Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfosztanád e a nyugdíjasokat...

Megfosztanád e a nyugdíjasokat az ingyenes utazástól, hogy ők is kivegyék részüket a közös teherviselésből?

Figyelt kérdés
Nem a rokkantakra, a gyengénlátókra, a sérültekre gondolok!

2012. dec. 18. 08:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
6%

:Ha pedig bevezetnék, hogy a nyugdíjasoknak is fizetni kelljen, szerinted hány ezrelékkel csökkenne a közlekedési vállalatok éves hiánya? "


Nem kötekedésből kérdezem, de miért?

2012. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

A BKV-s végkielégítések nem szúrják egyesek szemét?Na, amíg arra tellik, addig szerintem nem gond a 65 év felettiek ingyen utazása sem, bár jobb lenne, ha maga az egész rendszer kedvezőbb lenne.A tömegközlekedés irreálisan drága.Talán célszerűbb lenne, ha mindenkinek fizetnie kellene csak jóval kevesebbet.Én ilyen ratyi uatazásért, ahol a sokszor fűtetlen, piszkos ablakú, zsúfolásig telitömött buszokon kell utaznom, max.100Ft-ot fizetnék a jegyért és még az is sok, de reálisabb ár, mint 310Ft/10 perc út!

Probléma továbbá, hogy esztelenül indítják a járatokat és rázsúfolják a tömeget.Valóban nem szerencsés, hogy sok aggastyán(már bocsánat de igen idős emberek)utaznak a buszon a frász tudja hová, de főleg akkor, mikor diákokból is a legnagyobb invázió van.Indíthatnának például nyugdíja sjáratokat is, legalább a zsúfoltság némileg csökkenne.

2012. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

"Nem kötekedésből kérdezem, de miért?"


Azért, mert akkor otthon maradnának, ennyi. Ha bevezetnek egy új díjat, hogy na most aztán ezért is pénzt szedünk és a sok utazás után hűde sokat kaszálunk majd, akkor lényegesen kevesebben veszik majd igénybe. Senkinek nem jó.


Nem azt mondom, hogy ez a rendszer tökéletes, de ha már így van, akkor felesleges felbontani.

2012. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Én nem értem komolyan.

Van 10 utas x járaton, ebből 7 fizet 10 forintot, a 3 nyugdíjas semmit.

Bevétel tehát 70 forint.

Aztán bevezetik h fizetni kell a nyugdíjasoknak is.

A 70 forint alapból megvan, mert ez nem változik.

A 3 nyugdíjas meg úgy is megveszi, mert boltba meg orvoshoz menni kell.

Vagy ha nem is mind, nekem ne mondjátok, h akkor nem lesznek nyugdíjasok a buszokon.

Szal h zárna mínuszban a cég?

2012. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Mint a huzat!
2012. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

11:27

"Azért, mert akkor otthon maradnának, ennyi. "


Horn Gyula előtt is tömegközlekedtek a nyugdíjasok, csak szólok :)

2012. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2012. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a nyugdíjasokkal csak egy problémám van .A fiam mondja hogy az iskolába megy a busszal reggel és a nyugdíjasokkal van tele.Nem tudnak leülni mert persze fontos akkor utazni mikor a gyerekek iskolába mennének.A piac napokról meg nem is beszélve.Ez mind semmi ,de még meg is szólják a gyereket ha nem engedi át a helyet.Ha az orvoshoz mennek akkor sem kellene abban az időben utaznia.(Persze tisztelet a kivételnek amelyik nem olyan).Én sem díjazom csak a 65 év felettiek ingyen utazgatási lehetőségét, csak a rászorult helyzetben lévő nyugdíjasnak adnék kedvezményt...
2012. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez a nyugdíjasok ingyenes utazása egy rettenetesen eltúlzott, túlmisztifikált kérdés.

Számoljunk egy kicsit:


Magyarországon 16,5 % 65 év feletti ember él, nagyvárosokban ( ahol tényleg kihasználják az ingyenes utazás lehetőségét) ennek a 16,5%-nak durván fele. A vidéki idősek nem nagyon használják ki az ingyenes utazást, maximum havi 1-2 alkalommal, hogy a szomszéd városba orvoshoz, esetleg bevásárolni elmenjenek és ne felejtsük el, hogy ebben az életkorban már sokan nem olyan "virgoncak", hogy ide-oda utazgassanak. Tehát mondjuk a 16,5% nyugdíjasból kb. 7-8 % használja ki az ingyenes utazás lehetőségét. Ez 700.000-800.000 ember


Van aki itt tényleg elhiszi, hogy az ország nyomorát és a költségvetési hiányt ez a cca. 800.000 ember ingyenes utazása okozza? Ugyan már!

Ennek többszörösét elverik nemzeti konzultációra, meg a szabadságharcra, meg az IMF elleni propagandára, meg a kormány-slepp külföldi útjaira. Ezeken miért nem háborog senki? Csak ezekből a pénzekből Magyarországon nem a nyugdíjasok, hanem MINDENKI ingyen utazhatna!

2012. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

15:20

Miért is kéne bárkinek ingyen utazgatnia? :)

2012. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!