Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok rokkant nyugdíjas miért...

Sok rokkant nyugdíjas miért kérdezi ezen az oldalon, hogy hogyan tudna mellette vállalkozást indítani, vagy dolgozni?

Figyelt kérdés
Hiszen ők rokkantak vagy nem? Nem értem.
2012. dec. 19. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen rokkantak, de a többségük nem 100%-os rokkant. Tehát otthon a számítógép mellett is lehet dolgozni, pedig munkába nem tudna eljárni. Képzeld el van ilyen is!
2012. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ezt én se értem,meg azt se hogy a legkevésbé rokkantak csak úgy vállalhatnak munkát hogy közben a járandóságukat elveszítik,viszont akiknek 80% felett van a munkaképesség csökkenésük ők korlátlanul.Tehát azok dolgozhatnak akik egyáltalán nem alkalmasak munkára.Érti ezt valaki?
2012. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Talán azért akarnak valamit kezdeni magukkal, hogy ne haljanak éhen.
2012. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Én meg azt nem értem, hogy miért fáj sok embernek, hogy mások sem akarnak éhen halni, rezsit fizetni. Tényleg ennyi ember van, akinek a családjában sem nyugdíjas, sem rokkant, sem semmilyen más rossz helyzetben élő ember nincs???
2012. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Mert a rokkantnyugdíjból képtelenség megélni, és mert bizonyos könnyebb munkákat el tudnának végezni a betegségük mellett. Az ilyen emberek többet mennek orvoshoz, táppénzre, kezelésekre, mint a normál munkavállalók, csak sajnos a munkáltatók ezt nem tolerálják.

Saját tempójukban tudnak/tudnának dolgozni, de a munkaerő piacon, ahol farkastörvények uralkodnak esélyük sincs helyet találni maguknak.

2012. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tetro ***** válasza:
95%
Édesanyám rokkant. És tudom a képzelő korlátolt szintjén ez azt jelenti, hogy nyaktól lefelé béna mozgásképtelen, de nem. Édesanyám vak. Az eddig nyugdíja, most már járadéka semmire nem elég. Viszont van munka, amit tud csinálni így is. Tudod kérdező, nagyon megkeseredett lehetsz, ha neked az az fáj, hogy mások próbálnak talpon maradni. Mások akiknek így is sokkal nehezebb, mint neked aki a gyk-ra jársz picsogni. Nem értem.
2012. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
köztudott, hogy magyarországon "nincsenek" rokkantak!Itt mindenki munkaképes, csak munka nincs.
2012. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem neked miért fáj, ha valaki előrébb akar lépni és kicsivel több pénzt akar szerezni, még ha rokkantnyugdíjas is.
2012. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Komplikato ***** válasza:
93%

Talán mert rokkantsági járadékból meg nyugdíjból éhen dögleni (se) lehet? Ez milyen hülye kérdés már. Nem tudom feltűnt e, hogy olyan országban laksz, ahol sok nyugdíjas(!) azért dolgozik, mert különben megfagyna a plusz pénz nélkül? És egy csomó cég nyugdíjasokat meg rokkantakat foglalkoztat, mert őket kevesebb pénzért tudják alkalmazni? És az, hogy akiknek nem sikerül a fenti, mert nem jut meló vagy túl öregek és betegek azok simám megfagynak a lakásukban?


Jó reggelt.

2012. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

Én sem értem hogyha valaki azért megy el az orvosira mert nem tud dolgozni és hogy ezért leszázalékolják akkor miért tud mégis elmenni dolgozni?

Én már kétszer voltam orvosin de a szakértő nem állapított meg leszázalékolást .Volt egy nyaki gerinc műtétem (fém van a nyakamban+csontosítva van egy csigolya)és van több sérv is a gerincemen.Volt munkahelyem de azt a tempót sajnos nem tudtam teljesíteni amit követeltek kirúgtak.Nem tudom akkor hogy csinálják akik tényleg rokkantaknak vannak nyilvánítva .A szakértő is azt mondta csak azokat százalékolják le rokkantakra akik már olyan betegek hogy fel sem tudnak kelni.Erre én is kíváncsi lennék akkor hogy csinálják...

2013. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!