Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfosztanád e a nyugdíjasokat...

Megfosztanád e a nyugdíjasokat az ingyenes utazástól, hogy ők is kivegyék részüket a közös teherviselésből?

Figyelt kérdés
Nem a rokkantakra, a gyengénlátókra, a sérültekre gondolok!

2012. dec. 18. 08:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%

"Miért is kéne bárkinek ingyen utazgatnia? :)"


Nem mondtam, hogy bárkinek ingyen kéne utazgatnia. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ameddig bizonyos emberek a nyugdíjasok ingyen utazása ellen (és összességében a nyugdíjas, mint élősködő ellen)uszítja az embereket, addig az igazi, ennél lényegesen nagyobb volumenű pénzkidobások láthatatlanok maradnak.

2012. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
79%

" ők is kivegyék részüket a közös teherviselésből? "

Na ne már !!!!


Gondolkozzunk már el egy kicsit !

Csak röviden. Például.

Egy 60 ezer Ft.-os nyugdíjas

nyugdíja 27.% -át odaadja áfába.Elvették tőlük a 13.havit tehát akkor azóta minden évben egyhavi nyugdíja marad az állambácsi zsebében.Lehet osztani szorozni.Nem beszélve hogy már az életüket is elvették miről beszélünk ??A kis nyugdíjasoknak éppen elege van gondolkozzunk már kicsit,és itt nem a jól menő nyuggerekről írok .

Különben sem jelentene semmit ha elvennék az ingyen utazást mert ha lenne utazásra alkalma másra már úgysem lenne pénze akkor meg minek utazna.Viszont a kiemelt és luxus nyugdíjakat én is megnyirbálnám szívesen.De lehetne ezt ragozni.Sajnos az az igazság hogy nincs igazság !!!!

2012. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kicsit későn szólok hozzá, de szerintem megoldható lenne, hogy pl a nyugdíjasok ne csúcsidőbe utazzanak, h pl reggel 9-1-ig mehetnek amikor a diákok/felnőttek elmentek már dolgozni és iskolába. Szóval 9-1-ig ingyért utaznak. De pl azok a nyugdíjasok akiknek a havi jövedelme pl 70ezer/fő azok ne utazgassanak korlátlanul. Elhiszem, h a sok válaszadó teljesen fel van háborodva, én is mikor a nyugdíjas maga vallotta be, h unatkozik otthon és Ő csak úgy heccből Pécsről Nagykanizsára utazgat ráadást PÉNTEKENKÉNT mikor a diákok zöme hazamegy a kollégiumból stb. Ilyen hosszú távra csak havi 1x engedném az ingyenes utazást! Meg Bp-n a METRÓ. Én nagyon ritkán talán 2-3 évente jutok fel BP-re és akkor metrózgatok kicsit, (max 1-2 forduló) ha már napijegyem van. És látom, h a bácsika és a nénike is, mert otthon unatkozik metrózgat. A kismama meg a gyerekes anyuka meg álldogál(na), ha átad(ná) valaki a helyet. Szóval kicsit bekorlátoznám ezt az ingyenességet, h nehogy már azért ne férjek fel a buszra, mert a nénikék csúcsidőben utazgatnak, mert pl dolgozni megyek, Ők meg unatkoznak. Szerintem ez teljesen megoldható lenne, orvosi igazolás lenne a kivétel, buszon felmutatni, kész. Minden faluban van körzeti, nem lehet indok, h mert a legközelebbi dokihoz is busszal kell menni.

Vagy nagyon megoldhatatlan?

2013. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!