Mi ez a népbutítás az energiaár 10%-os csökkentéséről mikor az egy fillérjébe nem kerül a kormányzatnak? A díjcsökkentést a szolgáltatók "kontójára" fedezik! (többi lent)
A 10% -os csökkentést a rendeletileg a hatósági ár csökkentésével, központilag érik el. Mindezt az energiaszolgáltatók kontójára „nagyvonalúskodva”. Az államnak egy fillérjébe nem kerül.
A sok „elbutított” meg elhiszi, hogy milyen rendes és jóságos a kormányzat, és „szeretett vezetőink”.
Közben meg közük nincs hozzá.
Hosszú távon pedig ezzel (és a vezetékadóval, különadókkal, illetve az energiaszolgáltatok 50% -os társasági adójával) a cégek csődbevitelét akarják elérni, hogy fillérekért lehessen államosítani őket. Akkor meg már nem lesz fontos az energiaár csökkentés, mert az államnak lenne kevesebb bevétele!!!
Propagandával minden „kamus” dolgot be lehet magyarázni az embereknek?
Mi a véleményetek erről?
Mert kötelező imádni a nagyságos vezért aki mindent megtesz szeretett népéért.
(remélem nem hiszi senki, hogy ezt komolyan gondoltam)
Ez eddig is sejthető volt, hogy a kormánynak ebből semmi kára nem keletkezik. Ha akár csak 1 forinttal is kevesebbet sikkaszthatnának el, már összerándulna a seggük lika. Akinek van esze, az tudja, hogy nincs jószívű, joságos kormány.
Nekem igazából csak az árcsökkentés a lényeg, a bevétel nagy részét mindenképpen a cápázóhorog-orrúak rakják zsebre.
Az a véleményem, hogy Nagy-Britanniában annyira elenyésző a rezsiköltség a fizetésekhez mérten, hogy félévente számláznak. Ennek az a hatása, hogy csökken a különbség az egyszemélyes házak és a 10 személyes házak fenntartása között, ami nyilván a népességszaporulat emelkedéséhez járul hozzá.
Ha az állam fizet valamit, akkor az adózók fizetik. Tehát ha az állam azt mondja, hogy csökkenti 10%-al a rezsiköltséget, az azt jelenti, hogy a szegényebbek jobban járnak, mivel nekik a 10% sok, a gazdagoknak meg jelentéktelen. Valószínűleg a szolgáltatók át fogják részben vagy egészben hárítani a pluszköltségeket, de ugye közben versenyhelyzet is van, emiatt rá vannak szoktatva arra, hogy elégedjenek meg kisebb nyereséggel a nagyobb helyett, cserébe tőlük veszik az emberek az energiát.
Pont ez a lényeg! A kormányzat pénze az adófizetők pénze. A díjcsökkentés egy fillérjébe sem kerül az adófizetőknek.
Ezek a cégek a magyar emberek pénzét lapátolják külföldre. Nem kellett volna privatizálni őket. Egyetértek azzal, hogy olcsón vásárolja vissza az állam őket, és tegye hatósági árassá a különböző díjaikat. Az EU-ban állítólag nálunk a legmagasabbak a rezsidíjak. Ideje volt ennek véget vetni.
"Egyetértek azzal, hogy olcsón vásárolja vissza az állam őket, és tegye hatósági árassá a különböző díjaikat."
Most is hatósági árasak!
Ez meg a másik népbutítás, úgyanis a jelenleg állami/önkormányzati tulajdonú cégek szinte semmivel sem szolgáltatnak olcsóbban energiát.
Ez kb. olyan hatásvadász állítás, hogy minden magyar termék kiváló minőségű, a külföldiek meg kevésbbé jók.
"Ezek a cégek a magyar emberek pénzét lapátolják külföldre."
A magyar multik hova lapátolják? Vagy a kvázi "állami" MOL? Gondolom gumicukorért meg üveggyöngyért veszik a külföldi érdekeltségeket, bért se fizetnek, se amortizációt, se fejlesztést ...
"Ezek a cégek a magyar emberek pénzét lapátolják külföldre."
A Kádár kor legszörnyűbb bűnei közé tartozik, hogy annyira eltávolította az emberek gazdasági gondolkodását az ésszerűtől és a normálistól, hogy aztán ilyen irdatlan ökörségeket írnak.
A külföldi vállalatok nem a magyarok pénzét viszik ki külföldre. Hanem a sajátjukat. Ugyanis képzeld, csak az a pénz a tied, ami nálad van, vagy a számládon. Ha odaadod a szolgáltatónak (a gázműnek gázért, CBA pénztárosnak párizsiért, a piacon a Piri néninek a paprikáért) egy szolgáltatásért cserébe, akkor az már nem a tied, hanem a szolgáltatóé.
A szolgáltató meg onnantól kezdve azt csinál vele, amit akar.
A TESCO-nál elvásárolt pénzedből (ami, újra megismétlem, nem a tied) a TESCO szépen kifizeti a magyar embereket, akiket alkalmaz, kifizeti a részben magyar beszállítóit, adót fizet a magyar állam felé, valamennyit jótékonykodik marketing célból, elintézi a helyi fizetnivalóit, aztán a maradékot szépen elküldi az anyaországba, ahová az a pénz tartozik.
Ugyanezt csinálja a CBA is Bulgáriában.
Vagy tán amikor kifizeted a piacon a krumplit, akkor is azt hiszed, hogy a kofa a te pénzedet tartogatja a zsebében, és szemétségnek tartod, amikor kenyeret vesz belőle?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!