túl jókat róla.

lehet.

2012. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy nálunk jobb az élet, mint Portugáliában, de én ezt nem ilyen absztrakt mérőszámokon keresztül ítélném meg.
2012. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A HDI elég komplex és azt mondják, jobban visszaadja a GDP/főnél, mennyire fejlett egy ország, azzal viszont vitatkoznék, hogy Magyarország (jelenleg) fejlettebb.

Infrastruktúra tekintetében messze el vagyunk maradva a portugáloktól, ott azért a bérek is magasabbak, az árak viszont nem. Mindkét országban hatalmas különbség van a főváros és vidék között. Portugáliának viszont rosszabb kilátásai vannak.

2012. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miben? Ha a mocskot nézed az utcákon, az elhanyagoltságot, akkor sokkal fejlettebb. Ha az emberi viselkedést nézed, sokkal fejlettebb. Ha az ipar szerkezetét nézed, akkor nem annyira. Ha a teljesítőképességet nézed, akkor se fejlettebb. Ha a nagyvárosi közlekedést nézed, sokkal fejlettebb. Ha a turizmus reklámját nézed, sokkal fejlettebb. Ha a gazdasági mutatókat nézed, egyes esetekben talán kicsit előrébb, más esetekben egyértelműen hátrébb van. És még sorolhatnánk. Így jön ki a sorszám, meg is tudod magyarázni, ha tudod, mit milyen súllyal vettek számításba.
2012. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!