Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne érné meg a diploma?...

Miért ne érné meg a diploma? Az állam, az egyén számára is nagyon jól megéri a felsőfokú végzettség.

Figyelt kérdés

Itthon jóval nagyobb arányú fizetéstöbblet van a magasan kvalifikált személyeknél, mint a középfokú végzettségűek. Ezen felül jobban át lehet vészelni a válságot. És a felsőoktatásban végzett egyén után járó haszon az állam számára a legmagasabb Magyarországon.


Érdemes a cikket is elolvasni, mert jól leírja, hogy miért is megy szembe az ésszerűséggel a kormány.


"Ellentétben tehát azzal, amit a jelenlegi oktatáspolitika gondol a jövő társadalmáról, az OECD tanulmányból egyértelműen kiderül: egy jobban képzett társadalom építésével nemcsak az egyén, de a társadalom és a gazdaság is jobban jár: szociális közkiadások csökkenthetőek, az adóbevételek nőnek, a magasabb befizetés miatt fenntarthatóbbá válik az egészségügy, a nyugdíjrendszer. Ráadásul a magasabban képzett társadalmak egy válságot, egy recessziót is jobban átvészelnek."


[link]


2012. dec. 12. 11:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

14:02!

„Ez igaz, de attól függetlenül még túlképzés van belőle. Rengeteg helyre vesznek fel jogászokat, ahova elég lenne egy áll.ig. főiskolai végzettség is, magyarul elszívják mások elől a munkát. Ezt azért tehetik meg, mert a jogászok oda is jelentkeznek, ami azért van, mert túl sok van belőlük.”

Na, akkor tisztázzuk: jogi diplomával sok helyen el lehet helyezkedni. Ott a probléma, ahol valaki ügyvéd, bíró, ügyész, közjegyző akar lenni, mert ezek kb. kihalásos alapon mennek, és a szakma nagyon megnehezíti a bekerülést (kb. mint a régi céheknél). De általános jogi végzettséggel mehetsz egy csomó vállalathoz a jogi osztályra például.

És lehet, hogy egy adott munkát egy 8 általánossal rendelkező ember is el tudna végezni (direkt az erős túlzás, de jobban érzékelteti a problémát), de az alacsonyabb végzettségű egyén már nem tudja egy jogász munkáját elvégezni, ergo a diplomával rugalmasabban, több pozícióban is helyt tud állni az egyén. Ráadásul a magasabb képzése révén nagyobb eséllyel tud olyan innovatív ötleteket belevinni a munkájába (nem feltétlenül új dolgokat kitalálni, de máshol bevált módszereket tud alkalmazni), amik a hatékonyabb működést segítik.

2012. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Na, akkor tisztázzuk: jogi diplomával sok helyen el lehet helyezkedni."


Igen.


"Ott a probléma, ahol valaki ügyvéd, bíró, ügyész, közjegyző akar lenni, mert ezek kb. kihalásos alapon mennek, és a szakma nagyon megnehezíti a bekerülést (kb. mint a régi céheknél). De általános jogi végzettséggel mehetsz egy csomó vállalathoz a jogi osztályra például."


Ez is igaz, de én nem jogtanácsosokról beszéltem, hanem van egy csomó ismerősöm, akik jogot végeztek és mindenféle hivatalokban papírtologatók. Az állam ezeknek az embereknek a képzésére elpazarolt egy csomó pénzt, mert olyan pozíciókról van szó, ahová egy hároméves főiskolai végzettség is elég lenne. Ráadásul az alacsonyabb végzettségűekkel is ki van szúrva, mert ők erről a munkaerőpiacról kiszorulnak. Amúgy egy nagyobb ügyvédi irodánál egész jó fizetésért el lehet helyezkedni, ha beszélsz egy nyelvet. Na ilyenből van hiány, ezért fizetik meg.


"És lehet, hogy egy adott munkát egy 8 általánossal rendelkező ember is el tudna végezni (direkt az erős túlzás, de jobban érzékelteti a problémát), de az alacsonyabb végzettségű egyén már nem tudja egy jogász munkáját elvégezni, ergo a diplomával rugalmasabban, több pozícióban is helyt tud állni az egyén."


De nincs is rá igény, mert az ilyen intézményekben magas szintű a specializáció. Magyarul betanított munkásokról beszélünk.


"Ráadásul a magasabb képzése révén nagyobb eséllyel tud olyan innovatív ötleteket belevinni a munkájába (nem feltétlenül új dolgokat kitalálni, de máshol bevált módszereket tud alkalmazni), amik a hatékonyabb működést segítik."


Ahhoz színes munkatapasztalat kell, hogy megismerj egyes struktúrákat, ami ezeknek az embereknek nincs, mert pályakezdőkről beszélünk. Ügyvédi irodából nem sokan jelentkeznek hivatalnoknak.


A magyar jogi képzés másrészt nem fejleszti a kreativitást, engem csak butított. Másrészt ha ilyen pozíciókban dolgozol, senki nem kíváncsi az innovatív véleményeidre.

2012. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!