Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dolgozott valaha is Orbán Viktor?

Dolgozott valaha is Orbán Viktor?

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Soha egyetlen másodpercet sem.
2012. dec. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Neked lenne képed kiállni a tömeg elé azzal a sok szarsággal? Mert az, hogy a soron 60-ért ez nem tűnik munkának, azt megértem.
2012. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem jutna eszembe szarságokkal előállni.
2012. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Rövid ideig, de volt polgári foglalkozása is. Azért a hatalomhoz nagyon jó érzéke van, ezt nem a semmivel érte el. Magánemberként is érdekes figura lehet, ahogy hallottam az ismerőseitől.


Ettől függetlenül ki nem állhatom, nem értek vele egyet, nem szeretem, nagyon szeretném, hogy eltakarodjon, de ez nem ok arra, hogy a valós kvalitásait elvitassam.

2012. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán nem kedvelem őt, de ez a kérdés tömény demagógia. Igen, dolgozott. Jóval többet egy átlagembernél.
2012. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bussanyi béla ***** válasza:
29%
Aki mozog az munkát végez...fizika!Stalin-bankot rabolt,Kádár esztergált...Lenin gondolkodott,Csak Mátyáskirájrol hallottam,hogy kapált...Gömörön,hegyről lefelé....meg egésznap fizetség nélfül fátrakodott ingyen a kisbíronak...Ilyen az élet....
2012. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes a kép itt a munkáról. Aki öt köbméter sódert átlapátol 20 méterrel arrébb, majd vissza, jó darabig igen kemény fizikai munkát végez. iszonyatosan elfárad. Na de mi az eredmény? Semmi! Na akkor dolgozott, vagy se? Hát dolgozott, de semmi értelme nem volt.


Tehát a munkát a haszna minősíti, nem az, ki mennyire fárad el benne. Ha valaki nagyon elfárad benne de kevés hasznot termel, akkor a munkája vagy szükségtelen, vagy nagyon rosszul szervezett. Vagyis valaki másnak (aki szervezte) pocsék munkája miatt kellett fárasztó és szükségtelen munkát végezni.

Ezek egyszerű esetek. De egy kamion előállításában ki mondja meg, hányan és miért végeztek felesleges munkát, kerülhetett volna-e kevesebbe, vagy sem. Például egy mérnök öt perc gondolkodás árán (mondjuk a strandon a hasát süttetve, sörivás közben) olyan technológiát talál ki, amellyel öt emberrel kevesebben, és 20%-kal rövidebb idő alatt elkészítik azt a kamiont. Akkor most a mérnök dolgozott, vagy pihent? Kicsit, vagy sokat dolgozott? Mi legyen a meghatározás módja? Ki végzett több munkát, a mérnök, vagy az esztergályos? Esetleg a segédmunkás, aki odahordta a vasakat, alumíniumot és egyebeket a megmunkáláshoz?


Ennyi előszó után az eredeti kérdésre a válasz. Orbán Viktor körülbelül 25-30 éve dolgozik folyamatosan. Lehet, hogy eltérő intenzitással, de folyamatosan. Na de mi a munkája haszna? Amikor egy ötlettől vezérelve 20 perc alatt tíz utasítással 50 embert mozgat meg úgy, hogy azok sok embernek értelmes és hasznos munkát adnak, hatására egy év múlva 5%-kal nő a GDP, akkor nagyon nagy munkát végzett. Sok milliót adnék neki ezért a pár perc tevékenységért. Akinek ez nem tetszik, csinálja utána. Tanuljon annyit, hogy képes legyen egyetlen pillanat alatt kigondolni valami jót, találja ki, hogyan kell 50 embert 20 perc alatt úgy megmozgatni, hogy azok értelmes ténykedést végezzenek. Ha megteszi, lehet ő egy másik Orbán Viktor (eredményeképpen a GDP már 10%-kal nő), és neki is jár a sok millió. Ámde ha nem, akkor fizessen nekem azért az időért, amit ráfordítottam a sok sületlen szöveg meghallgatására.

Ámde ha Orbán Viktor egyetlen perc alatt azt találja ki, hagy 10 ember hogyan tud másik ezernek sokmilliárdos hasznot hajtani a többi 9.999.000 ember kárára, ezekkel a sok milliárdokkal hogyan lehet elérni, hogy a többi kénytelen legyen azt tenni, amit ő akar, ha a GDP éppenséggel csökken, vagy nem nő, de belement nagyon sok ember rengeteg izzadságos munkája és mégis rosszabb a helyzete, akkor mi legyen? Mert ennek a munkának (Orbánénak) most is rettenetesen nagy az értéke. Csak nem mindenki részesül belőle.


Valami ilyesmi az, hogy Orbán Viktor dolgozott-e, vagy sem.

2012. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanulság levonása elmaradt. Amikor Orbán öt perc gondolkodás alatt kitalál, majd kiad egy intézkedést, akkor azonnal el kell dönteni, hogy egy év múlva ez 5% GDP növekedést okoz, vagy éppen csökkenést. Azonnal, mert eszerint történik a munka elvégzése.

Ha azt az utasítást adja ki, hogy kivétel nélkül mindenki (magát is beleértve) ingyen tegyen annyit, hogy képességei arányában nőjön a GDP, az világos. Lesznek lusták, de a többség megérti és nekiáll (legfeljebb az a kérdés, elhiszi-e, de most ne ezt vizsgáljuk).

Ha azonban így alakítja át a felsőoktatás támogatási kvótáit, ha bevezeti a regisztrációt (és ezek még egyszerűek), vagy új munka törvénykönyvet rendel el, ki és főleg mi alapján dönti el, mi lesz a hatása egy vagy öt év múlva? A véleménye óhatatlanul befolyásolja az eredményt is, vállalja ennek a "munkának" a következményét?


Hát ennyire könnyű egy ember tevékenységét megítélni, felelős véleményt mondani róla. Orbán Viktor neve helyébe beírható bárki, akár széles körben ismert, akár nem. Csak a válasz jobban, vagy kevésbé lesz súlyos hatású.

2012. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

7-8

Szép volt. *5 Kérem az ellenőrződet, hogy beírjam.


A kérdés természetesen demagógia. Tudja ezt mindenki, ezért nem lehet tényszerűen válaszolni rá.

2012. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki seftel vagy lop az dolgozik-e? Szerintem dolgozik csak az a kérdés, hogy kinek van belőle haszna.
2012. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!