Nekem is volt haverom, aki 9 éven át járt a 4 éves fősulira :)
2012. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
#2 A kormány egyik érve a felsőoktatás átalakítás miatt, hogy szerintük életvitelszerűen vannak HÖK elnökök az egyetemen, akik 10-12 év alatt végzik el az egyetemet. Csak, hogy a bolognai rendszerben, nagyjából egy képzés idejét állja csak az állam, tehát 5-6 évet utána költségtérítéses, amit persze lehet, hogy a HÖK-ös fizetéséből állja a cechet, de az meg már más téma.
Amúgy amikor olvastam itt a gyik-on rákesetem a neten és az egyik Giró-Szász András életrajzban, nem a wikis-ben, azt találtam, hogy 1991-től 2005-ig vett részt különböző képzésekben, szóval igen, 14 évig járt egyetemre, gondolom végig ingyen.
2012. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Az igaz, hogy szint HÖK-ösök nem éppen a legjobb diákok, de ez egy más téma. Valóban kivágják az emebrt egy idő után, de vannak potyautasok, akiket nem vesz észre a rendszer.
Gíró-Szász pedig két diplomát és két doktori iskolát végzett el ezen idő alatt. Ez talán más kategória.
2012. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Nagy Dávid is éppen doktorandusz, tehát annyira talán mégsem más téma...
Az felsőfokú képzés a minőség rovására ment, most e mennyiség rovására akarják megváltoztatni minőségibb oktatássá .. Én ezt támogatom!
2012. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
"most e mennyiség rovására akarják megváltoztatni minőségibb oktatássá .."
- És mégis ezt hogyan érik el, amikor kevesebb hallgató, kevesebb tanárt is jelent, és sok kisebb szakon nem merik buktatni a hallgatókat, mert ha kiíratkozna, veszélybe kerülne a szak?
2012. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Lébecólni az egyetemen nem könnyű a mostani rendszerben sem, bár nyilván ügyesen meg lehet oldani. Mindenesetre a lustákat elég könnyen kiszűri az, hogy minden év végén van átsorolás, valamint hogy limitált az államilag támogatott félévek száma. Viszont a HÖK tagjait én nem keverném a lusták közé. Az egyetemi életet könnyen párba lehet állítani a nagybetűs élettel szerintem. Eszerint az átlag hallgatókból kikerülő HÖK tagok megegyeznek a "felnőtt élet"-beli politikusokkal, akik úgy gondolták, hogy inkább a közösséget (a népet vagy a hallgatókat) szolgálnák ahelyett, hogy rendes feladataikat végeznék (tanulnának vagy polgári foglalkozást űznének). Persze ahogy a nagypolitikusok között, úgy a HÖK tagjai között is sokan csak a pénzért teszik mindezt és/vagy a hatalomért. És még egy nagyon érdekes analógia, hogy a HÖK tagjai sem túl népszerűek az egyetemi polgárok között, mert az átlag diák lusta naplopóknak tekinti őket. Ugyanígy az ország polgárai sem szeretik a politikusokat, lusta naplopókként tekintenek rájuk. Szóval ezért szerintem rendkívűl megmosolyogtató, amikor a ez a két csoport egymást szapulja.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!