Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek: szerintetek...

Mi a véleményetek: szerintetek el fogják érni a diáktüntetések a céljukat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
És miért jó a drágalátos Uniónak, hogy az oktatás helyett mi stadionokra költünk? Állítólag az Unió demokráciára épül és kiállhatunk magunkért, hogy márpedig nálunk oktatásra van szükségünk és nem teniszpályára meg sportcsarnokokra.
2012. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érnek célt. Ilyen vagy olyan módon, de Európában - a Skandináv államok kivételével - van tandíj. A vicces csak az, hogy annak idején Orbán tűzzel vassal tiltakozott a Gyurcsány-féle tandíj ellen, ami sokkal alacsonyabb is volt, most meg éppen ő vezeti be... Ehhez már pofa kell!
2012. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a jelenlegi kormány a számoknak sem hisz. Ha egyszer vmit kitalál, akkor az úgy is lesz, hiába megy csődbe közben az ország.
2012. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én egyvalamit nem értek...én is egyetemre járok szerencsére jó családi háttérrel indultam. Persze vannak olyan barátaim akik kevésbé szerencsések,de ahelyett,hogy nyafognának,hogy nekik de rossz DOLGOZNAK iskola mellett kőkeményen,mert az az álma,hogy jogász,közgazdász stb legyen....szerintem ez a nem mindegy!!!! Kétlem,hogy a felháborodók közül bármelyik is vállalná ezt..
2012. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hogy elmennek a diákok a diplomájuk megszerzése után? Persze, ha nem kapnak munkát, ha nem tudnak megélni, kénytelenek. Nem lenne ez divat, ha egy élhető országban élnének. Nem zsarolással meg szerződéssel kell itthon tartani őket, hanem az alapszükségletek biztosításával.


Hogy már mindenhol van tandíj? Persze, csak nem mindegy, hogy mennyi. Nem mindegy, hogy egy 200 ezer Ft-os féléves tandíj mellé 300 ezer Ft a havi átlagkereset, vagy 67 ezer Ft.


És még egy kommentre válaszolva: Igen, dolgozhatnak a diákok. Én azért töltöttem 7 évet a 4 éves képzésen, mert nem tudtak támogatni, így végig keményen dolgoztam. Az első években még csak az albérletért, aztán az utóbbi 2 évben már a tandíjért is. De nem adtam fel, megcsináltam. Nem kívánom senkinek, nem hiszem, hogy az a jó megoldás, hogy aki jutni szeretne valahová, az a teszkó éjszakai műszakból megy be másnap reggel előadásokra.

Nekem egy félév 200 ezer Ft, az albérlet 40 ezer Ft havonta (240 ezer egy félév), a diákmunkák órabére pedig 500 Ft (én mondjuk 800 Ft-ot keresek, de nem mindenki ilyen szerencsés). Számold már ki, hogy hány órát kellett csak ezekért dolgoznom, úgy, hogy még nem ettem, nem ittam semmit, nem szórakoztam, nem látogattam haza.


Na, nem szaporítom tovább a szót, lényeg a lényegben, hogy a mostani elképzelés megöli a tehetséget és a gazdagoknak adja alanyi jogon a pozíciót.


Nem kell annyi közgazdász, jogász... Viktorunk gyerekei akkor miért annak tanulnak? Ja, hogy közülünk nem kell...

2012. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!