Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a nyugdíjakat lehet mindig...

Ha a nyugdíjakat lehet mindig évente 2x emelni, akkor a közszféra béreit miért nem lehet?

Figyelt kérdés

Vagy a nyugdíjakat sem lehetne? :)


Te mit gondolsz?



2012. dec. 16. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Először is a "kérdező dilemmáján én is elgondoltam" c. monológja fogott meg- Másodszor nem ceruzahegyezőként kerestem meg azt a pénzt, amiből nyugdijra a befizetésem 25-30 ezer forint volt havonta és ezt 230 órákkal kerestem meg. Harmadszor a havi bekeresettem volt 230 ezer forint a tulórákkal és levonások után hazavittem 110-120 ezret. Ismétlem nem ceruza hegyezőként hanem öntödébe. Lehet irigyelni, de akkor is kellett volna, amikor nyáron 45-50 fokban dolgoztunk.
2012. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyébként sajnálatos módon a kormány 90 ezer forinton tartja azt a jöv edelmet, ami szerintem elég a fagyhalálhoz és az éhenhaláshoz. Nem kettőnk között kellene vitatkozni, mert ez megalázó bár ezt akarja a kormány hiszen éket ver azon emberek közé, akik nem az ő oldalán állnak. Ettől függetlenül teljesen mindegy melyik oldalon állunk az uniós elvárásokból mindent be-és megtartunk csak az emberek megélhetésének szintjén egy kicsit polemizálnak, mert evvel lehet őket sakkban tartani és az ellentéteket szítani.
2012. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Első körben azt mondom amit nekem is olyan lelkesen szoktak: HA NEM TETSZIK, KERESS MÁST

A közszféra minden egyes szereplője közalkalmazottak és köztisztviselők közösen, csak és kizárólag INGYENÉLŐK... Olyanok vagytok mint a megszákolt halak... annyira féltitek a "pocsékul fizető" helyeteket, hogy úgyis egyértelmű kire szavaztok... szóval a megszákolt halat pedig - gyengébbek kedvéért - már nem kell etetni... tehát miért is emeljen nektek a kormány fizetést? Csakhogy mindenki értse...3 millió nyugdíjas van Magyarországon, ők eldönthetnek egy választást, ez eddig tiszta?

Remélem azt nem hitted, hogy a te jóléted itt a lényeg? Hahaha...

2012. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13/13 Igazad van és látod a lényeget, tehát minket potenciális választókat kell körbeudvarolnotok. Ez történt 2010- ben is hiszen volt egy rakat jó szituált nyugdijas, aki a fideszre szavazott. Isszuk a levét, de ők a nyertesek ! Tehát jó minket körbe udvarolni. Ne hogy azt gondoljátok,hogy nem látjuk a lényeget. Mi még nem csak ceruza hegyezők voltunk, hiszen felépítettünk egy országot, amit sikerült nem egész 20 év alatt lerombolni. Hajrá Magyarország !
2013. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Érdekes összehasonlítani a közszféra nyugdíjasait a közszféra aktívjaival.


Tanár vagyok. 2007-ben volt utoljára béremelés. Azóta valóban 28% körüli infláció volt, és a nyugdíjemelések összesítve is kb. ennyit jelentettek (27,5%, ha jól számolom). Voltak kollégáim, akik akkor mentek nyugdíjba. Akkor még 13. havi, túlórapénz, stb. volt, ami most már nem, továbbá elvégezték (mezei tanárként) a szakvizsgának számító közoktatás-vezetői továbbképzést, így akkor 145eFt körüli nyugdíjjal kezdték nyugdíjas éveiket. Az emelések miatt ez mostanra kb. 180-190eFt. A kezdőfizetés azóta sem emelkedett, egyetemi végzettséggel nettó 85eFt.


Tehát fele annyit keres egy pályakezdő tanár, mint egy nyugdíjas tanár. Ezt szerintem semmi sem indokolja. Egy korábbi hozzászóló említette, hogy azért, mert az aktív még tud váltani. Ez esetenként (mondjuk informatika tanárok) igaz, de valakinek tanítani is kell. Biztos, hogy azoknak, akik lovári-eszperantóból nyelvvizsgáztak, így nem mernek kimenni Londonba, életművészkednek inkább a 85eFt-os kezdőfizetésből?


Szóval én azt gondolom, hogy

-a nyugdíjakat a "zárt kalap" modell szerint lehetne emelni, azaz annyira, amennyit a befolyó járadékok engednek (jelenleg nem így van, a nyugdíj nem csökkenhet, ha az átlagbér csökken)

-a közszféra béreit a minimálbérhez kötni, mint az új pedagógus életpálya modellben van (bár ahogy össze vissza nyilatkozgatnak újabban mindenféle emelésekről, az elég zavaros, ki tudja így marad-e mire megvalósul...)

2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!